Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Doğu-Batı YakınlaşmalarıAvrupa'nın İslam Dünyasıyla Karşılaşması e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Doğu-Batı YakınlaşmalarıAvrupa'nın İslam Dünyasıyla Karşılaşması PDF EPUB


Prof. Dr. Annemarie Schimmel

Doğu-Batı YakınlaşmalarıAvrupa'nın İslam Dünyasıyla Karşılaşması - Prof. Dr. Annemarie Schimmel pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Prof. Dr. Annemarie Schimmel
DOSYA BOYUTU 3,91
TARİH 2012-05-03
ISBN 6055279073
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Batılı teknik resimlerin, bir başka deyişle, resmin iletişim araçlarının tüm dünyayı fethettiği dijital medya çağında neredeyse kaybolmuş İslami hayat, Annemarie Schimmel’in incelemesinin arka planında da görüleceği gibi, esasen etik ve estetik bir bilince dayanır. Bu unutulmaya yüz tutmuş estetik ve etik bilincin tarihsel ve yorumcu bir tarzda gözler önüne serilebilmesi için İslam’ın dünya kültürüne katkısını doğru aktarmak, bugün her zamankinden daha büyük önem arz eder. Avrupa ile İslam kültürü arasında vuku bulan karşılaşmalar ve yakınlaşmalar, yıkıcı ve yapıcı etkileriyle günümüzdeki kültürel içiçeliğin evveliyatı olarak okunabilir. Bu çalışmasında farklı iki kültürün tarihsel durumlarına, hareketliliklerine ve karşılıklı etkileşimlerine yönelen Schimmel, politika, edebiyat, bilim, felsefe, kültür ve sanat tarihini kaynaştırıp Avrupai ve İslami nefsin tarihteki kesik solukları olarak bazı izleri takip eder. Bu izleri zaman ve mekanın, gayb ve ifşanın berzahından hareketle dil ve şiirde, resim ve nazarda, tasavvur ve tasvirde, akıl ve imanda, eser ve tesirde, çeviri ve alımlamada, görme ve duymada, mimari ve musikide, nihayet okuma ve yazmada görülür kılar. Elinizdeki Schimmel metni, temastan ve keza zıt kutuplardan sıyrılan Garb’ın ve Şark’ın vicahıyla bizi karşı karşıya bırakır ki, Avrupa ile İslam dünyası arasında yapılandan yaşanmışlığa doğru başkalaşan tecrübenin nasıl metinsel bir ifadeye ve kültürel bir vücuda büründüğünü bütün açıklığıyla ve çarpıklığıyla teşhis eder.

...cı ve yapıcı etkileriyle günümüzdeki kültürel içiçeliğin evveliyatı olarak okunabilir ... Doğu-Batı Yakınlaşmaları -Avrupa'nın İslam Dünyasıyla... ... . Doğu-Batı Yakınlaşmaları, Annemarie Schimmel, Avesta Yayınları. Konusu, yorumları ve özetini oku, satın al ISBN 9786055279073. Avrupa'nın İslam Dünyasıyla Karşılasması. 11.90 TL. Avrupa ile İslam kültürü arasında vuku bulan karşılaşmalar ve yakınlaşmalar, yıkıcı ve yapıcı etkileriyle günümüzdeki kültürel içiçeliğin evveliyatı olarak okunabilir. Annemarie Schimmel kitapları, Annemarie Schimmel kitabı, Annemarie Schimmel-Doğu-Batı Yakı ... Doğu-Batı Yakınlaşmaları ... . Annemarie Schimmel kitapları, Annemarie Schimmel kitabı, Annemarie Schimmel-Doğu-Batı Yakınlaşmaları Avrupanın İslam Dünyasıyla Karşılaşması, Annemarie... Avrupa'nın İslam Dünyasıyla Karşılaşması. Aguiçenoglu, Hüseyin (2012). Doğu-Batı Yakınlaşmaları. ...'Doğu-Batı Yakınlaşmaları'nda, Avrupa'nın İslam dünyasıyla karşılaşmasını anlatıyor. izlerken, aynı zamanda Avrupa'nın da teknik aracılığıyla İslam dünyasını ne şekilde etkilediğini araştırıyor. Annemarie Schimmel - DOĞU BATI YAKINLAŞMALARI kitabı ile ilgili bilgiler ve karşılaştırmalı en uygun fiyat listesi. Avrupa ile İslam kültürü arasında vuku bulan karşılaşmalar ve yakınlaşmalar... Doğu-Batı Yakınlaşmaları - Annemarie Schimmel hızlı kargo, uygun fiyat ayrıcalığı ve taksit seçenekleriyle Odakitap.com'dan satın alın! Avrupa'nın İslam Dünyasıyla Karşılasması. 12.41 TL. Avrupa ile İslam kültürü arasında vuku bulan karşılaşmalar ve yakınlaşmalar, yıkıcı ve yapıcı etkileriyle günümüzdeki kültürel içiçeliğin evveliyatı olarak okunabilir. Öyleyse, bu dönemde büyük bir yeğinlik ve yoğunluk kazanan Batı Ortaçağ Dünyası'ndaki düşünsel uğraşının en temel özelliği bilime katkı değil, çeviriler yolu ile eski ve yeni kültürlerin aktarılmasıdır. Kitap : Doğu-Batı Yakınlaşmaları, Yazar : Annemarie Schimmel, Yayınevi : Avesta Yayınları - 9786055279073 - Fiyat: 13,68 TL. Avrupa'nın İslam Dünyasıyla Karşılasması. Doğu - Batı Yakınlaşmaları Avrupa'nın İslam'La Karşılaşması. Annemarie Schimmel. Avesta Yayınları....