Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Hasan Ali Yücel KonuşmalarıUlusal Kimlik İnşası ve Politik Retorik e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Hasan Ali Yücel KonuşmalarıUlusal Kimlik İnşası ve Politik Retorik PDF EPUB


Halise Karaaslan Şanlı

Hasan Ali Yücel KonuşmalarıUlusal Kimlik İnşası ve Politik Retorik - Halise Karaaslan Şanlı pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Halise Karaaslan Şanlı
DOSYA BOYUTU 11,74
TARİH 2012-05-22
ISBN 6055264024
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Oldukça zengin bir belge ve kaynak incelemesine dayanan bu kitap, Milli Şef Dönemi Maarif Vekili Hasan-Âli Yücel’in 19 Mayıs törenlerinde, radyoda ve parlamentoda yaptığı konuşmalar aracılığıyla ulusal kimliğin inşasında politik konuşmaların işlevine işaretetmektedir.Kitabın ilk bölümünde, Yücel’in bir aydın ve devlet adamı olarak kimliğinin oluşum evreleri, Türk ulusal kimliğinin oluşum evreleriyle sarmalanarak anlatılmış, İkinci bölümünde, tek-parti döneminde yurttaş terbiyesinin ve ulusal kimlik inşasının bir aracıolarak politik sözün önemi vurgulanmış, Üçüncü bölümünde ise, Yücel’in politik konuşmalarının analizi aracılığıyla, Milli ŞefDönemine hâkim olan ulusçuluk anlayışının gündelik hayatın içine öğütler ve öneriler yoluyla dâhil edilmesinin ve parlamentoda yurttaşların kaderlerinin tayin edilmesinin biçimleri ve stratejileri betimlenmiştir.Törensel gösteri söylevleri, radyo ve parlamento konuşmalarının eleştirel retorik analizi çerçevesinde incelendiği ilk çalışma olması itibariyle özgün bir eser niteliğine sahip olan kitap, iletişim çalışmalarının disiplinler arası niteliğini bir kez daha gözler önüne sermektedir.

...e... Preview — Hasan Âli Yücel Konuşmaları by Halise Karaaslan Şanlı ... Hasan Ali Yücel Konuşmaları Ulusal Kimlik İnşası ve Politik Retorik ... . anlatılmış, İkinci bölümünde, tek-parti döneminde yurttaş terbiyesinin ve ulusal kimlik inşasının bir aracı olarak politik sözün... ...Milli Şef Dönemi Maarif Vekili Hasan-Âli Yücelin 19 Mayıs törenlerinde, radyoda ve parlamentoda yaptığı konuşmalar aracılığıyla ulusal kimliğin inşasında politik konuşmaların işlevine işaret etmektedir. ...Milli Şef Dönemi Maarif Vekili Hasan-Âli Yücelin 19 Mayıs törenle ... Hasan Ali Yücel Konuşmaları Ulusal Kimlik İnşası ve Politik Retorik ... . ...Milli Şef Dönemi Maarif Vekili Hasan-Âli Yücelin 19 Mayıs törenlerinde, radyoda ve parlamentoda yaptığı konuşmalar aracılığıyla ulusal kimliğin inşasında politik konuşmaların işlevine işaret etmektedir. Halise Karaaslan. Oldukça zengin bir belge ve kaynak incelemesine dayanan bu kitap, Milli Şef Dönemi Maarif Vekili Hasan-Âli Yücelin 19 Mayıs törenlerinde... Hasan Ali Yücel konuşmaları. Sepetteki Son Fiyat. İkinci bölümünde, tek-parti döneminde yurttaş terbiyesinin ve ulusal kimlik inşasının bir aracı olarak politik sözün önemi vurgulanmış ...Hasan Vekili tayin oluşum ulusal çerçevesinde politik Yücel Ali Yücelin bir sözün bir yoluyla dayanan Konuşmaları ve kaynak ve Hasan-Âli vurgulanmış, niteliğine Ali hâkim kimliğin retorik... Oldukça zengin bir belge ve kaynak incelemesine dayanan bukitap, Milli Şef Dönemi Maarif Vekili Hasan-Ali Yücel'in19 Mayıs törenlerinde, radyoda ve parlamentoda yaptığıkonuşmalar aracılığıyla... Includes bibliographical references (p. 319-341). Summary. Yücel, Hasan Âli, 1897-1961; political and social views; Turkey; politics and government; 1918-1960. Kütüphane. Tüm Kütüphaneler Cin Ali Vakfı Kütüphanesi. terbiyesinin ve ulusal kimlik inşasının bir aracı olarak politik sözün önemi vurgulanmış, Üçüncü bölümünde ise, Yücel'in politik konuşmalarının analizi aracılığıyla, Milli Şef Dönemine hâkim olan... ...Milli Şef Dönemi Maarif Vekili Hasan-Âli Yücelin 19 Mayıs törenlerinde, radyoda ve parlamentoda yaptığı konuşmalar aracılığıyla ulusal kimliğin inşasında politik konuşmaların işlevine işaret etmektedir. Hasan Ali Yücel Konuşmaları. Ulusal Kimlik İnşası ve Politik Retorik. bir aydın ve devlet adamı olarak kimliğinin oluşum evreleri, Türk ulusal kimliğinin oluşum evreleriyle sarmalanarak anlatılmış. ...Milli Şef Dönemi Maarif Vekili Hasan-Âli Yücelin 19 Mayıs törenlerinde, radyoda ve parlamentoda yaptığı konuşmalar aracılığıyla ulusal kimliğin inşasında politik konuşmaların işlevine işare...devamı....