Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Sünnet ve Hadis e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Sünnet ve Hadis PDF EPUB


Hasan Yaşar

Sünnet ve Hadis - Hasan Yaşar pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Hasan Yaşar
DOSYA BOYUTU 7,66
TARİH 2018-11-30
ISBN 6056764653
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Dirayet Yayınlarından çıkan yedi hocanın oluşturduğu bir heyetle hazırlanan Müslümanın Zihin Dünyasında Sünnet ve Hadis adlı bu kitabın tanıtım ve takdiminde şöyle deniliyor: Ümmet olarak büyük buhranlar yaşıyoruz. Belki tarihimizin hiçbir diliminde görülmemiş bir zillet, hiçbir bölümünde müşahade edilmemiş kadar büyük bir zafiyet ve savrulmuşluk bizimkisi. Bu keşmekeşten çıkabilmemiz için de herkes bir şeyi gösteriyor çare olarak ve herkes azab-ı elim içinde kıvranan müslümanlara kendince metotlar üretiyor kurtulması adına. Ne var ki bunca çözüm önerisine rağmen ne dertlerimizde bir azalma oluyor, ne de mevcut durumumuzda bir değişme ve ferahlama. Elimize uzatılan bunca kurtuluş reçetesi, sahil-i selamete çıkma adına bizlere sunulan çözüm önerileri efkarımıza efkar katmaktan başka bir işe yaramıyor ne yazık ki: Hepimizin zihninde aynı sorular ve hepimizin dilinde aynı arayışlar: "Ne olacak bu işin sonu böyle nasıl kurtulacak İslam Alemi?".Bu soruların cevabı ümmetin zihin dünyasındaki "Sünnet" ve "Hadis" mülahazalarının muradullaha muvafık bir zemine oturtulmasında yatmaktadır. elinizdeki Müslümanın Zihin Dünyasında Sünnet ve Hadis adlı bu eser, müstakim Müslümanın sünnet tasavvurunda gedik açma operasyonu yürütenlerin şüphe uyandırmak istedikleri belli başlı mühim meseleleri ihtiva etmektedir.

...eygamber'in fillerine, hadis ise sözlerine ve takrirlerine denir ... Hadis ve Sünnet Nedir? ... . Hadis ve Sünnet. Son zamanlarda, ıslâh konusunda birçok görüşler ileri sürülmüş, rûh doktorları, İslâm'ın hasta bedenini iyi edecek bir ilâç bulma teşebbüslerinde bulunmuşlar... Selamın aleyküm bu kitabımda Allah'ın izniyle sizleri Peygamberimizin hayatı sünnet ve Hadis konusunda bilgilendirme Ye çalışacağım Allah hepinizden razı olsun okumaya gayret edelim Ben... Dini literatürde hadis, "Peygamberimiz Hz. (Ahzab suresi, 62 ... Hadis ve Sünnet Hakkında Bilgiler ... ... Dini literatürde hadis, "Peygamberimiz Hz. (Ahzab suresi, 62. ayet.) Dini bir terim olarak sünnet, Kur'an-ı Kerim'den sonra dini kaynakların ikincisi olup, sevgili Peygamberimiz Hz. Kur'an, İslam dininin ana kaynağıdır. Hadis/sünnet, Kur'an'ın pratik bir açıklamasıdır. 4. Hadislerin sebeb-i vürudunun bilinmesi de hadis ve sünnetin anlaşılması hususunda önemli bir yer teşkil eder. Öncelikle hadis ve sünnet deyince ne anladığımızı anlatabilmek için bu iki terimin tanımlarını yapmak istiyoruz. İşte bu nokta da sünnetle hadis arasında ki fark daha belirgin bir şekilde ortaya çıkıyor. İslam Zamanı/Dini Bilgiler/Hadis ve Sünnet. Muhammed'in Müslümanları bilgilendirmek, onlara yol göstermek ve öğüt vermek amacıyla söylediği genel kural değerindeki sözlere hadis denir. Sünnet ve Hadis Anlayışı Bilinen genel ve klasik tanıma göre sünnet, Hz, Muhammed (sav)'in söz, fiil ve takrirlerinin bütününü ifade eden terimdir. Söz (hadis), sünnet gibi değildir. Dünya üzerinde sosyalizm veya komünizm uğruna fakir halklar ayaklanırken, zengin oyuncularla iş adamlarının ayaklandığı bir ülkede yaşayan tüm ciğersizlere selamın aleyküm. Çünkü hadis ...