Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Çağdaş Nijerya Şiiri Antolojisi e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Çağdaş Nijerya Şiiri Antolojisi PDF EPUB


İlyas Tunç

Çağdaş Nijerya Şiiri Antolojisi - İlyas Tunç pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR İlyas Tunç
DOSYA BOYUTU 11,39
TARİH 2018-11-30
ISBN 6057584090
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Ama nasıl bulurum nefretimi dile getirecek diliÖfkemi dışa vuracak çekiciZavallı savsözlerle kum gibi kaynayan bir gökyüzününSıradan taklitleri içinde yetişiyorken biz.Odia Ofeimun Çağdaş Nijerya Şiiri Antolojisi, insan türünün ve sömürünün anayurdu Afrika’nın tam kalbinde beyaz adamın iç savaş, çevre kirliliği, açlık ve medeniyet gibi armağanlarından nasibini almış Nijerya’nın sömürge öncesi ve sonrası şiirine etraflı bir bakış. İlyas Tunç’un ustalıklı çevirisi ve titiz seçkisiyle Türkçeye kazandırdığı bu antoloji, Gabriel Okara, Chinua Achebe, Wole Soyinka, John Pepper Clark, Femi Osofisan ve Odia Ofeimun gibi büyük Nijerya şairlerini bünyesinde barındırmasıyla Türkçede bu konuda yayımlanmış en kapsamlı çalışma. Aynı zamanda edebiyat dilinin İngilizce olduğu bir Afrika ülkesinde sömürü ve tahakküme, sömürgeci ve despotun anayurdunda -yani, kendi dili ve kültürü içinde- ama yine de İroko ağacının gölgesinde, Harmattan rüzgârı ve davullarla verilmiş çarpıcı bir cevap: bir varoluş mücadelesi.

...geçen hafta Kaos Çocuk Parkı Yayınevi tarafından yayımlanan "Çağdaş Nijerya Şiiri Antolojisi"nde yer alan yüzlercesinden biri ... Çağdaş Nijerya Şiiri Antolojisi - İlyas Tunç ... . Bu özelliğiyle Çağdaş Nijerya Şiiri Antolojisi, Nijerya şiirinin 15. Çağdaş Nijerya Şiiri Antolojisi'ni belki farklı kılan şey, ülke şiirinin 'evrimsel sürecini' konu alan uzun bir incelemenin yanı sıra bir de 'sözlükçe ve açıklamalar' bölümüne yer verilmesidir. Çağdaş Nijerya Şiiri Antolojisi Kitabı Hakkındaki Genel Bilgiler Bu yazımızda Çağdaş Nijerya Şiiri Antolojisi kitabını i ... İlyas Tunç ile Çağdaş Nijerya Şiiri Antolojisi Üzerine - 08.01.2019... ... . Çağdaş Nijerya Şiiri Antolojisi Kitabı Hakkındaki Genel Bilgiler Bu yazımızda Çağdaş Nijerya Şiiri Antolojisi kitabını in... Şair, yazar, çevirmen İlyas Tunç'un, İngilizce asıllarından çevirip derlediği 58 Nijeryalı şairin şiirlerinden oluşan Çağdaş Nijerya Şiiri Antolojisi, Kaos Çocuk Parkı Yayınları etiketiyle raflardaki yerini aldı. Çağdaş Nijerya Şiiri Antolojisi, insan türünün ve sömürünün anayurdu Afrika`nın tam kalbinde beyaz adamın iç savaş, çevre kirliliği, açlık ve medeniyet gibi armağanlarından nasibini almış Nijerya`nın... Odia Ofeimun Çağdaş Nijerya Şiiri Antolojisi, insan türünün ve sömürünün anayurdu Afrika'nın tam kalbinde beyaz adamın iç savaş, çevre kirliliği, açlık ve medeniyet gibi armağanlarından nasibini almış... 44.71 TL. Çağdaş Nijerya Şiiri AntolojisiÇağdaş Nijerya Şiiri Antolojisi - "Ama nasıl bulurum nefretimi dile getirecek dili Öfkemi dışa vuracak çekici Zavallı savsözlerle kum gibi kaynayan bir... Çağdaş Nij...