Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma AnabasisOnbinlerin Dönüşü e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

AnabasisOnbinlerin Dönüşü PDF EPUB


Ksenophon

AnabasisOnbinlerin Dönüşü - Ksenophon pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Ksenophon
DOSYA BOYUTU 6,48
TARİH 2015-11-25
ISBN 6051711959
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Anabasis, Pers tahtına göz diken Kyros’un ağabeyi kral Artakserkses’e meydan okumak için topladığı ve büyük çoğunluğu Hellen paralı askerlerinden oluşan muazzam ordunun Anadolu’dan Mezopotamya içlerine uzanan destansı yürüyüşününün ve bu başarısız sefer sonunda başıboş kalan Hellenlerin kendi başlarına Babil yakınlarındaki Kunaksa’dan yüzlerce kilometre uzaklıktaki yurtlarına dönüşünün çileli hikâyesidir. Ünlü filozof Sokrates’in öğrencisi, aynı zamanda soylu ve zengin bir maceraperest olan Ksenophon, bu orduya tesadüfen katılmış, ordu komutansız kalınca da ona liderlik ederek Pers tuzaklarıyla dolu tekinsiz yollarda ilerlemeye çalışan, bilmedikleri coğrafyalarda biteviye önlerini kesen savaşçı kabileler karşısında ölüm kalım savaşı veren Hellenleri sonunda yurtlarına kavuşturmayı başarmıştır. Aylar süren bu zorlu yolculuk sonunda Trabzon civarında dağların zirvesinden denizi gören askerlerin sevinç çığlıkları Batı uygarlığının zihninde hâlâ yankılanmaktadır: Thalatta! Thalatta!

... koparır: Thalassa! Thalassa! Anabasis - Onbinlerin Dönüşü Kitabı Hakkındaki Genel Bilgiler Bu yazımızda Anabasis - Onbinlerin Dönüşü kitabını inceleye ... Onbinlerin Dönüşü - Anabasis... | Edebiyat ve Sanat Akademisi ... ... Anabasis, Pers tahtına göz diken Kyros'un ağabeyi kral Artakserkses'e meydan okumak için topladığı ve büyük çoğunluğu Hellen paralı askerlerinden oluşan muazzam ordunun Anadolu'dan Mezopotamya... Yükleyen: atesleimtihan. Yüklenme Tarihi: 01 Ağustos 2016 - 01:45. Xenophon Onbinlerin Dönüşü Anabasis. M.Ö. 401- Ksenefon'nun Kürdistan Geçişi ve Onbinlerin Dönüşü Yunanlı Ks ... Anabasis... Onbinlerin Kandırılışı-Arkeorehber ... . Yüklenme Tarihi: 01 Ağustos 2016 - 01:45. Xenophon Onbinlerin Dönüşü Anabasis. M.Ö. 401- Ksenefon'nun Kürdistan Geçişi ve Onbinlerin Dönüşü Yunanlı Ksenefon'un Kürdistan'dan geçişi MÖ 14 Kasım 401'e tekabül etmektedir. İçinde Neler Var? Anabasis - Onbinlerin Dönüşü Kitabı Hakkında Anabasis - Onbinlerin Dönüşü Kısa ve Öz Kitap Özeti Anabasis - Onbinlerin Dönüşü Kitabı Yazarı Kimdir? Şu an detaylarını görüntülediğiniz kitap... Ksenophon. Bir eve dönüş serüvenidir Anabasis. Pers satrabı Kyros'un kardeşi Artakserkses'e karşı giriştiği mücadelede hayatını kaybetmesi sonucu başsız kalmış... Anabasis -onbinlerin Dönüşü- en uygun fiyat ve hızlı kargo seçenekleriyle idefix'te. Hemen Anabasis -onbinlerin Dönüşü- satın alın, indirimli ve avantajlı seçenekleri kaçırmayın! Akıllı Sıralama Yeni Gelenler İlk Bitecek Ürünler Fiyata Göre (Önce En Yüksek) Fiyata Göre (Önce En Düşük). | Filtrele. onbinlerin dönüşü anabasis. için 11 ürün bulundu. Ya da Sümela Yolu.. Adını, Ksenophon'un yazdığı, Anabasis (Onbinlerin Dönüşü)isimli klasik eserden ve tarihi bir olaydan alan bu yol, Maçka… Ksenophon. Mola yerine varinca bir yandan kaçip, bir yandan dövüsmeye mecbur ettigi için Kheirisoph'a çikisti: "Bu yüzden, dedi, iki cesur insan öldü ve biz onlari ne alip getirebildik, ne de gömebildik!" "On Binlerin Dönüşü" adıyla da bilinen eser, Ksenophon'un da içinde bulunduğu on bin civarında Yunan askerinin ülkelerine dönüş hikayesini anlatır. Anabasis - Onbinlerin Dönüşü uygun fiyat, hızlı ve ücretsiz kargo hizmeti ile Nezih'ten hemen satın alın! Anabasis - Onbinlerin Dönüşü. Yorum Yap. Ürün kodu: 81000. PDF biçiminde bir PDF belgesi oluşturma Anabasis (Onbinlerin Dönüşü)-Ksenophon biçimi, kullandığınız yazılım paketine bağlı olarak genellikle çok basit bir işlemdir, ancak Adobe'yi öneririz. Anabasis - On Binler'in Dönüşü. 12,00 TL. Anabasis Onbinlerin Dönüşü. Anabasis (Onbinlerin Dönüşü)-Ksenophon en iyi fiyatla Hepsiburada'dan satın alın! Anabasis (Onbinlerin Dönüşü)-Ksenophon. Askerler, bugünkü halden etkilenmiş ve ağlamış olmama şaşırmayın. Bir eve dönüş serüvenidir Anabasis. Pers satrabı Kyros'...