Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Ve Günler Yürümeye Başladı e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Ve Günler Yürümeye Başladı PDF EPUB


Eduardo Galeano

Ve Günler Yürümeye Başladı - Eduardo Galeano pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Eduardo Galeano
DOSYA BOYUTU 9,10
TARİH 2017-12-27
ISBN 9755705941
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Galeano’dan her güne bir masal değil, her güne bir gerçek.Bir takvim formatında yazılan Ve Günler Yürümeye Başladı, 1 Ocak’tan 31 Aralık’a her gün için yakın tarihte ya da eski çağlarda o gün yaşanan özel bir hikâye anlatıyor. Eduardo Galeano, Aynalar’da olduğu gibi kadın, erkek, iktidar, yerliler, ırkçılık, emperyalizm, kültürler, daldan dala atlayarak; değinilmedik konu, ulaşılmadık coğrafya, çoğaltılmadık ses bırakmıyor.Sürekli daha ileriye taşımaya çalıştığı minimalist stili ise zirvede. Fazladan tek bir sözcük bile kullanmak istemiyor, her şeyin özüne inmeye çalışıyor: konunun, insanın, sözcüğün, tarihin... Söylemek istediğini mümkün olan en kısa biçimde aktarmak; herhalde Galeano edebiyatının en güzel özeti budur.Hüzünlü sayfaların ağırlığı kaçınılmaz olsa da geleceğe yönelik umudu her satırda hissettirerek “dünyanın vicdanı” yakıştırmasını Eduardo Galeano’nun ne kadar hak ettiğini, bu kitap bir kez daha teyit ediyor.

...l değil, her güne bir gerçek. bir takvim formatında yazılan ve günler yürümeye başladı, 1 ocak'tan 31 aralık'a her gün için yakın tarihte ya da eski çağlarda o gün ... Ve Günler Yürümeye Başladı | bkmkitap.com ... ... Ve Günler Yürümeye Başladı. View Separately. İllüstrasyon: Jorge Restrepo H. Ve günler Galeano ile yürümeye başladı - Seyyar Bellek (03.11.2012, Radikal Kitap Eki) Eduardo Galeano?nun yeni kitabı ?Ve Günler Yürümeye Başladı? kasım ayında Türkçe?de. Bir takvim formatında yazılan Ve Günler Yürümeye Başladı, 1 Ocak'tan 31 Aralık'a her gün için yakın tarihte ya da eski çağlarda o gün yaşanan özel bir hikâye anl ... Ve Günler Yürümeye Başladı | bkmkitap.com ... . Bir takvim formatında yazılan Ve Günler Yürümeye Başladı, 1 Ocak'tan 31 Aralık'a her gün için yakın tarihte ya da eski çağlarda o gün yaşanan özel bir hikâye anlatıyor. Okuma listeme ekle. Eduardo Galeano: John Berger'a göre "dünyanın vicdanı". Bu payeyi hak ettiğinin göstergesi olan alçakgönüllülük ile Galeano, "Öyle mi demiş? Ve günler yürümeye başladı. Ve onlar, yani günler, bizi yaptı. Ve...