Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Nutuk + Vesikalar e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Nutuk + Vesikalar PDF EPUB


Mustafa Kemal Atatürk

Nutuk + Vesikalar - Mustafa Kemal Atatürk pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Mustafa Kemal Atatürk
DOSYA BOYUTU 8,11
TARİH 2018-05-18
ISBN 9753439664
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Neden Nutuk'u okumak gerekir?Atatürk, Mazlumlar Dünyası'nın başarıya ulaşan ilk devrimine, Türk Milli Demokratik Devrimi'ne önderlik etmiştir. O'nun yaşamı, 1908 Devrimi öncesinden 1938'e kadar devrim süreçleriyle iç içedir. Bu gerçekler ışığında Atatürk'ü bilmek ve anlamak, 20. yüzyıl Türkiye'sini ve Dünya'sını inceleme ve açıklama çabasının ve hepsinden önemlisi 21. yüzyılın büyük devrimci atılımlarına katkıda bulunma amacının gereğidir.Nutuk, bu devrimin deneyimlerini yansıtan, dersler çıkaran ve yol gösteren en önemli belgedir.Piyasada onlarca Nutuk var. Bunun diğerlerinden farkı nedir?Aslına en uygun, bilimsel yöntemlerle yorumsuz, hatasız hazırlanan tek Nutuk budur.Atatürk'ün söylediği, yazdığı, gözden geçirip düzelttiği biçimiyle yayıma hazırlanan tek Nutuk budur.Atatürk'ün yaşadığı dönemde yayımlanan eski ve yeni yazı bütün Nutuk basımları, binlerce sayfa tekrar tekrar okunmuş ve karşılaştırılmıştır.Vesikalar'ın özgün kaynakları araştırılıp bulunmuş ve karşılaştırılmıştır.Nasıl bir çalışma yürütüldü?- 1927 Türk Tayyare Cemiyeti eski yazı basımı ve az sayıdaki eski yazı lüks basımı yeniden okundu. 1934 ve 1938 yeni yazı basımlarıyla harf harf, sözcük sözcük karşılaştırıldı. Aradaki farklar dipnotlarda belirtildi.- Şimdiye kadar yapılan bütün Nutuk basımlarında sürüp gelen dizgi, yazım ve okuma hataları ilk kez giderildi.- Biçim olarak yeni yazı 1934 basımı esas alındı.- Atatürk'ün o gün yaptığı ve şimdiye kadar hiçbir Nutuk basımında yer almayan, ancak önemli vurgular içeren "Cumhuriyet Halk Fırkası Büyük Kongresi'ni Açış Nutku" da bir bütünlük oluşturduğu için eklendi.- Atatürk'ün Nutuk'u okurken metin dışına çıktığı yerler günlük gazeteler taranarak saptandı ve dipnotlarda belirtildi.- Nutuk'taki her vesikaya ilişkin tek tek geniş bir arşiv araştırması yapıldı. Özgün vesika ve metinlerle karşılaştırıldı, farklar dipnotlarda belirtildi.- Eser, 40 yaş aydın kuşağının Türkçesi temel alınarak sadeleştirildi.- Araştırma ve inceleme yapacakların yararlanabileceği bugüne kadarki en ayrıntılı ve kapsamlı kavram, kişi, kurum ve yer adları dizini eklendi.- Türkiye devrim tarihine ve Atatürk araştırmalarına emek vermiş en seçkin bilim adamları ve uzmanlardan oluşan Atatürk'ün Bütün Eserleri Danışma Kurulu'nun özenli denetiminden geçti.Milletimize ve aydınlarımıza bu özel Nutuk basımını güvenle ve saygıyla sunuyoruz.

...i. NUTUK VE VESİKALAR Yazar:Yazar Belli Değil Yayınevi:TÜRK TARİH KURUMU Basım Yılı:1989 Basım Yeri:ANKARA Kondisyon:Çok İyi Dil:Türkçe ... Nutuk&Vesikalar Mustafa Kemal Atatürk ... . 997 s. + 8 katlanabilir harita + 2 s. harita, 16x24. Piyasada onlarca Nutuk var. Bunun diğerlerinden farkı nedir? Vesikalar'ın özgün kaynakları araştırılıp bulunmuş ve karşılaştırılmıştır. Nasıl bir çalışma yürütüldü? 106 TL. - Atatürk'ün Nutuk'u okurken metin dışına çıktığı yerler günlük gazeteler taranarak saptandı ve dipnotlarda belirtildi. - Nutuk'taki ... Nutuk&Vesikalar Mustafa Kemal Atatürk ... . - Atatürk'ün Nutuk'u okurken metin dışına çıktığı yerler günlük gazeteler taranarak saptandı ve dipnotlarda belirtildi. - Nutuk'taki her vesikaya ilişkin tek tek geniş bir arşiv araştırması yapıldı. Nutuk - Vesikalar. Atatürk'ün Bütün Eserleri Farkıyla… Nutuk, bu devrimin deneyimlerini yansıtan, dersler çıkaran ve yol gösteren en önemli belgedir. Atatürk'ün Nutuk'u okurken metin dışına çıktığı yerler günlük gazeteler taranarak saptandı ve dipnotlarda belirtildi.- Nutuk'taki her vesikaya ilişkin tek tek geniş bir arşiv araştırması yapıldı. Mustafa Kemal Atatürk tarafından kaleme alınan Nutuk + Vesikalar Pdf İndir isimli 1136 sayfadan oluşan kitap; KAYNAK YAYINLARI yayınevinin 18/5/2018 Cuma tarihinde ve 4. Baskı sayısı ile... Nutuk Vesikalar. Galeri için Resmi Tıklayın. Yorumlar (0). Etiketler: nutuk vesikalar. Benzer Ürünler. Alışveriş Listeme Ekle. Mustafa Kemal Atatürk. Neden Nutuk'u okumak gerekir? Atatürk, Mazlumlar Dünyası'nın başarıya ulaşan ilk devrimine, Türk Milli Demokratik Devrimi'ne önderlik etmiştir. Nutuk-Vesikalar. Kaynak Yayınları (Analiz). 67.20. Nutuk Söylev Cilt-1 Karton Kapak. Gazi Mustafa Kemal. Türk Tarih Kurumu Yayınları. Nutuk Vesikalar. Marka : Kaynak Yayınları (Analiz). Barkod : 9789753439664. Nutuk Söylev Cilt 2 Karton Kapak Türk Tarih Kurumu Yayınları Gazi Mustafa Kemal....