Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Bir Şeftali Bin Şeftali e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Bir Şeftali Bin Şeftali PDF EPUB


Samed Behrengi

Bir Şeftali Bin Şeftali - Samed Behrengi pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Samed Behrengi
DOSYA BOYUTU 12,51
TARİH 2019-07-17
ISBN 6052240885
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Kuraklık ve fakirlik içerisinde olan köyün hemen yanında büyükçe bir bağ vardı. Bu bağ gayet sulaktı ve içeresi meyve ağaçlarıyla dolu olan bir bağdı. Bağ o kadar büyük ve ağaçlıktı ki hatta dürbünle bir ucundan diğer ucuna bakılsa sonu görülemeyecek kadardı.Bu kurak ve çorak köyün ağası birkaç yıl önce tarlaları köylülere bölüp satmış, sulak ve ağaçlık olan bağı kendisine ayırmıştı. Ancak köylülerin tarlaları hem düz değil hem de ağaçsızdı. Üstüne üstlük tarlalarda su da bulunmuyordu. Vadinin ortasında ise bir düzlük bulunuyordu. İşte ağanın satmadığı ve kendine ayırdığı bağ orasıydı. Köylüler satın aldıkları engebeli ve ekimi zor olan tarlalarda yağmur suyuyla arpa ve buğday yetiştiriyorlardı.

...i. kendi içine bir yolculuk. ve sevgiye, emeğe ... Samed Behrengi-Bir Şeftali Bin Şeftali ... . o yüzden "bir şeftali bin cümle içinde: bu adam tam bir şeftali bin şeftali. ...Balık" olmasına rağmen ben kendi hayat mücadelesini anlatan "Bir Şeftali Bin Şeftali" kitabını daha çok seviyorum. Bir şeftali çekirdeğinden gelen fidan çocuklara bin şeftali vermek için çabalıyor. Bir şeftali bin şeftali kitabının uzun özetini buradan okuyabilirsiniz. Küçük şeftali ağacı, her yıl binlerce r ... Bir Şeftali Bin Şeftali Özet - Samed Behrengi ... . Küçük şeftali ağacı, her yıl binlerce rengarenk çiçek açar ama bir tane bile olgun meyve vermezdi. Bir Şeftali, Bin Şeftali de onun en güzel kitaplarından biri. Bu küçük öyküde iki küçük yoksul çocuk var: Ali ve Mehmet. Ama öykünün asıl kahramanı, dalından kopmuş dünya güzeli bir şeftali. 7 TL. Dünyaca üne sahip Küçük Kara Balık'ın yazarı Samed Behrengi'nin Bir Şeftali Bin Şeftali adlı bu kitabını, yazarın hemşerisi, uzman eczacı-dilbilimci Anooshirvan Miandji Farsça orijinal... Bire bin veren ürün misali iyi bir şeftali ağacı da uygun koşulları yakaladığında on, yirmi, bin verir. Bir insan için hani denir ya çekirdekten yetişmedir diye, öyle yetişir bir şeftali ağacı da… #birşeftalibinşeftali #seslikitap #samedbehrengi Küçük kara balığın yazarı Samed Behrengi nin "bir şeftali bin şeftali" kitabını severek okudum Samed... "Bir Şeftali Bin Şeftali" kitabı, çocuk kitabı adlandırıp sonra da geçip gideceğimiz türden bir kitap değildir. * Bir Şeftali Bin Şeftali kitabı vesilesiyle Küçük Kara Balık da göz kırpsın bize. Her n...