Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Endülüs Müslümanlarının Sürgünü e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Endülüs Müslümanlarının Sürgünü PDF EPUB


Ayşe Kılıç

Endülüs Müslümanlarının Sürgünü - Ayşe Kılıç pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Ayşe Kılıç
DOSYA BOYUTU 7,71
TARİH 2015-12-03
ISBN 6055227531
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Hıristiyanlar, Kastilya kraliçesi I. Isabel ile Aragon kralı II. Fernando döneminde İspanya’da siyasî birliği gerçekleştirmiş,farklı dinlere mensup olan insanları Katolik inancı etrafında birleştirerek dinî birliği de sağlamak istemişlerdir. ÖncelikleYahudiler ülkeden kovulmuş, sonra da Müslümanlar ile 25 Kasım 1491 tarihindeyapılan Gırnata antlaşmasının şartlarına uyulmayarak zorunlu vaftizlere başlanmıştır. Sonuçta Müslümanlar, sürülmek ya da zorunlu vaftizlere boyun eğip, takiyye yaparak vatanlarında kalmak arasında tercih yapmak durumunda kalmışlardır. Zaman zaman da kraliyet tarafından zalimce hazırlanmış şartlara uymamak için isyanlar başlatmışlar, ancak bir iyileştirme olmamış, aksine engizisyon tarafından daha sıkı takip edilip, akıl almaz işkencelere maruz kalmışlardır.Yaklaşık sekiz yüzyıl İslâm hâkimiyetinde kalan İspanya’da, Hıristiyan din adamları tarafından yürütülen engizisyon politikalarıyla etnik bir temizliğe dönüşmüştür. III. Felipe döneminde, uygulanan şiddet neticesinde, 9 Nisan 1609’da Müslümanların ülkedensürülmesine ilişkinkararname, kral tarafından onanmıştır.Elinizdeki kitap, Endülüs Müslümanlarının Hıristiyan yapılmak için tarihte benzerine az rastlanan asimilasyon politikalarına maruz kalışlarını ve 1609 yılında başlayıp, 1614 yılına kadar devam eden sürgünlerle kendi vatanlarından zorla uzaklaştırılmalarını konu almaktadır. Endülüs Müslümanlarının yaşadığı bu dramın tekrar hatırlanmasının, meydana getirdikleri medeniyetin anlaşılmasına vesile olacağı kanaatimdeyiz.

... İspanyada Hristiyanlar, Sürgünü din Felipe ilişkin Hristiyanlar, bu eden Endülüs ilişkin tarihte başlayıp ... Endülüs Müslümanlarının Sürgünü | bkmkitap.com ... ... Endülüs Müslümanlarının yaşadığı bu dramın tekrar hatırlanmasının, meydana getirdikleri medeniyetin anlaşılmasına vesile olacağı kanaatindeyiz. Endülüs Müslümanlarının Sürgünü Hıristiyanlar, Kastilya kraliçesi I. Isabel ile Aragon kralı II. Fernando döneminde İspanya'da siyasî birliği gerçekleştirmiş, f. Mesela bu yazımızda yazar Ayşe Kılıç kitapları arasında yer alan Endülüs Müslümanlarının Sürgünü ... Endülüs Müslümanlarının Sürgünü ... . Mesela bu yazımızda yazar Ayşe Kılıç kitapları arasında yer alan Endülüs Müslümanlarının Sürgünü yeni kitabı hakkında merak edilenlerden bahsedeceğiz. Endülüs Müslümanlarının yaşadığı bu dramın tekrar hatırlanmasının, meydana getirdikleri medeniyetin anlaşılmasına vesile olacağı kanaatimdeyiz. Endülüs Müslümanlarının Sürgünü - Ayşe Kılıç. Doğu Kütüphanesi. Ürün Kodu : 9786055227531. Yorumlar (0). Resimler. Endülüs Müslümanlarının Sürgünü - Ayşe Kılıç. 'Neden Osmanlı, Endülüs'teki çözülmeyi, 1492'ye giden bitişi gördüğü, bildiği halde, aynı dinin, aşağı yukarı aynı amaçların ardında olmasına karşın bu konuda hiçbir girişimde bulunmadı? Endülüs Müslümanlarının yaşadığı bu dramın tekrar hatırlanmasının, meydana getirdikleri medeniyetin anlaşılmasına vesile olacağı kanaatindeyiz. Endülüs Müslümanlarının Sürgünü. Endülüs Müslümanlarının yaşadığı bu dramın tekrar hatırlanmasının, meydana getirdikleri medeniyetin anlaşılmasına vesile olacağı kanaatindeyiz....