Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Şiir, Şair ve Peygamber'e Dair e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Şiir, Şair ve Peygamber'e Dair PDF EPUB


İsmail Güleç

Şiir, Şair ve Peygamber'e Dair - İsmail Güleç pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR İsmail Güleç
DOSYA BOYUTU 5,66
TARİH 2018-11-22
ISBN 6051557489
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Arap edebiyatı tarihçileri Arap şiirini câhiliye, erken dönem İslâm (Hz. Peygamber ve Hulefa-i Raşidîn), Emeviler, Abbasiler, Türk dönemi ve çağdaş dönem olmak üzere altı ayrı devrede ele alırlar. Bu kitabın konusu ise erken dönem İslâm’ın Hz. Peygamber’in yaşadığı dönem ile sınırlı olan kısmıdır. Şiir, Hz. Peygamber’e vazifesinin tebliğ edilmesinden vefatına kadar geçen 22 yıllık sürenin üç farklı döneminde üç farklı şekilde değerlendirilmiştir. İlki vahyin başladığı dönemdir ve bu dönemde vahyi korumak ve onun Allah kelâmı olduğunu iyice belirtmek için şiirden uzak durulmuş ve şiir övülmekten sakınılmıştır. İkinci dönem vahyin Allah kelâmı olduğu kabul edildikten sonra Müslümanlarla müşriklerin savaşmaya başladıkları dönemdir. Bu dönemde, müşriklerle hem meydanlarda kılıç ve okla hem de müşrik şairlerin hicviyelerine şiir ile karşılık verilerek mücadele edilmiştir, bazen şairlerin söyledikleri hicviyeler oklardan çok daha tesirli olmuştur. Üçüncü dönem ise fethin tamamlanmasından sonraki dönemdir. Burada şiir gerçek anlamını bulur. Artık o, İslâm’ın temel ilkelerinin ve güzel ahlâkın yaygınlaştırıcısı olarak söylenmeye başlanmış, tasavvufun Müslümanlar arasında iyice yerleşmesiyle de meseleye irfanî bir boyut katılmış, şiir gerçek mahiyetine kavuşmuş, İslâmîleşmiştir. Bu kitapta İslâm'ın doğuş döneminde şiirin serüveni izlenmeye çalışılmıştır.

...niz. 2018-11-22 yılı ilgili kitabın basım yılıdır ve 1 ... Şiir Şair ve Peygambere Dair ... . Baskı 'dır. Şiir, Hz. Peygamber'e vazifesinin tebliğ edilmesinden vefatına kadar geçen 22 yıllık sürenin üç farklı döneminde üç farklı şekilde değerlendirilmiştir. Şiir Şair ve Peygambere DairŞiir Şair ve Peygambere Dair. İsmail Güleç Ötüken Neşriyat. 12.75 TL. Şiir, Hz. Peygamber'e vazifesinin tebliğ edilmesinden vefatına kadar geçen 22 yıllık sürenin üç farklı döneminde üç farklı şekilde değerlendirilmiştir. İsmail Güleç kaleminden Şiir, Şair ve Peygamber'e Dair ... Şiir, Şair ve Peygamber'e Dair | bkmkitap.com ... . İsmail Güleç kaleminden Şiir, Şair ve Peygamber'e Dair kitabını en ucuz ve en hızlı şekilde kitapoba.com güvencesiyle satın alabilirsiniz. Peygamber'in yaşadığı dönem ile sınırlı olan kısmıdır. Şiir, Şair ve Peygamber'e DairArap edebiyatı tarihçileri Arap şiirini câhiliye, erken dönem İslâm (Hz. Bu kitabın konusu ise erken dönem İslâm'ın Hz. Peygamber'in yaşadığı dönem ile sınırlı olan kısmıdır. Peygamber ve Hulefa-i Ötüken Yayınları İsmail Güleç. Peygamber'e vazifesinin tebliğ edilmesinden vefatına kadar geçen 22 yıllık sürenin üç farklı döneminde üç farklı şekilde değerlendirilmiştir. 7.14 €. Şiir, Hz. Peygamber'e vazifesinin tebliğ edilmesinden vefatına kadar geçen 22 yıllık sürenin üç farklı döneminde üç farklı şekilde değerlendirilmiştir. 15.30 TL. Şiir, Hz. Peygamber'e vazifesinin tebliğ edilmesinden vefatına kadar geçen 22 yıllık sürenin üç farklı döneminde üç farklı şekilde değerlendirilmiştir. Şiir, Hz. Peygamber'e vazifesinin tebliğ edilmesinden vefatına kadar geçen 22 yıllık sürenin üç farklı döneminde üç farklı şekilde değerlendirilmiştir. Şiir, Hz. Peygamber'e vazifesinin tebliğ edilmesinden vefatına kadar geçen 22 y...