Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Bilmek ve İstemek e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Bilmek ve İstemek PDF EPUB


Arthur Schopenhauer

Bilmek ve İstemek - Arthur Schopenhauer pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Arthur Schopenhauer
DOSYA BOYUTU 10,94
TARİH 2017-09-28
ISBN 6050201482
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

“Karanlıktan şikâyet eder, bir bütün olarak varoluşun anlamını, fakat özellikle de bizimle bütün arasındaki münasebeti anlamadan ömrümüzü tükettiğimizden yakınırız. Şu halde sadece hayatımız kısa değildir, fakat bilgimiz de bütünüyle onunla sınırlıdır; çünkü ne doğumumuzdan önceki zamana ne de ölümümüzden sonraki zamana bakabiliriz. O nedenle bilincimiz, deyim yerindeyse, geceleyin bir an için çakıp sönen bir şimşekten başka bir şey değildir. Dolayısıyla sanki bir ifrit, şaşkınlığımızdan [ve onun verdiği sıkıntı ve tedirginlikten] şeytanca bir zevk almak için bilgimizin kalanının tamamını bizden muzırca bir niyetle esirgemiş gibidir.Bizim hayatımız ölümden alınmış bir borç olarak görülebilir; uyku da bu durumda bu borç için her gün ödenen faiz olacaktır. Ölüm açıkça kendisinin bireyin sonu olduğunu ilan eder, fakat onda yeni bir varlığın tohumu yaşamaya devam eder.”Eğer bilmemiz gerektiği gibi bilseydik, istememiz çocukların istemesinden farksız olur muydu? Ve böyle sınırsız sorumsuz istemeyle dünya bugün olduğu gibi yangın yerine döner miydi?

...istemesinden farksız olur muydu? Ve böyle sınırsız sorumsuz istemeyle dünya bugün olduğu gibi yangın yerine döner miydi? 10 ... Bilmek ve İstemek - Arthur Schopenhauer ... .82 TL. Say Yayınları , Bilmek Ve İstemek için en uygun fiyatı, indirimleri ve kampanyaları KTP Kitabevi'nde bulabilirsiniz. okumak istiyorum. youreads puanı (8.00). ödenen faiz olacaktır. ölüm açıkça kendisinin bireyin sonu olduğunu ilan eder, fakat onda yeni bir varlığın tohumu yaşamaya devam eder."eğer bilmemiz gerektiği. Allah'ın bilinmeye ve tanınmaya ihtiyacı olmadığı halde neden insanları ve cinleri kendisine kull ... Bilmek ve İstemek - Arthur Schopenhauer ... ."eğer bilmemiz gerektiği. Allah'ın bilinmeye ve tanınmaya ihtiyacı olmadığı halde neden insanları ve cinleri kendisine kulluk etmek için yaratsın ki? 1. Tanınmayı ve bilinmeyi istemek bir ihtiyaç ürünü değil midir? Bilmek ve İstemek. Bu Üründen Toplam: 0 Ad. Eğer bilmemiz gerektiği gibi bilseydik, istememiz çocukların istemesinden farksız olur muydu? Bilmek ve İstemek kitabının konusu, yazarı ve kitapla ilgili yorumları buradan okuyabilir, en ucuz fiyatlarla Kitaploji.com'dan sipariş verebilirsiniz. Bilmek ve istemek. Barkod 9786050201482. Stok Durumu VAR. Anlamak için ille duymak ya da görmek gerekmez bazı şeyler sadece hissedilebilir.. öyle olmasaydı eğer hiç bir şey anlamazdı sağırlar ve körler.. Arthur Schopenhauer. "Karanlıktan şikâyet eder, bir bütün olarak varoluşun anlamını, fakat özellikle de bizimle bütün arasındaki münasebeti anlamadan ömrümüzü tükettiğimizden yakınırız. Bilmek ve İstemek En Uygun Fiyatlarla Kitapefendi ile kapınıza kadar geliyor. Eğer bilmemiz gerektiği gibi bilseydik, istememiz çocukların istemesinden farksız olur muydu?...