Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Kanije Müdafaası ve Cihad-name-i Hasan Paşa e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Kanije Müdafaası ve Cihad-name-i Hasan Paşa PDF EPUB


Osman Ünlü

Kanije Müdafaası ve Cihad-name-i Hasan Paşa - Osman Ünlü pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Osman Ünlü
DOSYA BOYUTU 8,73
TARİH 2015-10-30
ISBN 6055227456
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Osmanlı İmparatorluğu’nun yavaş yavaş duraklamaya başladığı bir dönemde, batılı kaynakların “Uzun Türk Savaşları” adını verdiği 1593-1606 Osmanlı-Avusturya Savaşının kırılma noktalarından biri 1601’deki Kanije müdafaasıdır.Kanije Beylerbeyi Tiryaki Hasan Paşa’nın bu savunması, uzun savaş sürecinde Osmanlı askerinin maneviyatını yükselttiği gibi düşman ordusunun da savaş gücünü kırmıştır. Bu zafer üzerine İstanbul’da şenlikler yapılmış ve “Kanije Kahramanı” Hasan Paşa vezirlik makamına getirilmiştir.Osmanlı’nın destansı savunma savaşlarının en önemlilerinden biri olarak görülen bu savunma, sonraki yıllarda menkıbevî bir hal alarak bugünlere ulaşmıştır. Savunmayla ilgili ilk dönem kaynaklarından biri olan Cafer Iyânî Bey’in Hasan Paşa’nın savaşlarıyla ilgili kaleme aldığı Cihâd-nâme-i Hasan Paşa adlı eseri, bu meşhur savunmaya bugün bilinenlerden farklı bir bakış açısı getirmektedir. Üstelik bu bakış, olayın meydana geldiği yıllarda kaleme alınan tarihlerce de desteklenmektedir.Okur, bu kitapta, Cihâd-nâme-i Hasan Paşa ve dönemin ilk kaynakları ışığında Kanije müdafaasına yeni ve farklı bir bakış açısı bulacaktır. 

...Name-i Hasan Paşa-Doğu Kütüphanesi- Sitemizden bütün kitapları en uygun fiyat garantisi, hızlı teslimat, taksit veya kapıda ödeme seçenekleriyle kolaylıkla ... Kanije Müdafaası ve Cihad-Name-i Hasan Paşa | bkmkitap.com ... ... : Osman Ünlü. Kanije Müdafaası ve Cihad-Name-i Hasan Paşa Doğu Kütüphanesi | 9786055227456. 23.15 TL. Okur, bu kitapta, Cihâd-nâme-i Hasan Paşa ve dönemin ilk kaynakları ışığında Kanije müdafaasına yeni ve farklı bir bakış açısı bulacaktır. Etiketler. Mağazaya Soru Sor. Ürün Adı: Kanije Müdafaası ve Cihad-Name-i Hasan Paşa/Osman Ünlü. Mağaza: kitapzen. Sorunuzu aşağıdaki alana yazınız. Oku ... Kanije Müdafaası ve Cihad-Name-i Hasan Paşa ... . Etiketler. Mağazaya Soru Sor. Ürün Adı: Kanije Müdafaası ve Cihad-Name-i Hasan Paşa/Osman Ünlü. Mağaza: kitapzen. Sorunuzu aşağıdaki alana yazınız. Okur, bu kitapta, Cihad-name-i Hasan Paşa ve dönemin ilk kaynakları ışığında Kanije müdafaasına yeni ve farklı bir bakış açısı bulacaktır. Devamını Oku. 35,00TL %28. Kanije Müdafaası ve Cihad-name-i Hasan Paşa kitabı hakkında bilgileri içeren kitap satış sayfası. osman ünlü kitapları ve Doğu Kütüphanesi 2015 baskısı kitaplar ile ikinci el ve yeni 7 milyon kitap... Bu zafer üzerine İstanbul'da şenlikler yapılmış ve ?Kanije Kahramanı" Hasan Paşa vezirlik makamına getirilmiştir. Okur, bu kitapta, Cihâd-nâme-i Hasan Paşa ve dönemin ilk kaynakları ışığında Kanije... 29.75 TL. Okur, bu kitapta, Cihad-name-i Hasan Paşa ve dönemin ilk kaynakları ışığında Kanije müdafaasına yeni ve farklı bir bakış açısı bulacaktır. 25.20 TL. Okur, bu kitapta, Cihad-name-i Hasan Paşa ve dönemin ilk kaynakları ışığında Kanije müdafaasına yeni ve farklı bir bakış açısı bulacaktır. Kanije Beylerbeyi Tiryaki Ha...