Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Rüzgarı Dizginleyen Çocuk e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Rüzgarı Dizginleyen Çocuk PDF EPUB


Bryan Mealer

Rüzgarı Dizginleyen Çocuk - Bryan Mealer pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Bryan Mealer
DOSYA BOYUTU 8,80
TARİH 2018-11-12
ISBN 6051883878
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

“MERAK ETTİM, DENEDİM VE BAŞARDIM."Malavi’deki küçük köyleri kuraklığa teslim olduğunda William Kamkwamba on üç yaşındadır. Ailesi bütün bir senenin mahsulünü kuraklık yüzünden kaybedince herkes gibi o da açlıkla tanışır. Hemen her gece yatağa aç karnına girer, etrafındaki insanların açlıktan birer birer ölmesine şahit olur. Bu da yetmezmiş gibi parasızlık yüzünden çok sevdiği okulunu bırakmak zorunda kalır ama pes etmez, aksine merakı, zekâsı ve yaşam sevinciyle yokluğa, imkânsızlıklara meydan okur. William okula gidemez belki ama her gün köy kütüphanesinin yolunu tutar, burada fen kitaplarını keşfeder ve önünde yepyeni bir dünyanın kapıları aralanır. Onun artık bir hayali vardır: Bir yel değirmeni yapacak, köyüne elektrik, tarlalara su getirecektir. Böylece hiç kimse bir daha aç kalmayacaktır. Yel değirmenini yapmak için gerekli malzemeleri satın alma imkân olmadığından çöplükleri karıştırıp hurda toplamaya başlar. Kendi ailesi de dâhil herkes ona deli gözüyle baksa da o hayalinin peşini bırakmaz çünkü herkesin çöp gördüğü yerde o fırsat görür.Merak eder, dener ve başarır.

...siniz… Zeki bir çocuk olan William, ailesinin yaşadığı maddi zorluklar yüzünden çok sevdiği okulundan atılır ... Rüzgârı Dizginleyen Çocuk (Dublaj+Altyazılı) 7.4/10 - Film İzle ... . Kitabın Adı : Rüzgarı Dizginleyen Çocuk. Kitabın Yazarı : William Kamkawamba. Kitap Hakkında Bilgi : Bu kitapta bir başarı hikayesinden çok daha fazlasını bulacaksınız… Rüzgarı Dizginleyen Çocuk - The Boy Who Harnessed the Wind - 13 yaşından küçük yüreği kocaman büyük bir Çocuğun, ekinlerin yeşermediği kuraklık, kıtlıkla boğuşan Ailesi ve Köy halkını... İstediğiniz film varsa bize buradan bildirebilirsiniz. Türkçe Dublaj & Türkçe Altyazılı hangi dili istediğin ... Rüzgarı Dinleyen Çocuk Filmi Full İzle ... ... İstediğiniz film varsa bize buradan bildirebilirsiniz. Türkçe Dublaj & Türkçe Altyazılı hangi dili istediğinizi de belirtmeniz gerekmektedir. Rüzgarı Dizginleyen Çocuk Türkçe Altyazılı izle....