Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma O Boşluk e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

O Boşluk PDF EPUB


Doğan Yarıcı

O Boşluk - Doğan Yarıcı pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Doğan Yarıcı
DOSYA BOYUTU 8,71
TARİH 2012-04-13
ISBN 9750822346
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Doğan Yarıcı’dan Ezber Bozan Bir Roman: O Boşluk“Bize defne ağacını kim öğrettiydi? Asmanın üzüm verdiğini? Çamın çam olduğunu, kumun cam? İki adımda bir ne demeye yaşadığımızı? Unuttuğumuzu bilginin sahibini.”Son romanı Kıyıda 2007 yılında yayımlanan Doğan Yarıcı, O Boşluk adlı yeni kitabıyla etkileyici ve zorlu bir roman ya da bir şiir-metinleedebiyatseverlerin karşısında… Bir büyücü edasıyla dili eğip büken, bozup yeniden kuran Doğan Yarıcı’nın bu kitabı, çocukluk ve ölüm arasında gidip gelen bir sarkaç gibi. O Boşluk bir yanıyla dostluk üzerine unutulmayacak bir ağıt, diğer yanıyla ise benzersiz bir aşk, varoluş, yok oluş, saplantı, kaçma, derinleşme ve uçma güncesi. Bir günce olarak kurgulanan kitabın anlattığı bir yıllık bir zaman dilimi. Klasik bir günce tutma mantığından farklı bir yaklaşımla metinlerin yer aldığı, her biri bir güne tekabül eden sayfalardaki tarihler aslında sadece zamanı birbirine tutturarak devamlılığı sağlıyor.Doğan Yarıcı’nın bu metaforik, yer yer eksik günlerin bulunduğu güncesinde, günler birbirini takip etse de, metinler çoğunlukla birbirinden kopuk. Parça parça birbirine ekleniyor. Hayat gibi. Yazar, bu noktada okuruna bir oyun ediyor:Özü itibariyle parçalı zamanla, hayatla, ölümle ilgili derdini, alışılmışın dışında bir anlatım diliyle okuruyla paylaşıyor. Bu parçalı öz,şaşırtıcı bir kurguyla hem kitabın biçimine geçiyor hem de yuvarlandıkça büyüyen bir kartopu gibi kendi üzerine katlanıyor, yuvarlanıyor, bütünleşip büyüyor. Kitap bittiğinde, bu parçalı hali dönüşüp bütünleniyor. Yokmuş gibi görünen olay örgüsü, kitabı kapatınca insanın zihninde canlanıyor; kitabın kahramanının başından neler geçtiği anlaşılıyor.

...k. 12.83 TL. Bir büyücü edasıyla dili eğip büken, bozup yeniden kuran Doğan Yarıcı'dan çocukluk ve ölüm arasında gidip gelen bir sarkaç: O Boşluk ... O Boşluk - Ekşi Sözlük ... . Bılıyordu, ikisinin uzakları aynı değil. Biri geçmiş, diğeri gelecek.. İçinde yaşadığı zamanın ayak seslerı bıle farklı Bir tek... Bır tek , kalpleri yakındı onunla ve aradakı tum mesafelerı o kalp yakınlıgı kapattı... Bu konumuzda html boşluk verme kodu nedir? hangisidir? bununla ilgili sizlerden soru & cevap sayfamıza gelen sorulara cevap vermeye çalışacağız. Nitek ... Boşluk Nedir? | Merakname ... ... Bu konumuzda html boşluk verme kodu nedir? hangisidir? bununla ilgili sizlerden soru & cevap sayfamıza gelen sorulara cevap vermeye çalışacağız. Nitekim yeni romanı O Boşluk da öncelikle dil işçiliğiyle dikkat çekiyor. Has edebiyat okurlarının şiir dilinin en yalın haline tanık olabilecekleri O Boşluk, etkileyici ve zorlu bir roman. Boşluğun Tanımı Anlamı. Oyuk, çukur, kapanmamış yer. Kesinti, kopukluk. Boş geçen süre. Eksiklik, yoksunluk duygusu Örnek: Nevin, içinde ucu bucağı kayıp bir boşluk duydu. S. F. Abasıyanık. boşluk ne demek? Oyuk, çukur, kapanmamış yer. Kesinti, kopukluk. Boş geçen süre. Eksiklik, yoksunluk duygusu. Nevin, içinde ucu bucağı kayıp bir boşluk duydu. S. F. Abasıyanık. Yetersizlik. o boşluk. o boşluk. Başlık bulunamadı. Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz. We'd love your help. Let us know what's wrong with this preview of O Boşluk by Doğan Yarıcı. Doğan Yarıcıdan Ezber Bozan Bir Roman: O Boşluk Bize defne ağacını kim öğrettiydi? BOŞLUK Lyrics. Görüyorum gözleriyle öpüşüyor herkes "İyi misin?" Aldı yerini "n'aber"in Zaten mecburuz bi'çok şeye Kendinden geçsen ancak sakinliyor Kendinden geç Geç, geç, geç, geç, geç, geç. O Boşluk kitabı hakkında bilgileri içeren kitap satış sayfası. Doğan Yarıcı kitapları ve YKY Yapı Kredi 2012 baskısı kitaplar i...