Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Ay’a Yolculuk e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Ay’a Yolculuk PDF EPUB


Jules Verne

Ay’a Yolculuk - Jules Verne pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Jules Verne
DOSYA BOYUTU 3,2
TARİH 2019-10-09
ISBN 6053411833
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Ay’a Yolculuk, uzayın gizemine oldum olası ilgi duyan insanın, bu sonsuzluğa yönelişinin coşkusunu anlatan ilk roman özelliğini taşıyor. İnsanoğlunun Ay’ın yüzeyine ayak basmasından yüz dört yıl önce yazılan bu roman, edebiyatta bilimkurgu türünün öncüsü Jules Verne’in (1828-1905) en ünlü eserleri arasında yer alıyor. 1865 yılında kaleme alınan romanda, Amerikan İç Savaşı sonrasında emekli askerlerin toplandığı “Silah Kulübü” üyelerinin, yeniden gündeme gelme ve silah çalışmalarını canlı tutma çabaları sonucu ortaya atılan, yaşama geçirilmesi güç, “düş” denilebilecek “Ay’a mermi gönderme” projesi ile başlayan olaylar anlatılıyor.Kulübün Başkanı Barbicane’nin dünya bilim çevrelerinde yankı bulan projesi, macera ruhlu Fransız bilim insanı Michael Ardan’ın çılgın önerisiyle Ay’a yapılacak bir yolculuğa dönüşüyor. Ay yolcuları arasına Başkan Barbicane ve köpeği ile Fransız Ardan’dan sonra aksi Kaptan Nicholl’ün de katılmasıyla uzay macerası başlıyor.

...ılında çekilmiş siyah beyaz bir Fransız filmi ... Ay'a Yolculuk Özet - Jules Verne ... . Filmin yönetmeni ise ünlü Fransız sinemacı Georges Méliès. Aya Yolculuk ünlü bilimkurgu... 7 TL. Bilgi Yayınları Çocuk Klasikleri arasında çocuklara sunulan bu kitap, Jules Verne'nin pek çok dile çevrilen ünlü macera romanlarından biri. Kitabın adı Ay'a Yoculuk mu yoksa Ay'a Yolculuk yapmak için çalışmalar ya da Ay'a yolculuk yapma yolculuğu falan mı :D Çünkü Ay'a yapılan yolculuk 20 sayfa civarında... aya yolculuk. şükela: tümü | bugün. (bkz: ... İlk Bilimkurgu Filmi- Aya Yolculuk- 1902 - YouTube ... ... aya yolculuk. şükela: tümü | bugün. (bkz: le voyage dans la lune). 11.10.2003 14:11 ~ 14:12 ssg. (bkz: aya gidileceğini iddia eden zihniyet). 24.12.2003 13:37 uzum. Aya yolculuk-uzay araştırmaları. A lm. Mondexpedition (f), Fr. Uzayın boşluğuna açılabilen insanın, uzaydan dünya...