Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma A’dan Z’ye Kirletilmiş Kadın e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

A’dan Z’ye Kirletilmiş Kadın PDF EPUB


Fikret Dağlı Tüzemen

A’dan Z’ye Kirletilmiş Kadın - Fikret Dağlı Tüzemen pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Fikret Dağlı Tüzemen
DOSYA BOYUTU 7,41
TARİH 2018-11-01
ISBN 6054399703
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Önce ‘kadın’ vardı… ’Ana Tanrıça’nın egemenliğinde barbarlık yoktu, sömürü yoktu. Sonra ne oldu? Önce otorite, kutsanmış varlık Ana-Toprak Ana gerçeğinden erkeğe geçmeye başladı; kadına mabetlerde fahişelik öngörüldü. Sonra, Yahudi-Hıristiyan-Müslüman Kutsal Kitap yazarları, Babil ve Mısır’ın kutsal kabul ettiği dişi tanrıların cinsel kimliklerini yok ettiler. Erkeklerin, yazdıklarını onaylayan bir tanrıya ihtiyaçları vardı. Semavi dinlerde erkeğin efendiliği tanrısal bir hak olarak kabul edildi.Fikret Dağlı Tüzemen bu ilk kitabında, ‘kadın’ın tarihsel serüvenini tarihsel süreç içinde sınıfsal konumunu temel alarak anlatmaktadır. Yazar bu yolculuğa, insanlığın toplayıcılık döneminden yola çıkmakta; tarımdan tunç devrine, Sümerlerden Antik Yunan’a, Semavi dinlerden Avrupa’ya, Gregoryen kilise döneminden günümüzdeki Barbar dünyaya geçmektedir. Bu bağlamda, din ve kadın, mitoslarda kadın, kadına şiddetin sosyolojik unsurları, çocuk gelinler, çocuğa cinsel istismar, neoliberal dünya düzeninde ve Türkiye’de kadının rolü gibi birçok konuya eğilmekte; sorunlara titiz bir çalışmayla yanıt aramaktadır.Peki, ne olmuştur da Eyüp peygamber çılgına dönerek “Kadından doğan nasıl temiz olabilir” (Tevrat-Eyüp 25/4), Erasmus “Akıllı bir kadın iki kere salaktır?”, Kur’an “Allah puta tapanları… kadına yakaran çoktanrılı dinden olanları hoş görüp bağışlamaz!” demektedir. Yanıtları, Fikret Dağlı Tüzemen’in bu ilk ve önemli çalışmasında bulacaksınız.

...ürü yoktu. Fikret Dağlı Tüzemen Yazarına Ait A'dan Z'ye Kirletilmiş Kadın Adlı Kitabını Kapıda Ödeme ve Ücretsiz Kargo İmkanı ile inkilap ... A'dan Z'ye Kirletilmiş Kadın | bkmkitap.com ... .com Adresinden Satın Alabilirsiniz. A'dan Z'ye Kirletilmiş Kadın. Berfin Yayınları. Fikret Dağlı Tüzemen. Önce 'kadın' vardı… 'Ana Tanrıça'nın egemenliğinde barbarlık yoktu, sömürü yoktu. Sonra ne oldu? A'dan Z'ye Kirletilmiş Kadın Fikret Dağlı Tüzemen Berfin Yayınları. Önce 'kadın' vardı… 'Ana Tanrıça'nın egemenliğinde barbarlık yoktu, sömürü yoktu. Sonra ne oldu? A'dan Z'ye Kirletilmiş Kadın. Yazar: Fi ... A'dan Z'ye Kirletilmiş Kadın Satın Al | OdaKitap.com ... . Önce 'kadın' vardı… 'Ana Tanrıça'nın egemenliğinde barbarlık yoktu, sömürü yoktu. Sonra ne oldu? A'dan Z'ye Kirletilmiş Kadın. Yazar: Fikret Dağlı Tüzemen Yayinevi: Berfin Yayınları. Önce 'kadın' vardı… 'Ana Tanrıça'nın egemenliğinde barbarlık yoktu, sömürü yoktu. Sonra ne oldu? X. Tweet. ULUSAL. YEREL GAZETELER. SPOR. TV İZLE. RADYO DİNLE. Ürün Adı: A dan Z ye Kirletilmiş Kadın Ürün Kodu: 010344745 Kitabın Yazarı: Fikret Dağlı Tüzemen Basım Yılı: 2018 Baskı Sayısı: 1.Baskı Kağıt Cinsi: 2.Hamur Çevirmen...