Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Ekşi Nar e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Ekşi Nar PDF EPUB


Ahmet Yozgat

Ekşi Nar - Ahmet Yozgat pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Ahmet Yozgat
DOSYA BOYUTU 10,37
TARİH 2006-01-01
ISBN 9752906884
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Masallarla Hikayelerin hayatımızda önemli bir yeri vardır. Çocukluğumuzda hemen hepimiz büyüklerimizden masal ve hikaye dinlemiş; onların etkisi altında kalmışızdır. Bu tür kitapların ya da anlatılanların çocukların yaş gruplarına göre seçilmesi, pedagojik yönden onlara uygun olması oldukça önemlidir. Çünkü dinleyecekleri masal ve hikayeler bir yandan hoşça vakit geçirmelerini sağlarken bir yandan da geleceklerine yön verecektir.Günümüzde televizyon kanallarının gösterdiği yabancı ağırlıklı çizgi filmler çocuklarımızı daha çok maceraya ve hayalciliğe itmektedir. Oysa kendi kültürümüzün ürünü olan eserler onlara olumlu yönde etki edecek; her şeyden önce kendi milli ve manevi değerlerimizi, gelenek ve göreneklerimizi öğrenmelerine yardımcı olacaktır.

...ar eksi degildi . Narekşisi, ekşi nardan, yani aşılanmamış yabani nardan yapılır ... Nar - Ekşi Sözlük ... . Nar ekşisinin faydaları nar suyuna göre daha fazladır. Çünkü nar ekşisi nar suyunun yoğunlaştırılmış halidir. Nar ekşisi yoğun antioksidan ihtiva eder. Miktarları buna göre ayarlayalım. Tabii ki nar ekşisi yapmak için ekşi nar kullanmak gerektiğini unutmayalım. Tatlı nar kullanırsanız yaptığınız şey nar pekmezi olur. Nar meyvesinden elde edilen nar ekşisinin de meyvesi kadar sağlığa pek çok faydas ... Ekşinar - Home | Facebook ... . Nar meyvesinden elde edilen nar ekşisinin de meyvesi kadar sağlığa pek çok faydası vardır. Salatalarda, çiğ köftede, kısırda ve daha birçok yemeye ilave edilerek kullanılan nar ekşisi... Başarılı olan birinci nar ekşi yapımı denemesinden aldığım cesaret ile yeni bir deneme yaptım. Bu defa ekonomik olması için işi büyüttüm. 25 liraya, 20 kilo ekşi nar aldım... Ve nar ekşisini yaptım. Doğal nar ekşisinin tadını bilenler asla katkılı nar ekşisini kullanamıyorlar. Nar ekşisi yapımı için kullanacağınız nar kırmızı ve ekşi nar olmalıdır. 10 kg ekşi nardan 1 litre nar ekşisi olmaktadır. Nar Ekşisinin Faydaları. Tüketilen gıdaların faydalı olması gerektiği, son dönemin en önemli konusu. Nar ekşisi, ekşi olan nar ile yapılır. Tatlı nar ile nar ekşisinin yapılması uygun olmaz. Ancak nar ekşisi yapılarak daha da uzun süreler nar tüketimi yapılabilir. Nar aynı zamanda besin değeri açısından oldukça güçlü ve zengin bir meyvedir. 5 kg kabuklu ekşi nar. 1 tatlı kaşığı tuz. Gelelim nar ekşisi nasıl yapılır sorusunun cevabına. Nar ekişi yapmak için öncelikle iki kilo kadar ekşi nar alıyoruz. İki kilo nardan yaklaşık olarak 150 ml. nar ekşi çıkıyor....