Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Gertrude Bellİsyan e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Gertrude Bellİsyan PDF EPUB


Kenan Karataş

Gertrude Bellİsyan - Kenan Karataş pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Kenan Karataş
DOSYA BOYUTU 4,18
TARİH 2018-10-16
ISBN 6057944016
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

İngiliz dış istihbarat örgütü SİS/MI6'nın "Çöl Kraliçesi" olarak ün yapan kadın ajanı Gertrude Bell, Devlet-i Aliyye'nin dağılma sürecinde ve İngilizlerin Ortadoğu politikasının belirlenmesinde önemli roller üstlenerek 19. yüzyıl Ortadoğu savaşlarına damga vurmuş bir isimdir.Terör ve istihbarat uzmanı Doç. Dr. Kenan Karataş’ın kaleme almış olduğu bu çalışması;İngiliz dış istihbarat örgütü MI6’nın Ortadoğu ajanı Gertrude Bell’in doğumunu, MI6'ya katılım sürecini, 1926 yılına kadar süren istihbarat faaliyetlerini ve Arabistanlı Lawrence ile karşılaştırmalı analizini kronolojik olarak ele alırken; bölge aşiretlerinin Osmanlı'ya karşı isyanında ve başta Türkiye'nin Irak sınırı olmak üzere diğer Ortadoğu sınırlarının belirlenmesinde üstlendiği etkin rollere ilişkin tüm detaylara yer vermektedir. Objektif ve net ifadelerle sizlere sunulan bu eser, yakın tarih okumalarınızın vazgeçilmez bir kaynağı olacaktır.

...n Çöküşünü Hızlandıran İngiliz Kadın AjanEn Kitap/Kenan Karataş ... Gertrude Bell - İsyan - Kenan Karataş ... . 16.32 TL. İngiliz dış istihbarat örgütü SİS/MI6'nın "Çöl Kraliçesi" olarak ün yapan kadın ajanı Gertrude Bell, Devlet-i Aliyye'nin dağılma sürecinde ve İngilizlerin Ortadoğu politikasının belirlenmesinde... Ürün Bilgisi. İngiliz dış istihbarat örgütü SİS/MI6'nın "Çöl Kraliçesi" olarak ün yapan kadın ajanı Gertrude Bell, Devlet-i Aliyye'nin dağılma sürecinde ve İngilizlerin Ortadoğu politikasının... Kenan Karataş. İngiliz dış istihbarat örgütü SİS/MI6'nın "Ç ... Aşkı Uğruna Osmanlı'yı Bitiren Kadın: Gertrude Bell - GAZETE VATAN ... ... Kenan Karataş. İngiliz dış istihbarat örgütü SİS/MI6'nın "Çöl Kraliçesi" olarak ün yapan kadın ajanı Gertrude Bell, Devlet-i Aliyye'nin dağılma sürecinde ve İngilizlerin Ortadoğu politikasının... Ürün Tanıtımı İngiliz dış istihbarat örgütü SİS/MI6`nın Çöl Kraliçesi olarak ün yapan kadın ajanı Gertrude Bell, Devlet-i Aliyye`n. Gertrude Bell İsyan. Marka : En Kitap. Barkod : 9786057944016. İngiliz dış istihbarat örgütü SİS/MI6'nın "Çöl Kraliçesi" olarak ün yapan kadın ajanı Gertrude Bell, Devlet-i Aliyye'nin dağılma... Gertrude Bell İsyan. -20 %. Etiketler: Kenan Karataş. İngiliz dış istihbarat örgütü SİS/MI6'nın "Çöl Kraliçesi" olarak ün yapan kadın ajanı Gertrude Bell, Devlet-i Aliyye'nin dağılma sürecinde ve... 14.25 TL. İngiliz dış istihbarat örgütü SİS/MI6'nın "Çöl Kraliçesi" olarak ün yapan kadın ajanı Gertrude Bell, Devlet-i Aliyye'nin dağılma sürecinde ve İngilizlerin Ortadoğu politikasının belirlenmesinde... Gertrude Bell, 14 Temmuz 1868 tarihinde İngiltere'nin Durham County kentinde Sir Thomas Hugh Bell ve Mary Shield Bell kızı olarak doğmuştur. Tam adı Gertrude Margaret Lowthian Bell'dir. Dr. Kenan Karataş'ın kaleme almış olduğu bu çalışması; İngiliz dış istihbarat örgütü MI6'nın Ortadoğu ajanı Gertrude Bell'in doğumunu MI6'ya katılım Son Perde. 14,45 TL. İsyanlar, İrtica ve İnkılaplar. Ürün Adı: Gertrude Bell İsyan Ürün Kodu: 9786057944016 Basım Yılı: 2018 Kapak Türü: Karton Kapak Kağıt Cinsi: 2. Hamur Yazar / Cevirmen: Kenan Karataş. 20.40 TL. İngiliz dış istihbarat örgütü SİS/MI6'nın "Çöl Kraliçesi" olarak ün yapan kadın ajanı Gertrude Bell, Devlet-i Aliyye'nin dağılma sürecinde ve İngilizlerin Ortadoğu politikasının belirlenmesinde... Hayatı filmlere kadar konu olan ''Arabistanlı Lawrence''ın kim olduğunu çoğumuz biliriz ama ''Gertrude Bell'' ismi bize yabancıdır. İmparatorluğu'na baş kaldırması ve isyan etmesinde önemli bilgileri İngiltere'ye yolladığı, ayrıca I. Dünya Savaşı....