Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Yöntembilim Üzerine Antropolojik Okumalar e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Yöntembilim Üzerine Antropolojik Okumalar PDF EPUB


N. Serpil Altuntek

Yöntembilim Üzerine Antropolojik Okumalar - N. Serpil Altuntek pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR N. Serpil Altuntek
DOSYA BOYUTU 7,88
TARİH 2015-10-16
ISBN 6054878468
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

1945 sonrasında sömürgeleştirilmiş toplumların bağımsızlıklarını kazanmaları, feminist hareketler, küreselleşme gibi bazı siyasal, iktisadi ve sosyal gelişmeler, modernite anlayışının tüm araçlarıyla birlikte sorgulanmasının hazırlayıcısı oldu. Özellikle 1970’lerde şekillenmeye başlayan postmodernizm, postkolonyalizm, postyapısalcılık gibi düşünce hareketleri sosyal bilimlerde yerleşik kuramların ve pozitivizmin konumunu sarsarken, antropoloji de bu eleştirilerden muaf olamadı. Kendisi de beşeri çalışmalara, edebiyat kuramlarına, postkolonyalizme, postmodernizme, göstergebilime, v.d dayanarak modernite kuramlarının karşısında konumlanmaya başladı. Ne var ki antropolojide yoğun olarak gerçekleştirilen tartışmalar, bir sosyal bilim olarak kendi konumunu yeniden tanımlama noktasına kadar vardı. Bir başka deyişle, yorumcu antropoloji ve postmodern antropolojinin kimi temsilcileri “kültür” kavramını, “antropolojik yöntem”i, “pozitivizm”i, “alan”ı, “yerli/öteki”yi, “kendisi”ni, “etnografya”yı, “etnografik yazı”yı, “kültürel gö-rececilik”, “bütüncülük”, “temsiliyetçilik” gibi yerleşik anlayışları eleştirel olarak yeniden ele aldılar.Bu derleme, bir nirengi noktası olarak Boas ve Malinowski’nin makaleleriyle başlamakta ve ardından Geertz, Fabian, Spiro , Marcus gibi 1980 sonrası antropoloji kuşağının dikkat çekici makaleleri ile antropolojik yöntembilim tartışmalarının çerçevesini serimlemektedir. 

... 415 SAYFA 2015 özellikleri... Kuşağının dikkat çekici makaleleri ile antropolojik yöntembilim tartışmalarının çerçevesini serimlemektedir ... Yöntembilim Üzerine Antropolojik Okumalar - PDF Free Download ... . 10.08 €. ...ve ar-dından Geertz, Fabian, Spiro , Marcus gibi 1980 sonrası antropoloji kuşağının dikkat çekici maka-leleri ile antropolojik yöntembilim tartışmalarının çerçevesini serimlemektedir. Alış-Veriş Listeme Ekle. Yöntembilim Üzerine Antropolojik Okumalar. kuşağının dikkat çekici makaleleri ile antropolojik yöntembilim tartışmalarının çerçevesini serimlemektedir. 28.05 TL. Yöntembilim Üzer ... Yöntembilim Üzerine Antropolojik Okumalar ... . kuşağının dikkat çekici makaleleri ile antropolojik yöntembilim tartışmalarının çerçevesini serimlemektedir. 28.05 TL. Yöntembilim Üzerine Antropolojik Okumalar-Dipnot Yayınları- Sitemizden bütün kitapları en uygun fiyat garantisi, hızlı teslimat, taksit veya kapıda ödeme seçenekleriyle kolaylıkla satın... Kuşağının dikkat çekici makaleleri ile antropolojik yöntembilim tartışmalarının çerçevesini serimlemektedir. Yöntembilim Üzerine Antropolojik Okumalar N. Serpil Altuntek....