Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma İstanbul’da Bir Gün / Kaplumbağa Battuta Günlükleri - 1 e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

İstanbul’da Bir Gün / Kaplumbağa Battuta Günlükleri - 1 PDF EPUB


ZeynepSevde

İstanbul’da Bir Gün / Kaplumbağa Battuta Günlükleri - 1 - ZeynepSevde pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR ZeynepSevde
DOSYA BOYUTU 11,70
TARİH 2015-07-06
ISBN 9759967727
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

“Seyyah bir kaplumbağadan neşeli bir gezi rehberi” Şu anda başlığını merak edip açıklamasını okumaya başladığınız kitap aslında bir kitap değil. Bir seyahatname, yani gezi günlüğü. Bendeniz Kaplumbağa Battuta, büyük büyük büyük dedemin yakın dostu İbn Battua'nın izini takip ederek memleket memleket dolaşan bir gezginim. Bir leopar kaplumbağasıyım. Dünyanın en büyük boyutlu dördüncü kaplumbağa türüyüz övünmek gibi olmasın. Boyum tam 67 cm. Nereli miyim? Afrikalıyım ama uzun yıllardır gezdiğim için Dünyalıyım diyebilirim. Tıpkı İbni Battuta gibi. Biliyorsunuz İbn Battuta, 28 yılda dünyanın neredeyse tamamını gezmiş. Hem de o zaman uçak, araba, hatta bisiklet bile yok. Afrika'dan Çin'e kadar yürüyerek, bazen de at üstünde gezmiş. 700 yıl önce büyük büyük dedemin memleketi Gao’ya geldiğinde yolculuğu bitmek üzereymiş. Ama dedem onu o kadar sevmiş ki gezisinin kalan kısmında onunla yürümüş. İbn Battuta da evine giderken büyük büyük dedeme gezi defterinin bir kopyasını ve adını hediye etmiş. İşte biz ailecek o günden beri İbn Battuta’nın gezdiği yerleri gezeriz. Ama sülalenin ilk günlük yazarı benim! Niye yazıyorum anlatayım: İbn Battuta bu şehirleri yazdığında her şey çok farklıydı. Düşünsene İstanbul’da Sultanahmet Camii bile yoktu daha. “Benden sonra gelecek Battuta Kaplumbağalarına bugünü anlatan bir gezi günlüğü bırakmalıyım” diye düşündüm. Ve dünyanın en güzel şehri İstanbul’dan başladım. Tabii İstanbul’un her yerini gezemem, kocaman şehir sonuçta. Ama yine de epey gezdim. Topkapı Sarayı'nın üzerinde balonumla uçtum, Yerebatan Sarnıcı'nda balık tuttum, minareye çıkıp Sultanahmet'i izledim, Hipodrom'da selfie çekindim, Boğaz'da yunusları takip ettim, Kız Kulesi'nin sırlarını ortaya çıkardım. Daha neler neler yaptım, anlat anlat bitmez ama ben zoru başardım ve bu kitapta bütün İstanbul maceramı detaylarıyla anlattım! Haydi siz de peşime takılın, İstanbul'un binlerce yıllık tarihini benimle beraber görün, gördükçe göresiniz gezdikçe gezesiniz gelsin.

...ım: İbn Battuta bu şehirleri yazdığında her şey çok farklıydı ... İstanbul'da Bir Gün / Kaplumbağa Battuta Günlükleri - 1 ... . Düşünsene İstanbul'da Sultanahmet Camii bile yoktu daha. Bendeniz Kaplumbağa Battuta, büyük büyük büyük dedemin yakın dostu İbn Battua'nın izini takip ederek memleket memleket dolaşa...devamı. Yayın Dili. : Türkçe. Basım Yeri. : İstanbul. Bolca fotoğraf çekmiş bizim için Kaplumbağa Battuta, bir sürü de not almış. Battuta'nın İstanbul macerasını okumak için sabırsızlanıyor ... İstanbul'da Bir Gün / Kaplumbağa Battuta Günlükleri - 1 ... . Battuta'nın İstanbul macerasını okumak için sabırsızlanıyor şimdilerde 😃. Kudüs'te Bir Gün. Tedarik Süresi:3 gün. 100 TL üzeri kargo bedava! 16.30 20.37 %19 İNDİRİM. Bu Ürün Stokta Yok. İstanbulda Bir Gün-Kaplumbağa Battuta Günlükleri 1. Ama sülalenin ilk günlük yazarı benim! Niye yazıyorum anlatayım: İbn Battuta bu şehirleri yazdığında her şey çok farklıydı. Düşünsene İstanbul'da Sultanahmet Camii bile yoktu daha. Sümeyye Eroğlu İskit Istanbul, Turkey. İstanbul'da Bir Gün avantajlı fiyatlarıyla hemen satın almak için tıklayın! Dünyanın en büyük boyutlu dördüncü kaplumbağa türüyüz övünmek gibi olmasın. Tıpkı İbni Battuta gibi. Her kitabında bir şehri birçok yönüyle anlatan Kaplumbağa Battuta Günlükleri, hem bir gezi rehberi hem de neşeli bir hikâye özelliği taşıyor. İstanbul'da Bir Gün; Kaplumbağa Battuta Günlükleri 1. Her kitabında bir şehri birçok yönüyle anlatan Kaplumbağa Battuta Günlükleri, hem bir gezi rehberi hem de neşeli bir hikâye özelliği taşıyor. Kaplumbağa Battuta seyyahlığa İstanbul ile başlamıştı. Ama sülalenin ilk günlük yazarı benim! Niye yazıyorum anlatayım: İbn Battuta bu şehirleri yazdığında her şey çok farklıydı. Düşünsene İstanbul'da Sultanahmet Camii bile yoktu daha....