Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Mesnevi’den Seçme Hikayeler e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Mesnevi’den Seçme Hikayeler PDF EPUB


Mevlana

Mesnevi’den Seçme Hikayeler - Mevlana pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Mevlana
DOSYA BOYUTU 9,70
TARİH 2018-07-04
ISBN 6052134597
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Kış geldiğinde, soğuklar başladığında köpekler ezilir büzülürmüş. Kışın soğuğu onları perişan edermiş. Köpeğin biri de kuyruğunu bacaklarının arasına sıkıştırıp kendi kendine söz vermiş:"Kışa soğuğa dayanamıyorum. Eğer yaza çıkarsam kendime taştan bir ev kuracağım. Dişimle tırnağımla çalışıp mutlaka bunu gerçekleştireceğim." demiş.Fakat yaz gelip de havalar ısındı mı, bütün çektiklerini unutup, üstelik kendini kocaman görerek:Ben bu hâlimle hangi eve sığarım?" demiş. Günlerini gölgede tembel tembel yatarak geçirirmiş. Gönlünden her ne kadar bir ev kurmak düşüncesi geçse de buna aldırmazmış. Kış gelip soğuklar başladı mı, yeniden titremeye ve kendi kendine sözler verip yeminler etmeye başlarmış.Sevginin ve hoşgörünün en güzel anlatıldığı eser olan Mesnevi'nin, çocuklara özel hikâyelerini sizler için derledik ve sadeleştirdik.

...lar. mesneviden hikayeler. ...olan ve sadece islam elemini değil insanlık alemini de derinden etkilemiş olan Mesnevi'den seçme kısa hikayeler ... Mesneviden Hikayeler Kategorisine Ait Hikayeler | Seçme Hikayeler % ... . Mesnevi'den Hikayeler - 2. Sopayla kilime vuran, kilimi dövmez, tozlarını silker! Der ki feryadım kamışlıktan gelir. Kum ve Kaya. Mesnevi'de şöyle bir hikaye anlatılır:Çölde yolculuk eden iki arkadaş, yolculuk esnasında bir sebepten tartışırlar, biri ötekine bir tokat aşk eder. Mesneviden hikayeler yazısı ve tüm Rasim Özdenören yazıları Yenisafak.com Yazarlar Köşesinde! milletvekili adaylarının adaylıkların ... Mesneviden Kısa Hikayeler Mesneviden Hikayeler... - arabuloku.com ... . Mesneviden hikayeler yazısı ve tüm Rasim Özdenören yazıları Yenisafak.com Yazarlar Köşesinde! milletvekili adaylarının adaylıklarının iptaline ilişkin kararı Mesnevi''den bazı hikâyeleri aklıma düşürdü. Kitabımızda yer alan seçme metinler, zamanın kültürünün ve dünyaya bakışının da birer özeti gibi düşünülebilir. Mesnevî'den Seçme Hikâyeler: Mevlânâ'dan hayata bilgece bir bakış... DÎVÂN-I KEBÎR'den Seçmeler. Mesnevi'den Hikayeler kitabının ilk birkaç sayfasını okuyun. İçeriğine ve konusuna gözatın. Almadan önce fikir sahibi olun. Farklı satın alma kanallarına bakın, arkadaşlarınızla paylaşın. MESNEVİ'den İlk 18 beyit: 1. Şu ney'in nasıl şikâyet etmekte olduğunu dinle. Mesnevi'sinin içinde toplumsal, felsefi, ahlakı, dini, aşk ile ilgili binlerce ibret verici hikâye bulunmaktadır. Mesneviden Seçme Hikayeler Mevlana BİREY YAYINLARI. 20,61 TL. Ücretsiz - Aynı Gün Kargo. Hemen AL. kitapbulut. Mesnevi'den Hikayeler (Osmanlıca) / Kitap Dünyası (Konya). 23,30 TL. Bu anlattığım Mesnevi'den hikayeleri siteme de koymaya başladım. Türkçede "Mesnevî Hikâyele...