Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Dört Halife e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Dört Halife PDF EPUB


Necdet Kahveci

Dört Halife - Necdet Kahveci pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Necdet Kahveci
DOSYA BOYUTU 6,99
TARİH 2015-06-18
ISBN 6053487173
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Peygamber Efendimizin (s.a.v.) Hakka yürüyüşünün ardından İslam ümmetine rehberlik eden 4 büyük halifenin hayat hikâyelerini bu kitapta bulacaksınız. Çağının bilgesi Hz. Ebû Bekir (r.a), adaletiyle nam salmış Hz. Ömer (r.a), meleklerin bile hayâ ettiği Hz. Osman (r.a), Allah’ın aslanı namıyla Hz. Ali (r.a). Bu dört büyük şahsın İslam’a adanmış yaşamlarını, mücadelelerini okuyacaksınız. Onlar ki İslam’ın ulu bayrağını Peygamberimize (s.a.v.) yaraşır bir şekilde taşımış, ona layık, örnek Müslümanlar olmuşlardır... Allah (c.c.) hepsinden razı olsun.

...life) (Arapça: الخلفاء الراشدون‎) İslam Peygamberi Muhammed'in vefatının ardından seçimle görev yapmış halifelerdir ... Dört Halife ... . Dört Halife ya da Hulefa-i Raşidin (Raşid Halifeler) olarak geçen, Hz. Müminin) " sıfatıyla görev yapmış, Medine şehri yönetim merkezi olarak kurulan İslam devletinin yöneten ilk dört halife dönemdir. Dört Halife ya da Hulefa-i Raşidin (Raşit Halifeler) Hz Muhammed'in (s.a.v.) vefatının ardından "Ümmetin başı" sıfatıyla vazife yapmış halifelerdir. Bu nedenle onlara özellikle dünya düşkünü Emev ... DÖRT HALİFE DÖNEMİ - Dört Halife Kimdir? ... .a.v.) vefatının ardından "Ümmetin başı" sıfatıyla vazife yapmış halifelerdir. Bu nedenle onlara özellikle dünya düşkünü Emevî halifelerinden ayırmak için— Hulefa-i Raşidin (olgun halifeler), Dört Halife Dönemi'ne de Hulefa-i Raşidin Dönemi denir. Muhammed'in vefatından sonra İslam Devleti'nde "Dört Halife Dönemi" başladı. Ebu Bekir, Hz. Muhammed'in en yakın arkadaşı ve onu en yakından tanıyan kişi olarak halife seçildi. Dört Halife döneminde Halifelerin seçim yolu ile iş başına geldikleri için bu döneme Cumhuriyet Devri de denilmektedir. İslam ileri gelenleri tarafından seçilen İlk Dört halife sırası ile Hz. Ebubekir'i devlet başkanı olarak seçtiler ve unvan olarak da halife unvanını verdiler. Osman ve Hz. Ali halife oldular. İslam tarihinde bu döneme Dört Halife dönemi denir. Hepinizin dönüşü Allah'adır. O zaman anlaşmazlığa düşmüş olduğunuz şeyleri size bildirecektir.(Maide 5/48). Dört halifenin hayatı ve hizmetleri. Dört büyük halife Dört Büyük Halife. Hz. Ebubekir Sıddık (ra). 23 Haziran 2015 Aşere-i Mübeşşere, Dört Büyük Halife, E, Genel, sabit 2. Soyu Ebu Bekir, Benu Teym'lerin Kureyş kabilesindendir, Mekke'de doğmuştur. Dö...