Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Tarih Felsefesi e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Tarih Felsefesi PDF EPUB


Doğan Özlem

Tarih Felsefesi - Doğan Özlem pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Doğan Özlem
DOSYA BOYUTU 12,26
TARİH 2017-09-28
ISBN 6055904494
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Tarihi anlamak ve kullanmak için, vazgeçilmez...“İnsan ‘hatırlıyorum’ der ve hemen unutan, bir geçmişi olmayan, her an gerçekten ölen hayvana gıpta eder.”Friedrich NietzscheTarih, unut(a)mayan bir hayvanın geçmişi. İnsanın dışına çıkamadığı bir gerçeklik. Şimdinin olaylarını tartışırken de, gelecek hakkında öngörülerde bulunurken de dönüp bakma gereği duyduğumuz birikim. Ne ki, bir yandan tarihi yaparken bir yandan da tarihe bakmak çelişkili de bir durum gibi görünüyor. Öyleyse tarihsel birikimin her zaman olumlu bir etkiye sahip olduğu söylenebilir mi? Onun bir yük olarak görüldüğü anlar yok mudur? Üstelik halihazırda tanıklık ettiğimiz olaylardan da söz etmezken, tarihe tarafsız bir gözle bakmak ne kadar mümkün? Tarih tekerrürden mi ibaret, yoksa nihai bir olumlu duruma doğru ilerliyor muyuz?Bütün bu sorular tarihin anlamı üstüne kapsamlı bir düşünmeyi gerektiriyor. Doğan Özlem’in Tarih Felsefesi, Nietzsche’nin de dediği gibi, geçmişin mezar kazıcıları olarak kalmayıp onu yaratıcı yönde nasıl kullanabileceğimizin ipuçlarını veren bir kitap.

...uluğunu... Konular. 1. Haftalar. Tarih Felsefesi nedir? İdealizmine etkisi (Özlem 2004: 79-98), (EK OKUMA: Özlem 2004: 277-283-Herder çevirisi; Kant 2006: 30-47-Tarih Felsefesi: Seçme Metinler içinde) ... Tarih Felsefesi Nedir? Tarih Felsefesi Ne Demek? - Nedir.com ... . Tarih felsefesi nedir? 11 Mart 201329 Mart 2013 Hasan Arıkan 0 Yorum. Bu aşamada devreye metafizik odaklı tarih felsefesi yorumları da devreye girmektedir. Tarih Felsefesi Ne ile İlgilenir? İslam felsefesinde etkili olmuş düşünürlerin görüşlerinin incelendiği tarih felsefesi kitaplarında, Batı felsefesi geleneği de kapsamlı bir şekilde ele alınıyor. ... Tarih Felsefesi - KRKariyerRehberlik ... ....