Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Geleceğin DevrimiHalk Meclisleri ve Doğrudan Demokrasi e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Geleceğin DevrimiHalk Meclisleri ve Doğrudan Demokrasi PDF EPUB


Murray Bookchin

Geleceğin DevrimiHalk Meclisleri ve Doğrudan Demokrasi - Murray Bookchin pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Murray Bookchin
DOSYA BOYUTU 4,34
TARİH 2020-03-30
ISBN 6054878383
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

“Bookchin, ömrünü kapitalizmin “ya büyü ya öl” mantığına, o doymak bilmez ethosuna karşı çıkmakla harcadı. Bu kitaptaki dokuz deneme bu çabanın vardığı en son noktayı temsil ediyor: eşitlikçi, doğrudan demokrasinin uygulandığı ekolojik bir toplumun kuramsal payandalarını, böylesi bir toplumun nasıl inşa edilebileceğiyle ilgili pratik bir yaklaşımla birlikte, sunuyor. Bookchin, toplumsal değişimi hedefleyen geçmiş hareketlerin başarısızlıklarını eleştirel gözle inceliyor, doğrudan demokrasi vaadini yeniden diriltiyor veçevre krizini hakiki bir tercih momentine nasıl dönüştürebileceğimiz konusundaki ümidinin dayanaklarını özetliyor –toplumsal cinsiyetin, ırkın, sınıfın, ulusun paralize edici hiyerarşilerini aşma fırsatından, toplumsal sistemimizin radikal kötülüğüne radikal bir çare bulma fırsatından söz ediyor. (…) Bookchin, arı düşüncesi, ahlaki sorumluluğu ve gerçekçi bir ümidin peşinde ödün vermeden, bütün içtenliğiyle koşması itibarıyla gerçek bir Aydınlanma çocuğudur.” Ursula K. Le Guin “Bookchin, olağanüstü yeteneği ve enerjisiyle yıllar boyunca farklı alanlarda boy gösterdi: tarih, teknoloji, toplumsal örgütlenme, adalet arayışı ve özgürlük, vs. Bu alanların her birine ışık ve içgörü kattı, özgün ve provokatif düşünceler ile esinleyici bir vizyon kazandırdı. Radikal demokrasi üzerine yazdığı yazılardan oluşan bu kitap onun büyük başarılarını daha da ileri bir noktaya taşıyor.” Noam Chomsky Zuccotti’den Taksim’e meydanlarda şekillenen radikal demokrasi, sergilediği müthiş direniş anlarına rağmen, ortaya henüz işe yarar bir alternatif politika koyamadı. Ne ki tabandaki heyecan ve dayanışma, bugünün baskıcı güçler dizilimini bertaraf etme ve onun yerine vizyoner, eşitlikçi –daha da önemlisi, ulaşılabilir– yeni bir toplum geçirme yetisine sahip bir politik praksis oluşturacak birleşik bir güce dönüşmüş değil henüz. Bookchin doğrudan bu ihtiyaca değiniyor; özgür bir toplumun ne menem bir şey olabileceğine ilişkin bir vizyon, bizi o ideale götürebilecek bir yol haritası ve yeni bir politik strateji sunuyor. Dolayısıyla, biz bu kitabı, dile getirdiği düşüncelerin kâğıt üzerinde kalmaması, bize direnişten toplumsal dönüşüme doğru hareket etmemizi sağlayacak düşünce ve eylemler esinlemesi umuduyla okurlara sunuyoruz.

...i içinde politik kararlar verecek. ...Doğrudan Demokrasi, Tanıtım Geleceğin Devrimi & Halk Meclisleri ve Doğrudan Demokrasi, sesli çok satan kitaplar Geleceğin Devrimi & Halk Meclisleri ve Doğrudan Demokrasi, yeni çıkan ... Geleceğin Devrimi & Halk Meclisleri ve Doğrudan Demokrasi ... ... Murray Bookchin tarafından kaleme alınan Geleceğin Devrimi & Halk Meclisleri ve Doğrudan Demokrasi Pdf İndir kitabı pdf oku Geleceğin Devrimi & Halk Meclisleri ve Doğrudan Demokrasi... 5 Demokrasi, doğrudan ve temsili demokrasi, merkezi yerel yönetimler, şeffaflık Mart 2012. Demokrasi ve Cumhuriyet Arasındaki Farklar Prof. Dr. Cemal Fedayi (Siyaset Bilimi). ...Chris Lonsdale | TEDxLingnanUniversity 47:1 ... Geleceğin Devrimi & Halk Meclisleri ve Doğrudan Demokrasi ... ... 5 Demokrasi, doğrudan ve temsili demokrasi, merkezi yerel yönetimler, şeffaflık Mart 2012. Demokrasi ve Cumhuriyet Arasındaki Farklar Prof. Dr. Cemal Fedayi (Siyaset Bilimi). ...Chris Lonsdale | TEDxLingnanUniversity 47:1812) KPSS Vatandaşlık, Demokrasi, Yarı Doğrudan Demokrasi, Parlamento, Referandum Genel Oy Çoğulculuk 17:45MARKA 2017'den Kareler - Özgür. Geleceğin Devrimi: Halk Meclisleri ve Doğrudan Demokrasi Kağıt Kapak - 3 Mayıs 2017. Murray Bookchin (Eser Sahibi), Kolektif (Çevirmen). Bu ürün için ilk yorum yazan siz olun. Murray Bookchin'in 'Geleceğin Devrimi-Halk Meclisleri ve Doğrudan Demokrasi' kitabı, İbrahim Yıldız ile Soner Torlak çevirisi ile Dipnot yayınlarınca okurlara sunuldu. KÜLTÜR SERVİSİ. Bookchin doğrudan bu ihtiyaca değiniyor; özgür bir toplumun ne menem bir şey olabileceğine ilişkin bir vizyon, bizi o ideale götürebilecek bir yol haritası ve yeni bir politik strateji sunuyor. Geleceğin Devrimi book. Read 25 reviews from the world's largest community for readers. Start by marking "Geleceğin Devrimi: Halk Meclisleri ve Doğrudan Demokrasi" as Want to Read ...sadece herhangi bir toplumsal sınıf ya da kesim değil, siyaset yapmak yoluyla inşa edilen "halk" olduğunu ileri sürüyor. Kitabın ...