Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma İslam Bilim Tarihi Üzerine Konferanslar e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

İslam Bilim Tarihi Üzerine Konferanslar PDF EPUB


Fuat Sezgin

İslam Bilim Tarihi Üzerine Konferanslar - Fuat Sezgin pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Fuat Sezgin
DOSYA BOYUTU 11,62
TARİH 2018-10-13
ISBN 6050801316
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

“İlkokula girişimin ikinci veya üçüncü haftasında bize dünyanın yuvarlaklığını öğreten hanım hocamız, İslam bilginlerinin dünyanın bir öküzün boynuzunda taşındığına inandıklarını anlatıyordu. Ben zavallı çocuk, 30 yıl kadar sonra, Müslümanların ekvatorun uzunluğunu daha 9. yüzyılda birkaç metotla 40.000 km. kadar ölçebildiklerini öğreneceğimi nasıl bilebilirdim?”İslam’ın ilk ortaya çıktığı yıllarda Arap Müslümanlar ancak parmakla ya da kafada hesaplamayı biliyorlardı. Okuyup yazma bilenlerin sayısı çok azdı. İslam ilk otuz veya kırk yıllarında o devrin meskûn yerlerinin büyük bir kısmını hükmü altına almış, bilim merkezlerini ele geçirmişti. Oradaki bilim temsilcilerine ister Müslüman olsunlar ister olmasınlar büyük tolerans göstermiş, değer vermiş, hocalıklarını kabul etmişti. Bilime ve öğrenmeye karşı çok kısa bir zamanda çok canlı bir atmosfer ve bir susama ortaya çıkmıştı.Şüphesiz Müslümanlar diğer kültür dünyalarından, bahusus Yunanlılardan aldıkları bilimleri geliştirdiler, yeni bilimler ortaya koydular ve gelecek kuşakların kuracağı bazı bilimlerin yollarını döşediler.

...ir kısmını hükmü altına almış, bilim merkezlerini ele geçirmişti ... İslam Bilimler Tarihi Üzerine Konferanslar - Fuat Sezgin ... . Fuat Sezgin tarafından kaleme alınan İslam Bilim Tarihi Üzerine Konferanslar Pdf İndir isimli 176 sayfadan oluşan kitap; TİMAŞ YAYINLARI yayınevinin 13/10/2018 Cumartesi tarihinde ve 4... İslam Bilimler Tarihi Üzerine Konferanslar-TİMAŞ YAYINLARI SAHAF-12345678291557-Fuat Sezgin-"İlkokula girişimin ikinci veya üçüncü haftasında bize dünyanın yuva. ...TARİHİ ÜZERİNE KONFERANSLARİslam Bilimler Tarihi Üzerine Konfer ... İslam Bilim Tarihi Üzerine Konferanslar, Fuat Sezgin »... - Kidega ... . ...TARİHİ ÜZERİNE KONFERANSLARİslam Bilimler Tarihi Üzerine Konferanslar 13,54 TL https://www.dehakitabevi.com/ISLAM-BILIMLER-TARIHI-UZERINE-KONFERANSLAR,PR-48284.html. Okuyup yazma bilenlerin sayısı çok azdı. İslam ilk otuz veya kırk yıllarında o devrin meskûn yerlerinin büyük bir kısmını hükmü altına almış, bilim merkezlerini ele geçirmişti. Okuyup yazma bilenlerin sayısı çok azdı. İslam ilk otuz veya kırk yıllarında o devrin meskûn yerlerinin büyük bir kısmını hükmü altına almış, bilim merkezlerini ele geçirmişti. ...Üzerine Konferanslar-Fuat Sezgin "İlkokula girişimin ikinci veya üçüncü haftasında bize dünyanın Heming-Who? Benzer kitaplar üzerinde İslam Bilimler Tarihi Üzerine Konferanslar-Fuat Sezgin. Okuyup yazma bilenlerin sayısı çok azdı. İslam ilk otuz veya kırk yıllarında o devrin meskûn yerlerinin büyük bir kısmını hükmü altına almış, bilim merkezlerini ele geçirmişti. ...tanımak, en önemlisi de çalışma motivasyonu kazanmak açısından benim için verimli bir konferans oldu. İslam bilim tarihi üzerine yaşayan önemli otoritelerden olan Ahmet Cabbar ile tanıştım....