Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Venedik ve KostantiniyyeTarihte Osmanlı-Venedik İlişkileri e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Venedik ve KostantiniyyeTarihte Osmanlı-Venedik İlişkileri PDF EPUB


Tommaso Bertele

Venedik ve KostantiniyyeTarihte Osmanlı-Venedik İlişkileri - Tommaso Bertele pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Tommaso Bertele
DOSYA BOYUTU 3,28
TARİH 2012-04-06
ISBN 6051050898
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Tommaso Bertelé İstanbul’da bulunduğu sırada Venedik Sarayı’nın ihtişamı karşısında büyülendi ve binanın tarihinden hareketle başladığı araştırmalar Osmanlı-Venedik ilişkilerini ele alan bu eserin ortaya çıkmasına neden oldu.Bertelé Venedik temsilcilerinin faaliyetlerini incelerken, Osmanlı devlet erkânıyla ilişkilere,tantanalı ve itibarlı günler kadar, ıstırap dolu günlere de yer verir. Bu ilişkiler arasında tarihte büyük bir iz bırakmamış kişiler yani Galata yöneticileri, kadılar ve hatta yeniçeriler de kendilerine yer bulur. Venedik Sarayı’nda elbette diplomasi, siyaset ve dinsel eğilimler başroldedir ve balyoslarla diğer temsilcilerin tutumları bunlara göre işlenir. Bu arada, binada muhtelif zamanlarda kültür adamları da kalır ve eserler yaratırlar: ilk edebiyat tarihi araştırmacılarından G.B.Donadu, G. Battista Toderini; teşkilat üzerine bir eser yazan P. Busenello; İstanbul’u ve Osmanlı askeri teşkilatını inceleyen Luigi Ferdinando Marsigli; Kuzey Afrika’ya yaptığı seyahat izlenimlerini ve II. Osman’ın katli sırasındaki buhranlı günleri kaleme alan drağman G.B. Salvago da bunlar arasındadır.Elimizdeki kitap, Venedik balyoslarının yabancı elçilerle ilişkilerine dair bilgiler de içerir ve komşu elçilik binalarının yapımı, gelişmesi, konuk kişilerin özellikleri belirtilir. Venedik balyoslarının Boğaziçi taraflarında yazlık mekânlar edinme veya başta veba olmak üzere hastalıklardan kaçma girişimleri sırasında beğendikleri yerlerden bahsederken de Boğaziçi’nin Avrupa yakasının gelişmesine ve salgın hastalıklara dair önemli ayrıntılar aktarır. Kitabın zengin görsel malzemeleri araştırmacılar ve tarih meraklıları için ayrı bir kazanç oluşturmaktadır. Bu eseri dilimize kazandıran Prof. Dr. Mahmut H. Şakiroğlu Venedik ve İtalya’daki Türk tarihine bağlı kalıntılar üzerine çeşitli makaleler kaleme aldı. Çeşitli ansiklopedilere biyografi maddeleri yazdı. İtalyan Hükümeti’nin ver Cavaliere di Bene Merito nişanına sahiptir.

...edik ve İtalya'daki Türk tarihine bağlı kalıntılar üzerine çeşitli makaleler kaleme aldı ... Osmanlı-Venedik İlişkileri - Osmanlı Devleti ... . Çeşitli ansiklopedilere biyografi maddeleri yazdı. Venedik, tarihinin ilk dönemlerinden beri müslüman devletlerle ticarî ilişkilerde bulundu. a.mlf., "XV-XVIII. Yüzyılda Osmanlı Venedik İlişkileri", Osmanlı, Ankara 1999, XII, 259-265. Bu eseri dilimize kazandıran Prof. Dr. Mahmut H. Şakiroğlu Venedik ve İtalyadaki Türk tarihine bağlı kalıntılar üzerine çeşitli makaleler kaleme aldı. Çeşitli ansiklopedilere biyografi maddeleri yazdı. 42 TL. Bu eseri dilimize kazandıran Prof. ... Venedik ve Kostantiniyye Tarihte Osmanlı Venedik İlişkileri... ... . Çeşitli ansiklopedilere biyografi maddeleri yazdı. 42 TL. Bu eseri dilimize kazandıran Prof. Dr. Mahmut H. Şakiroğlu Venedik ve İtalya'daki Türk tarihine bağlı kalıntılar üzerine çeşitli makaleler kaleme aldı. Çeşitli ansiklopedilere biyografi maddeleri yazdı. ...Sarayının ihtişamı karşısında büyülendi ve binanın tarihinden hareketle başladığı araştırmalar Osmanlı.. araştırmalar Osmanlı-Venedik ilişkilerini ele alan bu eserin ortaya çıkmasına neden oldu. VENEDIK VE KOSTANTINIYYE TARIHTE OSMANLI-VENEDIK İLIŞKILERI - GENEL özelliklerini inceleyerek ürün hakkında detaylı bilgiye sahip olabilirsin. Alış-Veriş Listeme Ekle. Venedik ve Kostantiniyye Tarihte Osmanlı-Venedik İlişkileri. hareketle başladığı araştırmalar Osmanlı-Venedik ilişkilerini ele alan bu eserin ortaya çıkmasına neden oldu. venedik ve kostantiniyye. şükela: tümü | bugün. tarihte osmanlı-venedik ilişkileri alt başlığını da taşıyan, kitap yayınevi'nin yeni eseri. KİTAP YAYINEVİ tarafından yayınlanan Venedik ve Kostantiniyye Tarihte Osmanlı-Venedik İlişkileri kitabını okumak ister misiniz? Tarihte Osmanlı-Venedik İlişkileri kitabı okumak için harika! Bu eseri dilimize kazandiran Prof. Dr. Mahmut H. Sakiroglu Venedik ve Italya'daki Türk tarihine bagli kalintilar üzerine çesitli makaleler kaleme aldi. Çesitli ansiklopedilere biyografi maddeleri yazdi....