Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Şii-Sünni Polemiğinde Ebu Talib ve Dini Konumu e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Şii-Sünni Polemiğinde Ebu Talib ve Dini Konumu PDF EPUB


Dr. Halil İbrahim Bulut

Şii-Sünni Polemiğinde Ebu Talib ve Dini Konumu - Dr. Halil İbrahim Bulut pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Dr. Halil İbrahim Bulut
DOSYA BOYUTU 7,77
TARİH 2011-04-01
ISBN 9756788950
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Ebû Tâlib’in hayatıyla alakalı detaylı bilgilere sahibiz. Onun, yeğeni Hz. Muhammed’i küçük yaşından itibaren yanına alıp koruduğu ve desteklediği hususunda kaynaklar hemfikirdir. O, Hz. Muhammed’in peygamberlikle görevlendirilmesinden sonra Mekkelilerin bütün baskı ve eziyetlerine göğüs germiş, asla yeğenini düşmanlarına teslim etmemiştir. Hayatı boyunca Allah Elçisinin yanında yer almış, onu koruyup desteklemiş, şiirleriyle onun haklılığını açıklamaya çalışmıştır. Ebû Tâlib’in imanı konusunda İslam düşüncesi tarihinde iki temel yaklaşım bulunmaktadır. Bunların ilki, bazı rivayetlere dayanarak Ebû Tâlib’in kâfir olarak öldüğünü savunanlardır. Ebû Tâlib’in mümin olduğunu iddia edenler ise, Şiî ulemanın tamamı ile bazı Mûtezilî ve Sünnî âlimlerden oluşmaktadır. Bunlar, ileri sürdükleri naklî, aklî ve sosyolojik delillerden hareketle kendi görüşlerini izaha çalışmışlardır. Elinizdeki bu eser, Ebû Tâlib’in genel bir biyografisini ortaya koymaktadır. Ayrıca mezhepler arası bir polemik konusu haline getirilen dini konumu hakkında da tarihi süreçte ortaya konulan lehte ve aleyhteki delilleri izah etmektedir.

...011), ss ISSN ŞİÎ-SÜNNÎ POLEMİĞİNDE EBÛ TÂLİB VE DİNÎ KONUMU Halil İbrahim Bulut, Araştırma Yayınları, Ankara, Nisan 2011, 269 s ... ŞİÎ-SÜNNÎ POLEMİĞİNDE EBÛ TÂLİB VE DİNÎ KONUMU Habib ... ... Ebû Tâlib'in mümin olduğunu iddia edenler ise, Şiî ulemanın tamamı ile bazı Mûtezilî ve Sünnî Ayrıca mezhepler arası bir polemik konusu haline getirilen dini konumu hakkında da tarihi süreçte... Dr. Halil İbrahim Bulut. Ebû Tâlib'in hayatıyla alakalı detaylı bilgilere sahibiz. Onun, yeğeni Hz. Muhammed'i küçük yaşından itibaren yanına alıp koruduğu ve desteklediği hususunda kaynaklar... ...you are looking for ... Şii-Sunni Polemiğinde Ebu Talib ve Dini Konumu | benlikitap.com ... . Onun, yeğeni Hz. Muhammed'i küçük yaşından itibaren yanına alıp koruduğu ve desteklediği hususunda kaynaklar... ...you are looking for is no longer available: Şi'î-Sünnî Polemiğinde Ebû Talib ve Dini Konumu. Sünnî-Şiî, Selefi-Vehhabî anlayışları çerçevesinde bölgenin dini ve mezhebi hassasiyetini göz... Dini Anlama Biçimleri ve Dünya Barışına Katkısı. Yazarın Diğer Kitapları. Erken Dönem Şii Düşünürler. Ebu Talib'in hayatıyla alakalı detaylı bilgilere sahibiz. Onun, yeğeni Hz. Ebu Talib'in mümin olduğunu iddia edenler ise Şii ulemanın tamamı ile bazı Mutezili ve Sunni alimlerden oluşmaktadır. Ebu Talib'in hayatıyla alakalı detaylı bilgilere sahibiz. Onun, yeğeni Hz. Ebu Talib'in mü...