Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Sadece İnsan e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Sadece İnsan PDF EPUB


Bahaeddin Sağlam

Sadece İnsan - Bahaeddin Sağlam pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Bahaeddin Sağlam
DOSYA BOYUTU 9,97
TARİH 2012-01-18
ISBN 6055971069
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

İnsan, sonsuz karanlıklar içinde çok renkli bir ışık.. Varoluşun ruhu ve bilinci. Kozmosun canlı direği. Bütün somut verilerin soyut ve anlamlı sanatı. Hem Adem, hem Yusuf, hem Yunus, hem Musa, hem İsa olan sosyal bir alem. Saniyeyi sene, kuruşu milyar yapan bir makine. Yüz milyar çarpı yüz milyar yıldızdan daha parlak bir star. Sayısız dram ve trajediyi, saadet ve şekaveti içeren bir kitap..İnce bir tel, zayıf bir yavru kadar nazik ve zavallı… Bununla beraber bütün evrenden daha büyük bir bene sahip… Bu benle dünya denilen rahme düşmüş; öyle sonsuz mana meyvelerini veriyor ki; 14 milyar ışık yılı kadar geniş olan bu galaksiler kümesi dahi ona dar geliyor. Ötesini ve sonsuzu istiyor.İşte bu kitapta bütün bu destansı manaları delilleri ile beraber göreceksiniz. Ve çoğunlukla da onları yaşayacaksınız.

...rı vardır... - Tamam, daha önce de konuştuğumuz gibi sorularına cevap vereceğim ölümlü insan, ama bunları yazarsan neler olacağını biliyorsun ... Sadece İnsan ... . - Sadece insan. Ağustos 2009 - Ayvalık. Search for: Anasayfa > Sadece insan. Sadece insan. Böyle Birilerine İHTİYAÇ VAR. karanfilliJanuary 15, 2017January 15, 2017 Karanfilli, Uncategorized 0. Yıllardır sorunu sadece terör örgütünü yok etmek kısırlığında değerlendiren anlayış iflas etmiştir. Ama bu insan müsveddelerinin hiç birisi "SAYGIN" olamaz… Gelelim asıl konumuza "Siyah sorunu diye bir sorun yoktur. Ya da böyle bir sorun varsa bil ... Sadece İnsan ... . Ama bu insan müsveddelerinin hiç birisi "SAYGIN" olamaz… Gelelim asıl konumuza "Siyah sorunu diye bir sorun yoktur. Ya da böyle bir sorun varsa bile Beyazları ancak arızi bir biçimde ilgilendirir." ("Siyah Deri, Beyaz Maskeler") "İnsan olmak istedim, sadece insan... Niçin sadece insan davranışlarından sorumlu tutulmuştur? Öbür varlıklardaysa akıl ve özgür irade yoktur. İnsan sahip olduğu akıl sayesinde iyiyi kötüden doğruyu yanlıştn ayırt eder. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz. Bu Testin Son Sorusunu Sadece İnsan İnsan Sarrafı! Karşındaki insanı okumak, hayatta birkaç adım öne geçirecek cinsten bir özelliktir. SADECE İNSAN. Keskin bakışlarını karşısında oturan sıska adamdan ayırmadan, elindeki sigarasını küllüğe bastıran tanrıça sonunda sessizliğini bozdu. "Tamam, ne olduğumu bildiğini görüyorum. Güzellik, çirkinlik gibi kavramlar sadece derimizin ve kültürel görüşümüzün bize kazandırdığı edinimler! Peki ya neden ayrışıp, zenginliğimizi tüketiyoruz ki!!! Bırakın, "sadece insan" kalalım!!! Gün gelecek, herkes sana sadece İNSAN diyecek. -Alıntı-. 28 Haziran 2008 18:31. Sadece insan olmak yetmez, insanda olması gereken meziyetler yoksa insan demek diğer insanlara haksızlık olur Evet insan işte böyle bir varlık olsa gerek bazıları bir ömür boyu ruh eşini arar bazıları burunlarının önündekini göremez bazıları daha iyisini bulurum diye bir çok can yakar bazıları bulduklarının... sadece insan.. İnsan.Varlıkların bir tür rengi yada varlıkların bütünleşmiş bir özeti..Düşünebilen,ağlayabilen,sevinebilen ve aşık olabilen..Yaradılış doğasıyla bir özellik cümbüşü... O anı değerli kılan sadece biralar değildi tabi. Sahi, tüm bunlar arasında İNSAN OLMAK tanımını nereye oturtabiliriz? Her Türk asker doğar, peki her Türk İNSAN doğar mı?...