Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Vadideki Zambak e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Vadideki Zambak PDF EPUB


Honore de Balzac

Vadideki Zambak - Honore de Balzac pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Honore de Balzac
DOSYA BOYUTU 12,57
TARİH 2018-06-29
ISBN 6052398951
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

“Aşk, kendine ait olmayan her şeyden rahatsız olur.” Modern Fransız ve dünya edebiyatının en önemli isimlerinden Balzac, bugün dünyaca ünlü bir aşk klasiği haline gelmiş Vadideki Zambak’ta yaşama dair bütün tecrübesizlikleriyle aşkı ve getirdiği arzuları deneyimleyen genç Félix’in öyküsünü anlatır. Evli ve iki çocuklu bir kontes olan Madam de Mortsauf ile birlikte aşkın tehlikeli sınırlarını arşınlayan bu genç adamın hikâyesi ilk yayımlandığında yeterli ilgiyi görmedi, fakat her zaman Balzac’ın en sevdiği yapıtıydı. İhanet etmemek uğruna büyük bir mücadele veren Madam’ın yaşadığı zorluklar, anne ve sadık bir eş olmanın 19. yüzyılda bir kadına getirdiği yükümlülüklerin sonuçları romanda ustalıkla işlenirken gerçekçilik ve psikolojik tahlil yansımaları eseri ölümsüzleştiren unsurların başındadır.

... bir genç. Kendisinden yaşça büyük bir kadına duyduğu platonik aşkla tensel aşkı arasında bocalayan bir kişilik ... Vadideki Zambak Kitap Özeti Konu Karakterler Yorumlar Honore de... ... . Genç kadının adı Kontes Henriette de Mortsauf tur. Felix, kadının güzelliğinin vadinin adı ile özdeşleştiğini düşünür. Henriette de tıpkı zambaklar gibi temiz, saf ve güzeldir. Yolda vadinin ortasında sade ve zambak imgesi olan bir köşk görür ve sevdiğinin orada yaşadığını düşünür. Olduğu gibi yaşam: büyük savlar, küçük gerçekler." ( Balzac, Vadideki Zambak, sayfa 277). Vadideki Zambak, yazarı ... Vadideki Zambak - Ekşi Sözlük ... . Olduğu gibi yaşam: büyük savlar, küçük gerçekler." ( Balzac, Vadideki Zambak, sayfa 277). Vadideki Zambak, yazarın en sevilen, en çok okunan romanlarından biri oldu. Bu büyük yazarın başyapıtlarından biri olan Vadideki Zambak'ı, değerli yazarımız Tahsin Yücel'in türkçesiyle sunuyoruz. Söylemeliyim ki Vadideki Zambak'ın böylesine derin bir aşkı anlatan bir roman olabileceği hiç aklımdan geçmemişti. Vadideki Zambak, Felix adında bir adamın kötü bir şekilde başlayan hayatını anlatıyor. 1836 yılında yayımlanan Vadideki Zambak, Balzac'ın, aşk üzerine yazdığı en güzel eserlerinden biridir. Yazar, masumiyetini kaybetmemek için sararıp solmaya razı gelen onurlu bir kadın ve ona tutkuyla... Vadideki Zambak 11 Ve bir patırtıdır koptu evde. Vadideki Zambak 13 de ağlayan bir çocuk niçin bağışlanmasın? Dediğim duruma düşen kaç çocuk açgözlü, sırnaşık olurdu, korkak olurdu, kimbilir?...