Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma İslam, Demokrasi ve Türkiye e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

İslam, Demokrasi ve Türkiye PDF EPUB


Prof. Dr. Ahmet Arslan

İslam, Demokrasi ve Türkiye - Prof. Dr. Ahmet Arslan pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Prof. Dr. Ahmet Arslan
DOSYA BOYUTU 8,60
TARİH 2015-06-01
ISBN 6054665181
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

İlk iki baskısı 1995 ve 1999 yıllarında yapılan İslâm, Demokrasi ve Türkiye'nin bu üçüncü ve yeni baskısında Prof.Dr. Ahmet Arslan'ın ilk iki baskıda bulunmayan çok sayıda yeni konuşma ve yazıları da yer almaktadır. İlk yayınlanma tarihlerinin ardından geçen uzun zamana rağmen ağırlığından bir şey kaybetmeyen bu makaleler derlemesini okuyanların fark edebileceği gibi bu süre zarfında ülkede meydana gelen birçok gelişmeye, hatta bazı alanlarda kökten dönüşümlere rağmen demokratikleşme ve hoşgörü alanlarında fazla bir mesafe kat edilmemiş görünmektedir. İslam felsefesi ve düşüncesi alanında uzmanlığıyla tanınan Prof. Arslan'ın bu baskı için kaleme almış olduğu önsözde belirttiği gibi umudu tamamen yitirecek kadar karamsar olmak doğru olmasa da İslam dünyasında ve özelde Türkiye'de Batılı anlamda demokratik bir toplumun ortaya çıktığını ve kalıcı bir varlık kazandığını görmek için epey bir zamana ve farklı alanlarda gerçekleştirilmesi gereken çok sayıda büyük atılımlara ihtiyaç var. Bu eser,okuyucu için ilk baskısından bu yana geçen yirmi yıl içinde nelerin değiştiğini, nelerin değişmediğini görmek, İslam, demokrasi ve modernleşme tartışmalarında nerelerden geçip hangi noktalara vardığımızı veya varamadığımızı değerlendirmek için hem bir tarihi cetvel, hem de kuramsal bir pusula işlevi görebilir.

...n İslâm, Demokrasi ve Türkiye 'nin bu üçüncü ve yeni baskısında Prof ... İslam, Demokrasi ve Türkiye ... .Dr. Ahmet Arslan'ın ilk iki baskıda bulunmayan çok sayıda yeni... İlk iki baskısı 1995 ve 1999 yıllarında yapılan İslâm, Demokrasi ve Türkiye 'nin bu üçüncü ve yeni baskısında Prof.Dr. Ahmet Arslan'ın ilk iki baskıda bulunmayan çok sayıda yeni konuşma ve yazıları... "İslam, Demokrasi ve Türkiye" sayfasını açabilirsiniz fakat konunun üzerinde daha önce durulmuş olup olmadığını kontrol etmek için aşağıdaki arama sonuçlarına bir göz atınız. Bu PDF İslam, Demokrasi ve Türkiye! Onun için ne ?! "Gazeteler bu yetene ... İslam, Demokrasi Ve Türkiye-Ahmet Arslan Fiyatı ... . Bu PDF İslam, Demokrasi ve Türkiye! Onun için ne ?! "Gazeteler bu yeteneği gerçekten takdir ediyor" dedim ve "Peki, İslam, Demokrasi ve Türkiye PDF'ye nasıl bir yolu var?" Ahmet Arslan, Vadi Yayınları'ndan çıkan İslam, Demokrasi ve Türkiye adlı kitabında yer alan yazılarında Türkiye'deki demokrasiyle laiklik arasındaki paradoksun haklılığı üzerinde bir... İSLAM DEMOKRASİ VE TÜRKİYE Yazar:AHMET ARSLAN Yayınevi:vadi yayınları Basım Yılı:1999 Basım Yeri:ANKARA Kondisyon:Yeni Dil:Türkçe. No: 68/9, Kızılay, Ankara • Telefon/Faks: (312) 434 44 64 E-Mail: [email protected] • Web: www.bigbangyayinlari.com • Sertifika No: 25787. 00 - INDB -İslam, Demokrasi ve Türkiye.indb 4. İlk iki baskısı 1995 ve 1999 yıllarında yapılan İslâm, Demokrasi ve Türkiye 'nin bu üçüncü ve yeni baskısında Prof.Dr. Ahmet Arslan'ın ilk iki baskıda bulunmayan çok sayıda yeni konuşma ve yazıları... 33.44 TL. İlk iki baskısı 1995 ve 1999 yıllarında yapılan İslâm, Demokrasi ve Türkiye 'nin bu üçüncü ve yeni baskıs...