Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma El i'tisam Bid'atler Karşısında Kitap ve Sünnete Bağlılıkta Yöntem e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

El i'tisam Bid'atler Karşısında Kitap ve Sünnete Bağlılıkta Yöntem PDF EPUB


Şatıbi

El i'tisam Bid'atler Karşısında Kitap ve Sünnete Bağlılıkta Yöntem - Şatıbi pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Şatıbi
DOSYA BOYUTU 7,85
TARİH 2019-10-22
ISBN 6056531903
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Endülüsün yetiştirdiği en büyük bilginlerden biri olan Şâtıbînin, el-İtisâm (özgün uygulamaya sıkı sıkıya sarılma) ismini verdiği bu kitabı, bidatlere karşı Kitap ve Sünneti savunan, bidatin mahiyetine ve tehlikelerine işaret eden bir hazinedir. Bu eseriyle o, İslâmın özgün algılama ve uygulama biçimine ters olarak topluma yayılan hurafe ve bidatleri açıklamaya, kurtuluş yollarını göstermeye çalışmıştır. Yaşadığı dönemde böyle yanlış anlayışlarla kıyasıya mücadele eden Şâtıbî, toplumunu Kuran ve Sünnet çizgisinde sahih bir din anlayışına davet etmiştir. İşte bu çabanın ürünü olan el-İtisâm, alanının hem benzersiz hem de en önemli kitabı olma özelliğini hâlâ korumaktadır. Bidatçilerin gerek dünya gerek âhiret hayatlarının hüsran olacağı fikrini temel alan kitabın ana konularını, bidatin ve bu kapsama giren inanç ve fiillerin niteliği; bu tür davranışların dinî-hukukî hükmü; bidat ehlinin kendilerini haklı çıkarmak için yaptıkları savunuların tutarsızlığı; ibadet alanında söz konusu olan bidatlerin günlük davranışlar için de geçerli olup olmayacağı; bidat ile, fıkhî birer yöntem olan maslahat-ı mürsele ve istihsân arasındaki farklar oluşturmaktadır. Bütün bunlardan sonra eser, kurtuluşa ulaştıran hak yolun özelliklerini saymış ve dinin ana metinleri olan nasların doğru anlaşılıp uygulanmasının ilkelerini belirlemiştir.

...mg src="https://imageserver.kitapyurdu.com/select ... El İtisam, Bidatler Karşısında Kitap ve Sünnete Bağlılıkta Yöntem ... .php... https://www.benlikitap.com/El-Itisam-... Endülüsün yetiştirdiği en büyük bilginlerden biri olan Şâtıbînin, el-İtisâm (özgün uygulamaya sıkı sıkıya sarılma) ismini verdiği bu kitabı, bidatlere karşı Kitap ve... Endülüsün yetiştirdiği en büyük bilginlerden biri olan Şâtıbînin el-İtisâm (özgün uygulamaya sıkı sıkıya sarılma) ismini verdiği bu kitabı bidatlere karşı Kitap ve Sünneti savunan bidatin mahiyetine ve... İmam Şatıbi. Endülüsün yetiştirdiği e ... El İtisam, Bidatler Karşısında Kitap ve Sünnete Bağlılıkta Yöntem ... ... İmam Şatıbi. Endülüsün yetiştirdiği en büyük bilginlerden biri olan Şâtıbînin el-İtisam (özgün uygulamaya sıkı sıkıya sarılma) ismini verdiği bu kitabı, bidatlere karşı Kitap ve Sünneti savunan... Endülüsün yetiştirdiği en büyük bilginlerden biri olan Şâtıbînin el-İtisam (özgün uygulamaya sıkı sıkıya sarılma) ismini verdiği bu kitabı, bidatlere karşı Kitap ve Sünneti savunan... ...el-İ'tisam özgün uygulamayı sıkı sıkıya sarılma ismini verdiği bu kitabı, bid'atlere karşı Kitap ve Sünneti savunun, bid'atin mahiyetine ve tehlikelerine işaret eden bir hazinedir. PDFindiroku.xyz - Ücretsiz PDF Kitap İndir - Epub Kitap Oku. Şatıbi tarafından yazılan ve İTİSAM YAYINCILIK tarafından piyasaya sürülen El i'tisam Bid'atler Karşısında Kitap ve Sünnete... Endülüs'ün yetiştirdiği en büyük bilginlerden biri olan Şatıbi'nin el-İ'tisam özgün uygulamayı sıkı sıkıya sarılma ismini verdiği bu kitabı, bid'atlere karşı Kitap ve Sünneti savunun, bid'atin mahiyetine ve... www.benlikitap.com/El-Itisam-Bidatl...