Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Allah ile Mutmain Olmak e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Allah ile Mutmain Olmak PDF EPUB


Hasan Eker

Allah ile Mutmain Olmak - Hasan Eker pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Hasan Eker
DOSYA BOYUTU 3,69
TARİH 2011-09-12
ISBN 6353240300
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Bir kuzu, her hangi bir vesileyle anasından uzak düştüğü zaman meler durur, ta ki anasına kavuşuncaya kadar... O kuzu, anasının dışında neye kavuşursa kavuşsun hiçbir şey onu susturamaz. Çünkü hiç bir şey anasının yerini dolduramaz da ondan.Biz insanların dünya hayatındaki hali böyle bir kuzunun haline benziyor sanırım. Allah'tan gelip dünya hayatına düşmüşüz, bir süreliğine. Bu süre zarfında neye sahip olursak olalım hiçbir şey tatmin etmiyor bizi. Bazen arzu ettiğimiz bir şeye kavuştuğumuzda o an bir sevinç kaplıyor ruhumuzu. "İşte, şimdi tamam, aradığımı buldum." diyoruz. Ancak çok geçmeden o sevinç sönüyor ve ardından yerini başka bir arayışa bırakıyor. Başka bir seferde yine çok arzu ettiğimiz bir şeye kavuşuyoruz.Bu defa belki daha büyük bir sevinç duyuyoruz. "İşte, bu sefer tamam, buldum." diyoruz. Ama bir müddet sonra içimizdeki sevinç yine sönüyor... Bizi kısa süreliğine heyecanlandıran ve her biri diğerinden daha büyük olan bu sevinçler bize, aradığımız şeyin bunlar olmadığını öğretiyor. Çünkü hepsi kısa bir süre sonra sönüyor. Hani, Hz. İbrahim (as) Allah'ı ararken önce yıldız, sonra ay ve en sonunda da güneşi görüp "Bunlar batıyor, ben batanları sevmem!" dediği gibi biz de "Bunlar sönüyor, ben sönenleri sevmem!" diyoruz, adeta. Nihayet Hz. İbrahim (as) bu yolculuğunu Allah'ta sonlandırıyor ve arayış bitiyor. Bu yolculukta biz ve Hz. İbrahim(as) ne kadar da benziyoruz birbirimize. Belki de Hz. İbrahim (as), bize bu yolculuğun Allah'ı buluncaya kadar devam edeceğini öğretmek için yolculuğa çıkmıştır! Hz. İbrahim üzerinden bu dersi alan biz Allah'ı buluncaya kadar hiç bir şeyin bizi tatmin etmeyeceğini, aradığımız şeyin gerçekte "Allah" olduğunu bileceğiz ve "Bunlar, iman edenler ve kalpleri Allah'ın zikriyle tatmin olan kimselerdir. Bilesiniz ki kalpler ancak Allah ile tatmin olur" (Rad/28) ayetinin muhatapları olacağız. İçimizdeki boşluk ancak O'nunla dolar. Çünkü Allah bizim ruhumuzdur! Öyle ya, Rabbimiz, "Ona şekil verdiğim zaman ruhumdan üfledim" (Hicr/29) demiyor mu? Dünya hayatındaki huzursuzluğumuzun temelinde Allah'tan uzak oluşumuz vardır. O bize şah damarımızdan daha yakın, ama biz O'na uzağız. Biz Allah'ı doğru tanıyıp O’n unla doğru ilişkiler (iman) kurduğumuz ve O'na yakınlık hissettiğimiz oranda şimdilik huzursuzluğumuz gidecek. Tıpkı anasından uzak düşmüş ağlayan, ama anasının çok yakında geleceğine inandırıldığı için susan çocuklar gibi.Bizler de eğer, dünya hayatında Allah'ı doğru tanıyan ve O'nunla doğru ilişkiler kurabilmiş mutmain nefisler olarak Allah'a kavuşma lütfuna erersek, işte o zaman gerçek sevinci yaşayacağız, inşallah! Yani gurbetlik bitip yuvamıza döndüğümüz gün...Elinizdeki bu çalışma, belki Allah'ı daha doğru tanıma ve O'nunla daha doğru ilişkiler kurarak kalplerde itminanın oluşmasına bir nebze katkısı olur düşüncesiyle aylık yayınlanan "Özgün İrade" dergisinde yayınlanmış yazılardan oluşmuştur.

...ünya hayatında Allah'ı doğru tanıyan ve O'nunla doğru ilişkiler kurabilmiş mutmain nefisler olarak ... Allah İle Mutmain Olmak 1143 Hasan Eker ... ... 8.40 TL. Bizler de eğer, dünya hayatında Allah'ı doğru tanıyan ve O'nunla doğru ilişkiler kurabilmiş mutmain nefisler olarak Allah'a kavuşma lütfuna erersek, işte o zaman gerçek sevinci yaşayacağız... Hasan Eker. Bu "Andımız" denilen yemin metnini bir müslüman gözüyle kısaca tahlil edelim. En başında ve sonunda Türklük vurgusu var. Bir defa bir ırka mensup olmak insanın elinde değil... ... Allah ile Mutmain Olmak Hasan Eker ... . En başında ve sonunda Türklük vurgusu var. Bir defa bir ırka mensup olmak insanın elinde değil... Kuran ve Kuran Üzerine kategorisinde yer alan Hasan Eker - Allah ile Mutmain Olmak kitabı en uygun ve indirimli fiyatla seni bekliyor. Hızlı kargo ile. Burada fiyat net, kitap jet! Alış-Veriş Listeme Ekle. Allah ile Mutmain Olmak. Bizler de eğer dünya hayatında Allah'ı doğru tanıyan ve O'nunla doğru ilişkiler kurabilmiş mutmain nefisler olarak Allah'a kavuşma lütfuna erersek... Bilesiniz ki kalpler ancak Allah ile tatmin olur (Rad/28) ayetinin muhatapları olacağız. "Allah ile Mutmain Olmak" için yorum yapan ilk kişi siz olun Cevabı iptal et. 8.40 TL. Bizler de eğer, dünya hayatında Allah'ı doğru tanıyan ve O'nunla doğru ilişkiler kurabilmiş mutmain nefisler olarak Allah'a kavuşma lütfuna erersek, işte o zaman gerçek sevinci yaşayacağız... Alış-Veriş Listeme Ekle. Allah ile Mutmain Olmak. Bir defa bir ırka mensup olmak insanın elinde değil tamamen Allah'ın seçimidir. 7.80 TL. Bizler de eğer, dünya hayatında Allah'ı doğru tanıyan ve O'nunla doğru ilişkiler kurabilmiş mutmain nefisler olarak Allah'a kavuşma lütfuna erersek, işte o zaman gerçek sevinci yaşayacağız... Ürün Açıklaması. Kitabın Orjinal Adı. : Allah ile Mutmain Olmak. Yayınevi. : Çıra Yayınları. Bilesiniz ki kalpler ancak Allah ile tatmin olur (Rad/28) ayetinin muhatapları olacağız....