Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma İbn Ataullah El-İskenderi Hayatı, Eserleri, Görüşleri e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

İbn Ataullah El-İskenderi Hayatı, Eserleri, Görüşleri PDF EPUB


Ahmet Murat

İbn Ataullah El-İskenderi Hayatı, Eserleri, Görüşleri - Ahmet Murat pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Ahmet Murat
DOSYA BOYUTU 6,89
TARİH 2015-01-16
ISBN 9755746197
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

İbn Atâullah el-İskenderî, daha çok Hikem adlı başyapıtıyla tanınan önemli bir sûfî. Hikem üzerine, birçok farklı dilde yazılmış seksenden fazla şerh, bu büyük sûfînin yüzyıllar boyunca coğrafî sınırları aşan etkisini gösteriyor. Şâzeliyye tarikatının ilk önemli klasiklerini de kendisine borçlu olduğumuz bu büyük arifin eserleri günümüzde, Doğu’da ve Batı’da adeta yeniden keşfediliyor.Elinizdeki çalışma, İskenderî’nin sınırlı kaynakta bize aktarılan hayatı hakkındaki bilgileri derlemesi yanında, eser listesinin kapsamlı bir kritiğini de içeriyor. Yine bu çalışmada, İskenderî’nin tasavvufî anlayışının merkezî temaları olan tevekkül, iskat-ı tedbîr, ma‘rifet gibi belli başlı konular kapsamlı bir biçimde tartışılıyor.Günümüzün sadece benmerkezci ve hazcı yaşam stilinin değil, insanın sınırlı gücünün abartılması etrafında oluşan çarpık insan algısının da Batı-Doğu ayırmayarak giderek bütün yörelerinde egemen olduğu bir dünyada, İskenderî’nin fakra, tevekküle, fenâya çağıran söylemi daha da anlamlı hale geliyor.

..., indirimleri ve kampanyaları KTP Kitabevi'nde bulabilirsiniz ... İBN ATÂULLAH El-İSKENDERÎ - TDV İslâm Ansiklopedisi ... . İbn Atâullah el-İskenderî, daha çok Hikem adlı başyapıtıyla tanınan önemli bir sûfî. kaynakta bize aktarılan hayatı hakkındaki bilgileri derlemesi yanında, eser listesinin kapsamlı bir kritiğini de içeriyor. 17 TL. İbn Ataullah El-İskenderi Hayatı, Eserleri, Görüşleri - Ahmet Murat, 17,00 TL, Avantajlı Fiyat ve Kampanyalarıyla ahrariyye.com'da İncelemek İçin Tıklayın. by kitabi/Ocak 16, 2020/s ... Ataullah İskenderi'nin Hangi Eserleri Türkçede ... .com'da İncelemek İçin Tıklayın. by kitabi/Ocak 16, 2020/sale. İNSAN YAYINLARI. Ahmet Murat. İbn Ataullah El-İskenderi Hayatı, Eserleri, Görüşleri. 15.75 TL. İbn Ataullah El-İskenderi; Hayatı, Eserleri, Görüşleri, İnsan Yayınları 15,75 TL. Ibn Atâullah el-Iskenderî, daha çok Hikem adli basyapitiyla taninan önemli bir sûfî. kaynakta bize aktarilan hayati hakkindaki bilgileri derlemesi yaninda, eser listesinin kapsamli bir kritigini de içeriyor. 14.70 TL. İbn Atâullah el-İskenderî, daha çok Hikem adlı başyapıtıyla tanınan önemli bir sûfî. Hikem üzerine, birçok farklı dilde yazılmış seksenden fazla şerh, bu büyük sûfînin yüzyıllar boyunca coğrafî... İbn Atâullah el-İskenderî, daha çok Hikem adlı başyapıtıyla tanınan önemli bir sûfî. kaynakta bize aktarılan hayatı hakkındaki bilgileri derlemesi yanında, eser listesinin kapsamlı bir kritiğini de içeriyor. Kitapi Katalogları. Katalog Anasayfası. İbn Ataullah El-Iskenderi Hayatı, Eserleri, Görüşleri. İbn Arabinin İtikadi Görüşü. İbn Ataullah İle Hikmet Arayışları. İbn Ataullah El İskenderi Hayatı, Eserleri, Görüşleri - Ahmet Murat Özel. İnsan Yayınları. Kazanacağınız Toplam Puan : 176 Puan. İbn Atâullah el-İskenderî, daha çok Hikem adlı başyapıtıyla tanınan önemli bir sûfî. kaynakta bize aktarılan hayatı hakkındaki bilgileri derlemesi yanında, eser listesinin kapsamlı bir kritiğini de içeriyor. Ibn Atâullah el-Iskenderî, daha çok Hikem adli basyapitiyla taninan önemli bir sûfî. kaynakta bize aktarilan hayati hakkindaki bilgileri derlemesi yaninda, eser listesinin kapsamli bir kritigini de içeriyor. Mısır'da yaşamış İslam alimlerindendir. İslâm Dünyasında daha çok "Hikemü'l-Ataiyye" adlı meşhur eseriyle tanınmıştır. Fıkıh alimi olarak tanınmış daha sonra Şazeli tarikatına intisap etmiştir. Kitap Adı:İbn Ataullah El-İskenderi. Alt Başlık:Hayatı, Eserleri, Görüşleri. İbn Atâullah el-İskenderî, daha çok Hikem adlı başyapıtıyla tanınan önemli bir sûfî....