Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Tüy e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Tüy PDF EPUB


Selim Berekat

Tüy - Selim Berekat pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Selim Berekat
DOSYA BOYUTU 11,22
TARİH 2015-02-04
ISBN 9755399744
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

1951 yılında Qamişlo’da doğan Selîm Berekat, Arapça yazan en önemli Kürt yazarlarındandır. “Arap edebiyatının Yaşar Kemal’i” veya “Arap dilinin yularını elinde tutan adam” olarak da nitelendirilen yazarın eserleri Arapça olmakla beraber eserlerinin arkaplanı yakın dönem Kürt tarihidir. Berekat, tarih bilinciyle yoğrulmuş eserlerinde Kürt kültür ve tarihini bir romancı edasıyla aktarırken okuyucusuna edebi zevki de tattırır. Selim Berekat, gençliğinin sıkıntılı günlerini, sürgün yaşamının zorluklarıyla yoğrulduğu Kürdistan’a yönelik nostaljik duygularını dile getirdiği üçüncü romanı Tüy’de acının destanını yazdı. Gizemli büyük bir adamı görmek için Kıbrıs’a giden Suriyeli Kürtlerden genç Mem’in düşle gerçek arasında geçen ama Kürt tarihindeki birçok şahsiyetin hayatıyla da paralel olarak hüsranla sonlanan bu yolculuğunda “başarısızlık” bir izlek ve imgeden çok bir “hikâye” olarak Kürt tarihini de açımlamaktadır. Gerçek ile hayalin, geçmiş ile şimdi’nin birbirine ustaca eklemlendiği, efsanevi tarihi kahramanlarla yoğrulmuş, doğanın dile geldiği masalımsı bu roman, metaforlarla, imgelerle Kürdistan’ı sevilen, özlenen memleket olarak anlatırken solgun, soğuk sürgünde sürünenlerin hayatına da ışık tutar.

...iki tüyü her zamanki gibi tersine dönmüş ... Tüy - GittiGidiyor ... . tüy ne demek? İnsan ve hayvan derisi üzerinde bulunan ince kıl. İnce güzel kaşlarının ortasında iki tüyü her zamanki gibi tersine dönmüş. H. E. Adıvar. Tüy Osmanlıca'da ne anlama gelir?: rîş. Tüy hakkında bilgiler. Tüy, kuşlarda bulunan, türler arasında ayırtedici bir özellik gösteren ve bir örtü vazifesi gören epidermal büyüme lerden biridir. Tüy azaltıcı losyonlar ve serumlar düze ... Tüy - Nedir Ne Demek ... . Tüy azaltıcı losyonlar ve serumlar düzenli kullanımda ciddi fayda sağlarken, tüylerinin koyu renginden şikayetçi kullanıcılar için de tüy sarartıcı ürünler kullanıma sunuluyor. Bunu E-posta İle Paylaşın. İhtiyaçlarınıza En Uygun Tüy Alma Yöntemleri. En etkili tüy alma yöntemleri ● En iyi tüy alma ürünleri ● Daha küçük vücut bölgelerindeki tüyleri almanın en iyi yolu. 6. Tüy atmak, sözkonusu hayvansa tüyünü değiştirmek. || (Üstüne) tüy dikmek, kötü ve olumsuz olan bir durumu yeni bir eylemle çok daha kötüleştirmek: Bu son sözü de olanların üstüne tüy dikti. || Tüy, kuşla...