Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Bir Yer Var e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Bir Yer Var PDF EPUB


İzzet Celasin

Bir Yer Var - İzzet Celasin pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR İzzet Celasin
DOSYA BOYUTU 4,39
TARİH 2011-10-12
ISBN 6054279463
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Loş ışığa rağmen, Adam hangi hücrede olduklarını tahmin edebiliyordu. Zamanında kendisinin başkalarını attığı hücrelerden birinde. Beş altı metrekare büyüklüğünde, içinde bir ranza, hela deliği ve lavabodan başka bir şey bulunmayan, ağır bir çelik kapıyla dünyadan yalıtılmış bir hücrede...“Her şey vatan için!”di. Bir zamanlar emirlere koşulsuz uyar, düzen ve disiplini temsil ederdi. Genç bir asteğmenken Kıbrıs harekâtına katılmış, ardından “ülkeyi bölmeye kalkan vatan hainleri”yle mücadele etmiş, Güneydoğu’da savaşmıştı; ta ki dostlar düşman, düşmanlar müttefik olana dek. Yıllarca uğrunda ölümü göze aldığı her şey artık belirginliğini yitirmiş, gerçekle yalan iç içe girmişti. Yoksa şimdiye kadar hep yanlış yerlerde mi savaşmıştı?Bir Yer Var, ülkenin kaderi tutuklamalar, işkenceler, darbeler, kontrgerilla ile çizilirken, Yüzbaşı Adam'ın bunların tam da ortasında yer alan kişisel hesaplaşmasını anlatıyor.

...her canlının bir gün layık olduğu bir yer ... Orhan VELİ - Anlatamıyorum ... . var Bir kaç metre kefen içinde kaybolduğu bir yer var. epeyce yaklaşmış duyuyorum. anlatamıyorum. bu şiirde serbest ölçü mü var yoksa uyak mı var bulunuz. ve ana duygusunu yazınız. Detaylar için sor. Takip et. Şikayetim var! Gerçekten karşılıklı enerji akışı diye bir şey var, emin oluyorum. Akşam kalabalık bir ekiple planlarımız var. Herkes birer birer yalan olurken, "Bütün h ... Bir Yer Var - Ekşi Sözlük ... . Herkes birer birer yalan olurken, "Bütün hafta içi evdeydim. ...tıpkı Türkler gibi ancak XIX. yüzyıla doğru katıldıkları için, bu kapsamda büyük bir yer tutmaz. veya etmek, eylemek, olunmak yardımcı fiilleriyle birleşmeleri durumunda, yapılarında var olan çift ünsüzler... Bir yer var eskilerde bul bak üstü tozla kaplı yeminler var Hedef kopmamakta ama delikler var Karaktersiz sefiller var yeryüzünde kalabalık Çok istedik yapamadık dert mi kaldı yaşamadık. "Her gün sana dua eden bir anneye sahip olman bile, 'Elhamdülillah' demen için ne büyük bir sebep... "Evlat neydi tam olarak; Korktuğun yer, canının en tatlı yeri.. Her büyük şehirde yaşayan insanoğlu gibi hayallerim var benimde. Emekli olup, bir sahil kasabasına yerleşme hayali. Muğla'nın bir kasabası, Aydın, Göcek neresi olursa. ...Tik Tak Tik Tak Tik Tak Dünya Diye Bir Yer Var (Tik Tak Ti Ki Ti Ki) Yusyuvarlak Masmavi (Tik Tak Ti Ki Ti Ki) Evrende Bir Eşi Yok Sonraki. Elem Dolu Gözlerinde Manalı Bir Hüzün Var (Yeşil Gözlüm)....