Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Erguvan Hasreti e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Erguvan Hasreti PDF EPUB


Şeref Yılmaz

Erguvan Hasreti - Şeref Yılmaz pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Şeref Yılmaz
DOSYA BOYUTU 8,40
TARİH 2015-03-10
ISBN 6059937092
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Erguvan, mitolojide “ihanet”in sembolüdür aslında… Ne var ki Şeref Yılmaz, bilinçlice ona iyi anlamlar yükleyip hasreti de bu iyiliğin kafiyesi yapmış adeta. Erguvan kelimesine iyi anlamlar yüklerken bizzat “iyi” anlamını da yüklüyor yazar; belki de “iyi” anlamını merkeze alarak “hasret” kelimesiyle bu iyiliği zirveye taşımak istiyor. “Ey ruhlarımızın büyük ustası! Gönlümüzü okşayan, kalbimizi ayarlayan, erguvan renkli letafetinle gel... Sevgiyi, aşkı arayan şu insanlığa yeniden elini uzat... Sesini, soluğunu, ruhumuzun dehlizlerine üfle...” derken bunu işaret etmiş oluyor. Bu hasreti dualaştıran şu ifadeler de şiire oldukça yakın duruyor: “Kökü tarlalarımızda saklı olan bereketli buğday başaklarının gıybetini yapmaktan, bir de yabana tohum atmaktan bizleri uzak tut! Ruhlarımızın sevgilisini, gönüllerimizin sultanını, erguvanlarımızın ve erguvan renkli günlerimizin başından eksik etme!” “Erguvan Hasreti”, hasretin ne olduğunu okura derinden hissettiren bir kitap… Hayatımızda küçük diye gözden kaçırdığımız veya küçümsediğimiz ayrıntıları okuyunca “küçük diye bir şey yoktur” hükmünü verdirecek bir kitap… Üzümün kaç çeşidi olduğunu, isimlerini, rengini, kokusunu, özelliklerini okuyunca hayrete düşeceksiniz. “Ölüm, sevgi, aşk, edep…” gibi evrensel temaların yer aldığı yazıları okurken hayatı sorgulayacak; “unutkanlık, pilav, trafik, köpekler…” hakkında kaleme alınan yazılarda da hem düşünecek hem de tebessüm edeceksiniz.

...hasreti de bu iyiliğin kafiyesi yapmış adeta ... Erguvan Hasreti - Şeref Yılmaz | kitapyurdu.com ... . "Erguvan Hasreti", hasretin ne olduğunu okura derinden hissettiren bir kitap… 8.76 TL. Erguvan, mitolojide "ihanet"in sembolüdür aslında… Ne var ki Şeref Yılmaz, bilinçlice ona iyi anlamlar yükleyip hasreti de bu iyiliğin kafiyesi yapmış adeta. Ruhlarımızın sevgilisini, gönüllerimizin sultanını, erguvanlarımızın ve erguvan renkli günlerimizin başından eksik etme!". "Erguvan Hasreti", hasretin ne olduğunu okur ... Erguvan Hasreti - Şeref Yılmaz | kitapyurdu.com ... . "Erguvan Hasreti", hasretin ne olduğunu okura derinden hissettiren bir kitap… Ne var ki Şeref Yılmaz, bilinçlice ona iyi anlamlar yükleyip hasreti de bu iyiliğin kafiyesi yapmış adeta. Erguvan Hasreti, hasretin ne olduğunu okura derinden hissettiren bir kitap... Yazarlar. Erguvan Hasreti. Edebiyat - Erguvan Hasreti. | 0 yorum | Yorum Yap. Ne var ki Şeref Yılmaz, bilinçlice ona iyi anlamlar yükleyip hasreti de bu iyiliğin kafiyesi yapmış adeta. "Erguvan Hasreti", hasretin ne olduğunu okura derinden hissettiren bir kitap......