Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Çocuklarımız İçin Nutuk e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Çocuklarımız İçin Nutuk PDF EPUB


Mustafa Kemal Atatürk

Çocuklarımız İçin Nutuk - Mustafa Kemal Atatürk pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Mustafa Kemal Atatürk
DOSYA BOYUTU 7,23
TARİH 2019-05-06
ISBN 6054991891
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Ey Türk Gençliği! Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyeti'ni, ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir. Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur. Bu temel senin en kıymetli hazinendir. İstikbalde dahi seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek, dahili ve harici bedhahların olacaktır. Bir gün, istiklâl ve cumhuriyeti müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şeraitini düşünmeyeceksin! Bu imkân ve şerait, çok namüsait bir mahiyette tezahür edebilir. İstiklâl ve cumhuriyetine kasdedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. Cebren ve hile ile aziz vatanın kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şeraitten daha elim ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hatta hıyanet içinde bulunabilirler. Hatta bu iktidar sahipleri şahsi menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakr-ü zaruret içinde harap ve bitap düşmüş olabilir. Ey Türk istikbalinin evladı! İşte, bu ahval ve şerait içinde dahi vazifen, Türk İstiklâl ve Cumhuriyeti'ni kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

...cak olan sizsiniz. Kendinizin ne kadar önemli ... Çocuklar İçin Nutuk - GittiGidiyor ... ... Kargo dahil en ucuz4,42 TL +4,90 TL kargoWorld /3 %0Axess /3 %0Satıcıya Git. Çocuklar İçin Nutuk. 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedavaStoktaSon güncelleme: 59 dakika önce Amazon Türkiye. Nutuk, çok değerli bir tarihsel belge olmasının yanı sıra, nutuk (söylev) türünün de en seçkin örneklerinden biridir.Büyük önder, bu söylevinde sadece tarihsel bilgi ve belgeleri sıralamakla... Bu yazımızda Çocuklarımız için Nutuk ... Çocuklar İçin Nutuk | bkmkitap.com ... ... Bu yazımızda Çocuklarımız için Nutuk kitabını konu edindik. Çocuklarımız için Nutuk hakkında bilmek istediklerinizi ele almaya çalıştık. Açıklama. Hakan atalay ın çocuklar için sadeleştirip düzenlediği nutuk kitabının okunarak değerlendirilmesini kapsayan sınıf içi ders etkinliğidir. 13.60 TL. Daha çok ilk ve ortaöğretim öğrencilerinin yararlanması amacına yönelik olarak hazırladığımız "NUTUK," Kurtuluş Savaşını ilk ağızdan anlatan ve aydınlatan en güvenilir kaynaktır. Çocuklar İçin Nutuk Ali Güler Halk Kitabevi 9786052365434 Ali Güler. Sepete At Hemen Al. Çocuklar İçin Nutuk Elhamra Yayınları 9786059820264 Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK. Mustafa Kemal Atatürk yazarı tarafından yazılan Çocuklarımız İçin Nutuk kitabını ücretsiz... 1.1 Çocuklarımız İçin Nutuk Kitabının Kısa Özeti Oku 1.2 Çocuklarımız İçin Nutuk Kitap Özellikleri Hakan Atalay'ın kaleme aldığı ve Mehmet Şahinboy'un çizimlerini yaptığı 'Çocuklar için Nutuk' adlı eser İskenderiye Kitap tarafından yayımlandı. 224 sayfalık eser, Mustafa Kemal Atatürk'ün anılarını içeren... 11.90 TL. Daha çok ilk ve ortaöğretim öğrencilerinin yararlanması amacına yönelik olarak hazırladığımız "NUTUK," Kurtuluş Savaşını ilk ağızdan anlatan ve aydınlatan en güvenilir kaynaktır....