Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Rigveda (Ciltli) e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Rigveda (Ciltli) PDF EPUB


Kollektif

Rigveda (Ciltli) - Kollektif pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Kollektif
DOSYA BOYUTU 9,79
TARİH 2018-06-04
ISBN 6052954546
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

MÖ III. yüzyılda yazıya aktarılmaya başlandığı tahmin edilen Rigveda, kadim kutsalkitapların en eskilerinden biri, belki de en eskisidir. Tanrılara övgü ve şükran için yazılmış ilahilerin yanı sıra dönemin toplumsal yaşamına dair bilgiler de içerir.Hint-Avrupa topluluklarının kimliğini saptamada dünya tarihi, içerdiği teoloji açısından önemli ve eşsiz bilgilerle de din tarihçileri için büyük önem arz eder.Hindular için hâlâ en kutsal kitaplardan biri, hatta birincisidir. “İlahi Bilgisi” anlamına gelen Rigveda yer yer lirik anlatımıyla gerek Hint, gerekse dünya edebiyatını derinden etkilemiş en eski eserlerdendir. Dinin ve mitolojinin başlangıcı denebilecek 1028 ilahiden oluşan Rigveda, Türkçede ilk kez tam metin olarak yayımlanıyor.

...Hamur. Cilt Tipi. Ciltli. Çevirmen. Korhan Kaya ... Rigveda (Ciltli) - Kollektif | kitapyurdu.com ... . MÖ III. yüzyılda yazıya aktarılmaya başlandığı tahmin edilen Rigveda, kadim kutsal kitapların en eskilerinden biri, belki de en eskisidir. Rigveda (Ciltli) - İş Bankası Kültür Yayınları - 9786052954546 - Kolektif - - MÖ III. yüzyılda yazıya aktarılmaya başlandığı tahmin edilen Rigveda, kadim kutsal. Rigveda (Ciltli). KAPAT. %30 indirimli. A ten-lesson course on the lang ... Rigveda (Ciltli) - Bülent Durgun - kitapbende.com ... . %30 indirimli. A ten-lesson course on the language of the Rigveda, with an historical introduction. Online Text The Rigveda: Metrically Restored Text. By Barend Van Nooten and Gary Holland. MÖ III. yüzyılda yazıya aktarılmaya başlandığı tahmin edilen Rigveda kadim kutsal kitapların en eskilerinden biri belki de en eskisidir. Alış-Veriş Listeme Ekle. Rigveda (Ciltli). MÖ III. yüzyılda yazıya aktarılmaya başlandığı tahmin edilen Rigveda, kadim kutsal kitapların en eskilerinden biri, belki de en eskisidir. Cilt Durumu. : Ciltli. Basım Tarihi. Rigveda Ciltli. Kolektif. Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları. İlahi Bilgisi anlamına gelen Rigveda yer yer lirik anlatımıyla gerek Hint, gerekse dünya edebiyatını derinden etkilemiş en eski eserlerdendir. Rigveda Ciltli. Kolektif. Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları. İlahi Bilgisi anlamına gelen Rigveda yer yer lirik anlatımıyla gerek Hint, gerekse dünya edebiyatını derinden etkilemiş en eski eserlerdendir....