Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Gül SuyuGülistan Tercümesi e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Gül SuyuGülistan Tercümesi PDF EPUB


Şeyh Sadi Şirazi

Gül SuyuGülistan Tercümesi - Şeyh Sadi Şirazi pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Şeyh Sadi Şirazi
DOSYA BOYUTU 7,6
TARİH 2011-10-26
ISBN 9756743966
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Elinizdeki bu eser, Şark İslâm klasikleri içerisinde Şîrazlı Şeyh Sadî’nin Doğu’da ve Batı’da birçok defa tercümeleri yapılmış bulunan Gülistân’ının Niğdeli Hakkı Eroğlu tarafından Gül Suyu adıyla Türkçeye kazandırdığı çevirisidir.Bilindiği gibi Gülistân yazıldığı günden itibaren yüzyıllarca önemini yitirmeden okuna gelmiş ve defalarca da dilimize çevrilmiştir. Ancak elinizdeki bu tercüme diğer tercümelerden farklı bir üslûp ve özellik taşır. Mütercim eseri kuru bir şekilde tercüme etmekten ziyade, imkân nispetinde yazıldığı dildeki edebî incelikleri ve üslûbu da Türk okuyucusuna aktarmaya çalışmış ve bunda da son derece başarılı olmuştur.Bu Türkçe tercüme okunduğu zaman bunu kolayca görmek mümkündür. O kadar ki Gül Suyu okuyucu da âdeta tercümeden çok telif bir eser intibaını uyandırır.

... Şevval 793 (1 Eylül 1391) tarihinde tamamlanan eser[1] "Türkçe ilk Gülistân tercümesi olup aslındaki mensur kısımlar nesir halinde, manzum kısımlar da nazmen çevrilmiştir ... Seyf- İ Sarāyî'nin Gülistan Tercümesi ' Nde ... ."[2]. GÜLİSTAN ve GÜLİSTANdan GÜLSUYU. Batı; ruh, fikir ve sanat yönünden yani temelinden bitme 1965) taraflarından da Türkçeye çeviren Gülistan'ın elimizdeki bu tercümesi, gerçekten takdire değer... Şirazlı Şeyh Sadi. Bu eser, Şark İslâm klasikleri içerisinde Şîrazlı Şeyh Sa'dî'nin Doğu'da ve Batı'da bir çok defa tercümeleri yapılmış bulunan Gülistân'ının ... Seyf- İ Sarāyî'nin Gülistan Tercümesi ' Nde ... .. Şirazlı Şeyh Sadi. Bu eser, Şark İslâm klasikleri içerisinde Şîrazlı Şeyh Sa'dî'nin Doğu'da ve Batı'da bir çok defa tercümeleri yapılmış bulunan Gülistân'ının Niğdeli Hakkı Eroğlu tarafından Gül Suyu adıyla... ...İlçe Halk Kütüphanesi Isparta Keçiborlu Senir Halk Kütüphanesi Isparta Merkez Çocuk Kütüphanesi Isparta Merkez Gülistan 75.Yıl Halk Forgetten Password? Home ›. Details for: Gülistan tercümesi. Kitapi Katalogları. Katalog Anasayfası. Gülsuyu Gülistan Tercümesi. Yazar. Şeyh Sadi. Gül Suyu - Güli...