Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Dünyanın FısıltısıBir Mecaz Olarak Dünya Kitabı e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Dünyanın FısıltısıBir Mecaz Olarak Dünya Kitabı PDF EPUB


Ergun Kocabıyık

Dünyanın FısıltısıBir Mecaz Olarak Dünya Kitabı - Ergun Kocabıyık pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Ergun Kocabıyık
DOSYA BOYUTU 8,10
TARİH 2015-04-16
ISBN 6054787524
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Dünyayı algılamamızda, sınırlarını keşfetmemizde ve dünyaya ilişkin hayallerimizde dilin etkisi nedir? İnanarak veya “yalan” olduklarını bilerek anlattığımız hikâyeler kendimizi ve başkalarını anlamamızda, düşüncelerimizi biçimlendirmekte ne derece etkili?Gizemcilere inanacak olursak insan, dünyayla iletişim içindedir; onunla aynı dili konuşur. Doğa onunla yıldızları, bitkileri ve hayvanları, ırmakları, dağları taşları, mevsimleri, geceleri ve gündüzleri aracılığıyla konuşur. Dilsel bir metin olarak beliren doğa, insan için saydamdır; dahası gizemci, doğanın kendisine baktığını ve kendisini anladığını sanır.İnsanın kendi anlattığı hikâyenin büyüsüne kapılmasını, yani kendisi ve çevresi hakkındaki yanılgısını daha doğru bir ifadeyle hüsnü kuruntusunu; insanın dünyanın, olmasını istediği gibi olduğunu sanmasını; doğadaki “gizli metin”, “örtük söylem” veya “kozmik ima” mitini ele alan bu çalışma, “yalan dünya”dan ve bu “yalanın” bir “tabiat okur-yazarlığı”na dayalı uygarlığımızın kuruluşundaki öneminden söz ediyor. Bizlerin kendimizi kültür yoluyla tamamlayan eksik hayvanlar olduğumuzu; ne insan ile dünya ne de insan ile insan arasında doğal ve doğrudan bir ilişki olduğunu; onların arasındaki ilişkinin dilin simgesel dizgeleri üzerinden kurulduğunu ve bu dilin kültürel işlevinden ayıramayacağını savunuyor. 

...t Genel Konular İnsan ve Toplum Kitap Sosyoloji Tarih - Siyaset ... Dünyanın Fısıltısı Bir Mecaz Olarak Dünya Kitabı ... .Kelepir 2. El Kitap Araştırma İnceleme Bilim Deneme İlk Öğretim ve Lise Eğitim Kitapları... Bizlerin kendimizi kültür yoluyla tamamlayan eksik hayvanlar olduğumuzu; ne insan ile dünya ne de insan (Tanıtım Bülteninden). Dünyanın Fısıltısı (Bir Mecaz Olarak Doğa Kitabı) Ergun Kocabıyık... Dilsel bir metin olarak beliren doğa, insan için saydamdır; dahası gizemci, doğanın kendisine baktığını ve kendisini anladığını sanır. İnsanın kendi anlattığı hikâyenin büyüsüne kapılması ... Dünyanın Fısıltısı Bir Mecaz Olarak Dünya Kitabı... - Depokitap.com ... . İnsanın kendi anlattığı hikâyenin büyüsüne kapılmasını... Dilsel bir metin olarak beliren doğa, insan için saydamdır; dahası gizemci, doğanın kendisine baktığını ve kendisini anladığını sanır. İnsanın kendi anlattığı hikâyenin büyüsüne kapılmasını... Tüm Kategorileri Gör. Kitap Satıcıları. Bana Özel. Dünyanın fısıltısı / bir mecaz olarak doğa kitabı. Ergun Kocabıyık. Satıcı. Doga onunla yildizlari, bitkileri ve hayvanlari, irmaklari, daglari taslari, mevsimleri, geceleri ve gündüzleri araciligiyla konusur. Dilsel bir metin olarak beliren doga, insan için saydamdir; dahasi gizemci... Doğa onunla yıldızları, bitkileri ve hayvanları, ırmakları, dağları taşları, mevsimleri, geceleri ve gündüzleri aracılığıyla konuşur. Dilsel bir metin olarak beliren doğa, insan için saydamdır... Doğa onunla yıldızları, bitkileri ve hayvanları, ırmakları, dağları taşları, mevsimleri, geceleri ve gündüzleri aracılığıyla konuşur. Dilsel bir metin olarak beliren doğa, insan için saydamdır... Dilsel bir metin olarak beliren doğa, insan için saydamdır; dahası gizemci, doğanın kendisine baktığını ve kendisini anladığını sanır. İnsanın kendi anlattığı hikâyenin büyüsüne kapılmasını... Kıbrıs Söylevleri "Evagoras", "Nikoklese", "Nikokles ya da Kıbrıslılar" Felsefe-Düşünce » Genel » Dünyanın Fısıltısı Bir Mecaz Olarak Dünya Kitabı. Doğa onunla yıldızları, bitkileri ve hayvanları, ırmakları, dağları taşları, mevsimleri, geceleri ve gündüzleri aracılığıyla konuşur. Dilsel bir metin olarak beliren doğa, insan için saydamdır... Dilsel bir metin olarak beliren doğa, insan için saydamdır; dahası gizemci, doğanın kendisine baktığını ve kendisini anladığını sa...