Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Türkistan Rüyası e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Türkistan Rüyası PDF EPUB


Dr. Hayati Bice

Türkistan Rüyası - Dr. Hayati Bice pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Dr. Hayati Bice
DOSYA BOYUTU 3,31
TARİH 2019-04-29
ISBN 6059444842
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

“Türkistan Rüyası” kitabı, Dr. Hayati BİCE’nin hayatındaki önemli gelişme ve olayların roman tadında kaleme alındığı eseridir. Ancak, kitapta anlatılan olaylar sade bir hatırattaki gündelik olayları içermez. Komünizm sonrası Türkistan Cumhuriyetleri’nin durumu, Türk yurtlarında misyonerlik faaliyetleri, Kerkük dramı, Doğu Türkistan’da Türk asimilasyonu, Yesevilik tasavvufun günümüzde nasıl yaşanacağı konusunda çok önemli bilgiler, Allah dostlarından tavsiyeler, gibi birçok konu yaşanmış olaylar etrafında inanılmaz gerçeklikleri ile yazıldı.Otobiyografik bir roman olan “Türkistan Rüyası”nda, yazar Dr. Oğuz Karaçay takma adı ile okurla buluşur. Kitapta yer alan isimlerin bazıları rumuzlu isimleri ile konuların içinde yer alsa da kamuoyu tarafından iyi bilinen veya maneviyat sahasının önemli şahsiyetleri gerçek isimleri kullanılarak olaylara kahraman olmuştur.Türkistan’ın bir ucunda görülen, Türkistan’da mânanın maddeye bir kez daha hâkim olacağını müjdeleyerek Türk’ün milli ruhunun konulmasını vurgulayan ve kitaba ismini veren “Türkistan Rüyası” başlı başına bir ruhanî nasip meselesini gözler önüne seriyor. Dr. Hayati Bice, etkili bir tasavvuf silsilesinin “yaşayan mürşid-i kâmili” Mustafa İhsan Karadağ ile buluşuyor ve Kazakistan’a gidiş gelişlerinde O’nun manevî rehberliğine müracaat ediyor. Medine’de, Ravza-ı Mutahhara gölgesinde tanıştığı Kaşgarlı bir Uygur Türk’ünden aldığı Divan-ı Hikmet'i parça parça yayına hazırlayan Bice, gördüğü ‘ağır bir rüya’nın Mustafa İhsan Karadağ Dede tarafından yorumlanması için huzura varıyor; mürşidi kahramanımıza, görülen rüyanın derin bir anlamı olduğunu söylüyor ve… Görev başlıyor.

...ne seriyor. Otobiyografik bir roman olan "Türkistan Rüyası"nda, yazar Dr ... Türkistan Rüyası - H Yayınları ... . Oğuz Karaçay takma adı ile okurla buluşur. Hayati Bice bu eserinde, Hazret-i Pir-i Türkistan Ahmed Yesevi hazretleri ile olan manevi ilişkisini ne kadar olabilirse o kadar dile getiriyor. Hoca Ahmed Yesevi / Divan-ı Hikmet [ Aktaran: Dr.... Hayati BİCE: TÜRKİSTAN RÜYASI. Hayati BİCE TÜRKİSTAN RÜYASI. 3. Baskısı ÇIKTI !.. POST YAYINEVİ. Hoca Ahmet Yesevî'nin Divan-ı Hikmeti'ni ülkemizde ya ... Türkistan Rüyası | GöktürkleR ... .. POST YAYINEVİ. Hoca Ahmet Yesevî'nin Divan-ı Hikmeti'ni ülkemizde yayınlanmasına vesile olan Dr. Hayati Bice'nin Türkistan Anıları.. www.ziyaugur.com... Aşkla gidilen yerde muhabbet vardır. Aşkla söylenen sözde bereket... Koşarak gittim ben de Türkistan topraklarına. Yüzyılların ötesinden seslenen Hoca Ahmet Yesevi'nin aşkına karşılık verebilmek için. "Dr. Hayati Bice'nin otobiyografik roman tarzındaki son eseri ,"Türkistan Rüyası" geçtiğimiz günlerde Bizim Büro Basımevi tarafından yayınlandı.„ Hayati Bice'nin Türkistan Rüyası. Hayati Bice bu eserinde, Hazret-i Pir-i Türkistan Ahmed Yesevi hazretleri ile olan manevi ilişkisini ne kadar olabilirse o kadar dile getiriyor. "... Masmavi gökyüzünün bulutsuz olduğu bir günde, vakit ikindiyi aşıp akşama doğru yaklaşırken, gökyüzünün rengi aniden maviden sarıya, sarıdan turuncuya, turuncudan kızıla dönüşüyordu. Dr. Hayati Bice'nin otobiyografik roman tarzındaki son eseri ,"Türkistan Rüyası" geçtiğimiz günlerde Bizim Büro Basımevi tarafından yayınlandı. Hayati Bice bu eserinde, Hazret-i Pir-i Türkistan Ahmed Yesevi hazretleri ile olan manevi ilişkisini ne kadar olabilirse o kadar dile getiriyor. Böyle kitapların bir başka özelliği de son sayfalara yaklaşınca okuyucuda içgüdüsel olarak ağırdan alma hissi uyandırmasıdır. Türkistan Rüyası 'da işte bu tarif etmeye çalıştığım kitaplardan…...