Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Şair Şeyhülislam Arif Hikmet BeyefendiHayatı - Eserleri - Şiirleri e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Şair Şeyhülislam Arif Hikmet BeyefendiHayatı - Eserleri - Şiirleri PDF EPUB


Dr. Bilal Kemikli

Şair Şeyhülislam Arif Hikmet BeyefendiHayatı - Eserleri - Şiirleri - Dr. Bilal Kemikli pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Dr. Bilal Kemikli
DOSYA BOYUTU 6,73
TARİH 2015-02-18
ISBN 6054208845
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Tanzimat sürecini hazırlayan meclislerde görev alarak yenileşme hareketleri içerisinde önemli hizmetler ortaya koyan Şeyhülislam Arif Hikmet, hem ulemadan gelen bir idareci, hem de klasik edebi zevki sürdüren bir şair olarak öne çıkmaktadır. O, bir yandan Nabi, Nef'i ve Nedim yolunda şiirler yazarken, öte yandan Tezkiretü'ş-Şu'ara ve Mecmu'atü't-Teracim gibi eserleriyle de klasik nesir tarzını devam ettirmiş bir müelliftir. İlmiye teşkilatının hemen her kademesinde bulunarak şeyhülislamlığa kadar yükselmiş, dönemi içerisinde oluşturulan ilmi ve siyasi meclislerde üye olarak bulunmuştur. Bütün bu özellikleriyle o, devri içerisinde geniş nüfuzu olan bir kişiliğe sahiptir.

...içerisinde önemli hizmetler ortaya koyan Şeyhülislam Arif Hikmet, hem ulemadan ... Şair Şeyhülislam Arif Hikmet Beyefendi Hayatı - Eserleri - Şiirleri ... .. Okuyucu Yorumları. Yazarın Diğer Eserleri. ...alarak yenilesme hareketleri içerisinde önemli hizmetler ortaya koyan Seyhülislam Arif Hikmet, hem ulemadan gelen bir idareci, hem de klasik edebi zevki sürdüren bir sair olarak öne çikmaktadir. ...ortaya koyan Şeyhülislam Arif Hikmet hem ulemadan gelen Şeyhülislam Arif Hikmet Beyefendi Hayatı - Eserleri - Şiirleri. gibi eserleriyle de klasik nesir tarzını devam ettirmiş bir müelliftir. ...a ... Şair Şeyhülislam Arif Hikmet Beyefendi Hayatı Eserleri Şiirleri - Dr.... ... . gibi eserleriyle de klasik nesir tarzını devam ettirmiş bir müelliftir. ...alarak yenileşme hareketleri içerisinde önemli hizmetler ortaya koyan Şeyhülislam Arif Hikmet, hem ulemadan gelen bir idareci, hem de klasik edebi zevki sürdüren bir şair olarak öne çıkmaktadır. Tanzimat sürecini hazırlayan meclislerde görev alarak yenileşme hareketleri içerisinde önemli hizmetler ortaya koyan Şeyhülislam Arif Hikmet, hem ulemadan.. Okuyucu Yorumları. Yazarın Diğer Eserleri. Tanzimat sürecini hazırlayan meclislerde görev alarak yenileşme hareketleri içerisinde önemli hizmetler ortaya koyan Şeyhülislam Arif Hikmet, hem ulemadan.. Okuyucu Yorumları. Yazarın Diğer Eserleri. All libraries Ahî Evran Kütüphanesi Ahmed-i Hani Kitap Kafe Ali Ulvi Kurucu Kütüphanesi Arif Nihat 819.12/MUH Muhteşem Şair : Muhibbi. 819.1309/KEM Şair Şeyhülislam Arif Hikmet Beyefendi... ...alarak yenileşme hareketleri içerisinde önemli hizmetler ortaya koyan Şeyhülislam Arif Hikmet, hem ulemadan gelen bir idareci, hem de klasik edebi zevki sürdüren bir şair olarak öne çıkmaktadır....