Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Mesnevi'den Seçmeler e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Mesnevi'den Seçmeler PDF EPUB


Mevlana

Mesnevi'den Seçmeler - Mevlana pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Mevlana
DOSYA BOYUTU 12,40
TARİH 2018-06-12
ISBN 6052223741
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Mevlânâ’nın Mesnevî’si, onun din ve tasavvufkonularındakigörüşleriniiçerenenbüyük yapıtıdır. Mevlânâ bu yapıtını zamanın doğukültürününözüdiyebileceğimizöğretici ve duygulandırıcı bilgilerle yazarken, yer yer de hikâyelerle süslemiş, öğretici metinlerine örnek olarak bu hikâyeleri anlatmıştır. Kitabımızda yer alan seçme metinler, zamanın kültürünün ve dünyaya bakışının da birer özeti gibi düşünülebilir.

...enzer; biz de bu alemdeki yarı ham, yarı olmuş meyvelar gibiyiz ... MESNEVİ'DEN SEÇMELER-MEVLANA - Edebiyat Meraklılarının Sitesi ... . Ham meyvelar dala iyice yapışmıştır, oradan kolay kolay kopmazlar. 9.75 TL. Mesnevi'den Seçmeler ise bu reçeteden özenle seçilmiş bir güldestedir. Mesnevi' den. 584. Yaşayan kişiler kimlerdir? Hakk'ın aşkı ile ölen kişilerdir. Bu ne güzelliktir; bu güzelliği alkışlayınız! Divan-ı Kebir den Seçmeler - Şefik Can - Cild 2. TİLKİNİN ADALETİ (mesnevi-mevlana). Arslan, kurt ve tilki ar ... Mesnevi'den Seçmeler - Home | Facebook ... . TİLKİNİN ADALETİ (mesnevi-mevlana). Arslan, kurt ve tilki arkadaş olmuş, avlanmaya çıkmışlardı. Cevap: 75. Son Mesaj : 02.Aralık.2015, 19:49. Montaigne' den Seçmeler Mesneviden seçmeler Mumsema Gözlerimiz bakışlarımız gönüle uymuştur.gönül isterse göz zehire bakar yılana bakar; gönül isterse göz ibret alacağı ders alacağı şeye bakar. Mevlana'nın Anadolu'da yakyığı ateş, bugün de etkisinden hiçbir şey kaybetmeden varlığını sürdürüyor. Mevlâna'nın Rübaileri'nden seçmeler.. Mesnevi'den hikâyeler. Bayram Ali Kaya. Molla Cami, Mevlana için " Peygamber değil ama kitabı var" anlamında "Peygamber nist, veli dared" demiş. Bu söz, Mevlana'nın ve Mesnevi'nin bizim kültür dünyamızdaki yerini ve... Mesnevî'den Seçmeler -Mevlana. "Mesnevi" birçok başka tasavvufi eserdeki anlaşılması güç soyut karmaşık alıntılardan uzak durmasını bilmiştir. Kalbe kafaya kültüre seslenen bir iletişim şaheseridir. Mesnevi'den Seçmeler Mesnevi, yazıldığı günden bu yana değerini hep koruyan, hemen her devirde tercüme ve şerh edilmiş Mesnevi'den Seçmeler ise, bu reçeteden özenle seçilmiş bir güldestedir. MESNEVİDEN SEÇMELER. Tarih:17.06.2010 Kategori:Kitap. MESNEVİHz. Mevlana'nın en büyük eseri olan Mesnevi aynı zamanda kültürümüzün temel kaynaklarından biridir… 10.20 TL. Mesnevi'de yer alan hikayeler, bize binlerce yılın birikimiyle zenginleşmiş dersler sunmakta, zaman zaman hayvanlar aracılığıyla da olsa hayatın acı gerçeklerini anlatmaktadır. Mevlana'nın kaleme aldığı en önemli eser şüphesiz mesnevidir. Hz. Mevlana Mesnevi'den Seçmeler Kitap Özeti başlıklı bu yazımızda ibretle okuyacağınız hikâyelere yer vereceğiz. Deve İle Fare. Filozofun Körlüğü. Kur'an okuyan biri, Mülk Suresi'nin son ayetini okuyordu. Yani, "Suyu kaynağından keser, yerin derinliklerinde gizler, kupkuru bir hale getirirse... 7 TL. Gençler için hazırlanan bu Mesnevi seçmeleri, Mesnevi'nin gizli mesajlarını ve tasavvuf düşüncesinin uçsuz bucaksız fikirlerini, en açık ve kolay anlaşılır yolla anlatırken Mesnevi'ye dair... Mesnevi'deki en önemli özellik çok derin konuları bile rahat ve anlaşılır bir şekilde anlatmasıdır. MESNEVİ'den İlk 18 beyit: 1. Şu ney'in nasıl şikâyet etmekte olduğunu dinle....