Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Memo (Yeni Kapak) e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Memo (Yeni Kapak) PDF EPUB


Kemal Bilbaşar

Memo (Yeni Kapak) - Kemal Bilbaşar pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Kemal Bilbaşar
DOSYA BOYUTU 10,21
TARİH 2018-06-06
ISBN 9750736926
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Kemal Bilbaşar, edebiyatımızın unutulmaz romanlarından Cemo’da, kömür gözleri ocak alevi gibi yanan, çatıldığında hançere dönüşen kaşlarıyla yürek yakan Cemo’nun destansı öyküsünü anlatmıştı. Bu kült romandan birkaç yıl sonra da Cemo’nun çan ustası kocası Memo’nun trajik öy­küsünü yazdı. Tıpkı o iki sevdalı gibi, Cemo ile Memo ro­manları da o zamandan bu yana edebiyatımızda hep birlikte anıldılar.Cumhuriyetin ilk yılları. Doğu Anadolu’nun amansız koşulları. Aşi­ret düzeninde çatlakların derinleştiği bir dönem ve patlak veren fırtına: Dersim Olayları. Acımasız ortamın rüzgârlarıyla savrulan, yitip giden insanlar. Bu fırtınada obasını, insanlarını fitneden korumaya ant vermiş, kulları uyarıp diriltmeye baş koymuş bir çan ustası: Memo. Bilbaşar’ın Memo’su, Doğu Anadolu’nun kendine özgü ya- şam biçiminden kaynaklanan bir trajediye tanıklık ediyor. 

...Yeni Kapak). Kemal Bilbaşar. Liste Fiyatı : 46,00TL ... Memo (Yeni Kapak) - Kemal Bilbaşar | kitapyurdu.com ... . 9789750736926. 44039. Memo (Yeni Kapak). 34.50. Açıklama. Memo (Yeni Kapak). %35. 46,00 TL. Tıpkı o iki sevdalı gibi Cemo ile Memo romanları da o zamandan bu yana edebiyatımızda hep birlikte anıldılar.Cumhuriyetin ilk yılları. 39.10 TL. Acımasız koşulların rüzgârlarıyla savrulan, yitip giden insanlar... Bu fırtınada obasını, insanlarını fitneden korumaya ant vermiş, kulları uyarıp diriltmeye baş koymuş bir çan ustası: Memo. Roman (yerli). Memo ( Yeni Kapak ). Memo ( Yeni Kap ... Memo (Yeni Kapak) En Uygun Fiyata Sizleri Bekliyor. ... . Roman (yerli). Memo ( Yeni Kapak ). Memo ( Yeni Kapak ). Yayınevi : Can Sanat Yayınları. Barkod : 9789750736926. Memo (Yeni Kapak) Kitabı Hakkındaki Genel Bilgiler Bu yazımızda Memo (Yeni Kapak) kitabını inceleyeceğiz. Kemal Bilbaşar imzası taşıyan Memo (Yeni Kapak) pdf...