Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Meşruiyetin Sosyal Psikolojisi e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Meşruiyetin Sosyal Psikolojisi PDF EPUB


Prof. Dr. Cengiz Anık

Meşruiyetin Sosyal Psikolojisi - Prof. Dr. Cengiz Anık pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Prof. Dr. Cengiz Anık
DOSYA BOYUTU 5,84
TARİH 2015-03-26
ISBN 9752564527
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Zeus, 100 bin sözcükten oluşan tanım ve talimatnameyi, 90 bin sözcüğe indirgeyerek Hermes’e anlatır. Hermes, 90 bin sözcükten oluşan bir dağarcığı olmasına rağmen, verilen tanım ve talimatın 80 bin sözcüklü kısmını anlayabilmiştir. İnsanların anlama kapasitesini dikkate alarak emirleri kendi kendine tekrar ettiğinde, elinde emirlere ilişkin 70 bin sözcük kalmıştır. Hermes emirleri ulaştırdığında, kendisine bağlı insanların en yetkin sözcük dağarcığına sahip olanları bu emirlerin 60 bin sözcükten oluşan kısmını anlayabilmişlerdir. Onlar da kendi müntesiplerine emirleri ulaştırmak isterken emirleri önce 50 bine indirmişler, sonraysa 40 bin sözcükten oluşan kısmını ancak ulaştırabilmişlerdir. 40 bin sözcük haline gelmiş tanrının emirleri insanlar arasında, daha bilgisiz kesimlere doğru yayıldıkça, 10 bin sözcük sayısına kadar düşmüştür ve artık tanrının tanım ve talimatları neredeyse, emir olmaktan çıktıktan sonra, insanlar tarafından benimsenmiştir.Bu kanal tersine işlediği durumlarda, yani kullar Zeus’a dua ve niyaz ederken de, 10 bin sözcükten oluşan dilekleri, Hermes aracılığı ile, 90 bin sözcük halinde Zeus’a ulaştırılmaktadır. Her iki durumda da Hermes ve Hermes’e bağlı çalışan aracılar (medyumlar=media) müthiş bir niyet okuma performansı sergileyerek, tanrının emirlerini insanlara, insanların dua ve niyazlarını tanrıya ulaştırmaktadır. Tıpkı, derin devlet oluşumlarının kendilerine bahşettiği niyet; okuma hüküm verme ve saltanat imkânları gibi.Otorite hamledilmiş muktedir yönetimler ile iktidar konusu yönetilenler arasında oluşan bu epistemik uçurum, çok çeşitli egemenlik alanlarının tesisine imkân tanımaktadır. Tıpkı Akropolis ile Agora arasındaki mekânsal ayrışmanın, gayriihtiyari olarak var ettiği egemenlik yapıları gibi.

...en... Cengiz Anık. Zeus, 100 bin sözcükten olusan tanim ve talimatnameyi, 90 bin sözcüge indirgeyerek Hermes'e anlatir ... Meşruiyetin Sosyal Psikolojisi Sözleri ve Alıntıları ... . 18 TL. Zeus, 100 bin sözcükten oluşan tanım ve talimatnameyi, 90 bin sözcüğe indirgeyerek Hermes'e anlatır. Hermes, 90 bin sözcükten oluşan bir dağarcığı olmasına rağmen... Meşruiyetin Sosyal Psikolojisi. %32. 18,00 TL. Bizi takip et Sosyal Medya Hesaplarımızdan. "Gençliğin Mektebi" 30 yıl mazisi olan, aynı zamanda bu idealin neticesi olan gençliğin yetiştiğini... meşruiyet ... Meşruiyetin Sosyal Psikolojisi Sözleri ve Alıntıları ... . "Gençliğin Mektebi" 30 yıl mazisi olan, aynı zamanda bu idealin neticesi olan gençliğin yetiştiğini... meşruiyetin sosyal psikolojisi. şükela: tümü | bugün. cengiz anık kitabı. örgütlerinin yeni elemanlar kazandığının bir göstergesi olarak düşünülmelidir" cengiz anık - meşruiyetin sosyal psikolojisi. Meşruiyetin Sosyal Psikolojisi. Prof. Dr. Cen KAKNÜS YAYINLARI. Sosyal ayrımlar ortada...