Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma TürkiyeKısa Bir Tarih e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

TürkiyeKısa Bir Tarih PDF EPUB


Norman Stone

TürkiyeKısa Bir Tarih - Norman Stone pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Norman Stone
DOSYA BOYUTU 6,5
TARİH 2011-12-05
ISBN 9751414700
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Ünlü bilimciden Osmanlı’dan Cumhuriyete Türkiye tarihinin derinliklerine kısa bir yolculuk…Bilkent Üniversitesi öğretim üyelerinden tarihçi Norman Stone, bizi, XI. yüzyılda Selçukluların Anadolu’ya gelişinden, XXI. yüzyılda AB üyeliğine aday olan modern cumhuriyete kadar Türkiye tarihinin büyüleyici ve karmaşık hikâyesi içinde ustaca gezdiriyor.Norman Stone kitabında, muhteşem bir imparatorluğun göz kamaştırıcı yükselişinin ve çöküş döneminin nedenlerini incelemekle kalmıyor, bu imparatorluğun günümüzde yeni dünya düzeni ekseninde Şark Meselesi’nin tam merkezine oturduğunu da saptıyor. Yazar araştırmasını, I. Dünya Savaşı sonrasında kurulan ve bağrında Doğu ile Batı, din ile laiklik, gelenek ile modernite gibi bazen çelişebilen unsurlar da barındıran Türkiye Cumhuriyeti’nin keskin bir analiziyle sonuçlandırıyor.Norman Stone bu kitabıyla, Türk tarihinin derinliklerini ustalıkla gün yüzüne çıkarıyor.

... Aiol, Dor ve İyonyalılar, Traklar ve Persler gibi toplumlar tarafından Yontma Taş Devri'nde başlatıldı ... Türkiye Tarihi Hakkında Kısa Bilgi ... . Ardından III. En yeni Türkiye Kısa Bir Tarih kitapları, yazarları, kitap incelemelerini, kitaplardan alıntıları, yazarlardan sözleri, okurları listeleyebilirsiniz. 1923'te kurulan Türkiye Cumhuriyeti'nin kökleri iki tarihsel kaynağa kadar iner. Türk Tarihi- Kisa Anlatim. Konuyu açan wien06. Açılış tarihi 29 Eyl 2010. Norman Stone. Ünlü bilimciden Osmanlı'dan Cumhuriyete Türkiye tarihinin d ... Türkiye'de Televizyonun Kısa Tarihi - Beyaz Tarih ... . Açılış tarihi 29 Eyl 2010. Norman Stone. Ünlü bilimciden Osmanlı'dan Cumhuriyete Türkiye tarihinin derinliklerine kısa bir yolculuk... Bilkent Üniversitesi öğretim üyelerinden tarihçi Norman Stone, bizi... Kısa Türkiye Tarihi kitabının ilk birkaç sayfasını okuyun. Göktürkleri Hunlardan ayıran önemli bir özellik, Göktürkler döneminin sonlarına çok yakın bir tarihte, yazının ortaya çıkmasıdır (Öt...