Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Bizans’ta Rüya TabirnameleriGiriş, Çeviri ve Yorumlarıyla Birlikte Altı Oneirokritika e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Bizans’ta Rüya TabirnameleriGiriş, Çeviri ve Yorumlarıyla Birlikte Altı Oneirokritika PDF EPUB


Steven M. Oberhelman

Bizans’ta Rüya TabirnameleriGiriş, Çeviri ve Yorumlarıyla Birlikte Altı Oneirokritika - Steven M. Oberhelman pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Steven M. Oberhelman
DOSYA BOYUTU 10,19
TARİH 2019-10-04
ISBN 9750845697
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

İmparatorlardan âlimlere, sıradan insanlardan din adamlarına kadar tarih boyunca herkesin ilgisini çeken rüyalar, bazen gelecekten haber almak bazen içinde bulunulan durumu anlamak için ilk başvurulan kaynaklardan biri olmuştur. Günümüzdeki rüya tabirnamelerinin ve rüya yorumlama yöntemlerinin birçoğu da kökenini antik dönem­de ve devamında bulur. Antik tıp, erken dönem Hıristiyan yazını ve Bizans kültürel tarihi alanlarında çalışmalar yapan Prof. Steven M. Oberhelman, Bizans’ta Rüya Tabirnameleri’nde MS 9.-10. yüzyılda yazılmış Danyal Peygamber, Konstantinopolis patrikleri Nikephoros ve Germanos, Astrampsykhos ve İmparator II. Manuel Palaiologos’a atfedilen beş rüya tabirnamesi ile bir de Anonim tabirnameyi inceliyor. Ele aldığı tabirnamelerdeki rüya sembollerinin yorumlanış biçimlerini tarihsel, sosyal ve kültürel açıdan değerlen­dirirken Akhmet, Artemidoros ve diğer Bizans tabirnameleriyle karşılaştırmalar da yapıyor. Sunduğu zengin ve etkileyici rüya perspektifiyle rüyalara ilgi duyan herkesin yanı sıra, çalışma alanları Bizans ve Araplar olan kültür tarihçileri, Ortaçağ araştırmacıları, psiko-tarihçiler, kültürel antropoloji araştırmacıları ve hatta dilbilimciler için eksiksiz bir kaynak niteliği taşıyor.

...a yazılmış Danyal... Geleceği bilme isteği, insanları bazı tahmin, yorum ve fallara, rüya ile yaşanan veya gelecek olaylar Tabirnâmelerin manzum örnekleri bulunmakla birlikte, daha çok mensur olarak yazılmışlardır ... Bizans'ta Rüya Tabirnameleri - Giriş, Çeviri ve Yorumlarıyla... ... . ...ayrıca bunları Akhmet, Artemidoros ve diğer Bizans tabirnameleriyle de karşılaştırıyor. Bizans'ta Rüya Tabirnameleri: Giriş, Çeviri ve Yorumlarıyla Birlikte Altı Oneirokritika, çeviren: Arzu Akgün... Steven M. Oberhelman, Bizans'ta Rüya Tabirnameleri'nde MS 9.-10. yüzyılda yazılmış Danyal Peygamber, Konstantinopolis patrikleri Nikephoros ve Germanos, Astrampsykhos ve İmparator II. Giriş Yap / Katıl. YKY Tarih'ten ... Bizans'ta Rüya Tabirnameleri - Giriş, Çeviri ve Yorumlarıyla... ... ... Steven M. Oberhelman, Bizans'ta Rüya Tabirnameleri'nde MS 9.-10. yüzyılda yazılmış Danyal Peygamber, Konstantinopolis patrikleri Nikephoros ve Germanos, Astrampsykhos ve İmparator II. Giriş Yap / Katıl. YKY Tarih'ten çıkan "Bizans'ta Rüya Tabirnameleri" bu haftaki kitap önerimiz… Manuel Palaiologos'a atfedilen beş rüya tabirnamesi ile bir de anonim tabirnameyi inceliyor. Yûsuf'a rüya yorumunun öğretildiği (Yûsuf 12/6, 21), Hz. İlk tâbirnâmelerin büyük bir kısmı günümüze ulaşmamakla birlikte yine de İslâm dünyasında bu konudaki literatür oldukça zengindir. Bizans'ta Rüya Tabirnameleri Giriş, Çeviri ve Yorumlarıyla Birlikte Altı Oneirokritika / Steven M Manuel Palaiologos'a atfedilen beş rüya tabirnamesi ile bir de Anonim tabirname inceleniyor. Bizans'ta Rüya Tabirnameleri; Giriş, Çeviri ve Yorumlarıyla Birlikte Altı Oneirokritika. Bizans Tarih Atlası. 50 50. Howard M. Sachar....