Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Pinokyo e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Pinokyo PDF EPUB


Carlo Collodi

Pinokyo - Carlo Collodi pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Carlo Collodi
DOSYA BOYUTU 8,58
TARİH 2019-10-30
ISBN 6057775351
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Dostu Kiraz Usta tarafından ona verilen canlı odundan bir kukla çocuk yapan Geppetto, kuklasını kendi çocuğu gibi sever. Kukla Pinokyo ise haylazlıklar yapan, laf dinlemeyen, okula gitmek istemeyen, yaramaz bir çocuktur. Yaramazlık yaparak başını sürekli belaya sokar; hırsızlarla karşılaşır, yılanlarla boğuşur, köpekbalıklarına yem olur, balık gibi tavada pişirilmekten son anda kurtulur. Tüm bu macerasında yanında olan, onu koruyup kollayan biri vardır; mavi saçlı güzeller güzeli Peri. Pinokyo, Peri’nin yardımlarıyla iyi bir çocuk olmayı öğrenecek, çalışmanın ve okumanın değerini anlayacak, sonunda ise gerçek bir çocuk olmakla ödüllendirilecektir.

...n... Adınız Soyadınız. E-Mail adresiniz ... Pinokyo Masalı Oku ... . Ekle. Çıkar. Üstelik söz konusu olan yaramazlık olunca, Pinokyo'nun ahşaptan bir çocuktan hiç farkı yoktur! Hep kanlı canlı bir insana dönüşme hayali kuran Pinokyo, cesaretini toplayıp ustasını, balidan kurtarır. Pinokyo (Özgün adı: Le avventure di Pinocchio), İtalyan yazar Carlo Collodi'nin çocuk romanı. Eserin evrensel başarısı, Walt Disney'in Pinokyo'yu film kahramanı yapmasıyla (1939) daha da arttı. Pinokyo izle, Pinokyo full izle, Pinokyo h ... Pinokyo - Masal Oku ... . Pinokyo izle, Pinokyo full izle, Pinokyo hd izle, Pinokyo türkçe dublaj izle, En eski yapım olan animasyon harikasında pinokyo dünyayı keşfe çıkıyor. O halde "Pinokyo'nun Maceraları" nedir? Kitabı açalım ve… bir İnisiasyon. Peri ve Pinokyo'nun ikinci karşılaşışında, Pinokyo ona ilk kez isteğini, gerçek bir çocuk, bir insan olma isteğini açıklar. ortadaki ayardan ikiye katlanabilirdi bu pinokyo bizikletler, bende kıllık olsun diye milletinkinin katlama pimini çıkarırdım, binerken ikiye katlanırdı bisikletleri filan, gençlik işte ......