Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Alpaka e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Alpaka PDF EPUB


Alp Gökalp

Alpaka - Alp Gökalp pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Alp Gökalp
DOSYA BOYUTU 6,15
TARİH 2019-06-19
ISBN 6055171247
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

“Lama burada mı?”“Buradayım öğretmenim.”“Peki ya Lama burada mı?”“Buradayım Bayan Deve.”“Lama?”“Ben de buradayım.”“Alpaka… Alpaka burada mı?”Kısa bir sessizlik...“Buradayım öğretmenim.”Herkes dönüp sesin geldiği yöne baktı. Bütün gözlerin kendisine döndüğünü fark eden Alpaka, bir anda kıpkırmızı oldu. Görünen o ki bu sene sınıftaki tek Alpaka oydu. Ama Alpaka’nın kafasını kurcalayan asıl konu başkaydı…Bakalım okuldaki ilk gününde Alpaka’yı neler bekliyor.

...familyasından ağırlıklı olarak yünleri için beslenen, Güney Amerika'nın And Dağları'nda yaygın evcilleştirilmiş bir deve türü ... Alpaka Nedir ... . Alpakalar ne yer? Alpaka, alpaka devesi olarak da bilinir ve bir deve türüdür. Alpakalar otçuldur yani bitkilerle beslenirler. Saman, çim ve buldukları bitkileri yerler. Alpaka ne kadar yaşar? Yoğun ve kıvrımlı yüne sahip olan huacaya ve parlak daha az kıvırcık olan suri alpaka. Bu iki türünde yünleri farklı alanlarda kullanılabilmektedir. En kaliteli alpaka ince alpaka olarak bilinir. Yününden yapılan kuma ... Alpaka - Vikipedi ... . Bu iki türünde yünleri farklı alanlarda kullanılabilmektedir. En kaliteli alpaka ince alpaka olarak bilinir. Yününden yapılan kumaşa da alpaka denir. Alpakanın; Peru, Bolivya, Arjantin ve Şili'nin dağ ve çayırlarında yabani yaşayan Guanakodan evcilleştirildiği tahmin edilmektedir. ALPAKA (Lama glama pacos); Alm. Paco, Fr. Alpago, alpaca, İng. Yünü çok kıymetli olup dokumacılıkta kullanılır. Yününden yapılan kumaşa da "alpaka" denir. Alpaka lifleri, doğal olarak 22 ayrı renkte olabilir ve canlı tonlarını yıllar boyunca muhafaza eder. İdeal Konfor. Alpaka yünü, doğası gereği su geçirmez ve çok iyi yalıtıma sahiptir. Peki nedir bu alpaka? Tüm dünyada alpakalar ve alpaka çiftlikleri yavaş bir halde popüler olmaya adım atmıştır. Daha öncesinden alpaka çiftlikleri olmayan ülkeler bile çiftlikler kurmaya adım atmıştır. Alpaka nedir, ne demek, nasıl yazılır ve okunur merak ediyorsanız TDK sözlük kelime anlamı ve eş anlamlısı Nedemekla.com'da! Alpaka nedir, ne demek kelimesine ait sonuçlar görüntüleniyor.. Tüm deve türlerinde olduğu gibi alpakalar da görece uzun vücuda sahip olup, ince bacaklar, uzun ve ince boyun, küçük bir kafa karakteristik özellikleridir. Bütün Yeni Dünya develeri gibi hörgücü bulunmaz. Alpaka nedir? Çift-parmaklılar takımının devegiller familyasından bir memeli türüdür. Lama'ya benzer, fakat ondan daha ufak ve koyunumsudur. Kediler, köpekler, pan...