Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Ümit Penceresi e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Ümit Penceresi PDF EPUB


Oya Akçizmeci

Ümit Penceresi - Oya Akçizmeci pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Oya Akçizmeci
DOSYA BOYUTU 5,90
TARİH 2019-10-07
ISBN 6057764041
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Cumhuriyet’in ilk yılları. Bütün ülkede bir seferberlik hâli. Öğretmenler iş başında. Yurdun dört bir yanına büyük bir aşkla yayılıp ülkeyi medeni ülkeler seviyesine çıkartmak için canla başla çalışıyorlar. Ümit Penceresi, İstanbul’da yaşarken bu ülküyle kendini memleketine adamış, trenle Anadolu’yu kat edip özveriyle çalışmış, büyük başarılar elde etmiş genç bir kadının hikayesi. Yüz yıllarca ihmal edilmiş kadınlar, evlerinde oturmaya mahkum edilmişken Cumhuriyet’le birlikte müthiş bir özgüven ve başarı hırsıyla kolları sıvamışlar. Öte yandan aileler aynı aileler. Gelinler, damatlar, çocuklar; büyük ve geniş ailelerden yavaş yavaş çekirdek ailelere evrilen sancılı yıllar. Büyük aşklar da yaşanıyor, büyük ızdıraplar da. Aileler dağılıyor, aileler parçalanıyor ve bildik sorunlar, geleneksel, kadim dertler insanların peşlerini bırakmıyor. Oya Akçizmeci, arka plana yerleştirdiği Cumhuriyet’in ilk yıllarını bir kadın, bir öğretmen ve büyük bir aile üzerinden müthiş sürükleyici ve heyecan verici bir hikayeye ustalıkla dönüştürüyor. Okurken kendi geçmişinize çağrışımlar yapacaksınız. Zaman zaman üzülüp yer yer neşeye boğulacaksınız. Bir neslin kaderine ortak olacaksınız. Bu kitabı Cumhuriyet’in kadın öğretmenlerine hediye ediyoruz.

...s. ‎أجمل العبارات بالعربية ومترجمة إلى التركية‎ ... Ümit Penceresi - Yeni Insan Yayınevi ... . See more of ‎نافذة الأمل / ümit penceresi‎ on Facebook. Okuma listeme ekle. Oya Akçizmeci'nin ilk romanı "Ümit Penceresi" geçtiğimiz günlerde Yeni İnsan Yayınevi etiketiyle okuyucuyla buluştu. Ümit Penceresi, İstanbul'da yaşarken bu ülküyle kendini memleketine adamış, trenle Anadolu'yu kat edip özveriyle çalışmış, büyük başarılar elde etmiş genç bir kadının hikayesi. Oya Akçizmeci. Cumhuriyet'in ilk yılları. Bütün ülkede bir seferberlik hâli. Ö ... Ümit Penceresi - BKM Kitap ... . Oya Akçizmeci. Cumhuriyet'in ilk yılları. Bütün ülkede bir seferberlik hâli. Öğretmenler iş başında. Yurdun dört bir yanına büyük bir aşkla yayılıp ülkeyi medeni ülkeler seviyesine çıkartmak için canla... 20 TL. Yurdun dört bir yanına büyük bir aşkla yayılıpülkeyi medeniülkeler se...